Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Taťka Hraboš
19.02.2020 5 z 5

Čteno podruhé - s odstupem více než dvaceti let. Tehdy pro sebe, teď pro děti - tehdy i teď hodnotím plným počtem hvězdiček. Mezitím už jsem samozřejmě několikrát (právě s dětmi) viděl i filmovou sérii, proto se logicky neubráním srovnání. Tenhle díl sice postrádá tu filmovou dramatičnost a napětí, film je na druhé straně oproti knize ochuzen o slušnou dávku humoru, který tu zastupuje třeba strašidlo Protiva či nečekaně vtipný Brumbál, ale i hlášky Freda a George, které se do filmu nedostaly.

0239
18.02.2020 5 z 5

Kniha poutavá. Hezký napsaná. Lehce se čte.

Veronikados
18.02.2020 4 z 5

První kniha Harryho Pottera sice nebyla tolik dobrá jako ostatní díly, ale líbila se mi. Autorka nám krásně nastínila život u Harryho strýce a tety a také nádherné přivítání v Bradavicích. Rozhodně má své kouzlo a byla skvélá. Doporučuji těm co nečetli. Dávám 72% (za mě 3.6 hvězdičky)

Haduwig
16.02.2020 5 z 5

Chci podotknout, že velmi obdivuji, jak pečlivě vykonstruovaný a promyšlený kouzelnický svět dokázala Rowlingová představit ani ne na 300 stranách a k tomu ještě přidat dobrodružný příběh.

teer.h
14.02.2020 5 z 5

Tak jsem se po těch letech jako fanoušek filmu pustila do toho, přečíst i knihy.... proč mě to nenapadlo dříve? Rowling má skvělý styl psaní, který je opravdu čtivý. Knihy úplně hltám!

Nikola_
13.02.2020 5 z 5

Klasika, kterou jsem doteď neměla přečtenou.. OSTUDA.. musím napravit!

panda2
09.02.2020 5 z 5

Dnes už klasika, která si získala mé srdce navždy. Kdo nečetl, nepochopí, pro ostatní netřeba slov.

smardice
07.02.2020 5 z 5

Úžasný 1. díl fantastické série o Harrym Potterovi, kterým začalo mnohaleté přátelství Harryho, Rona, Hermiony a dalších v kouzelných Bradavicích. Určitě je málo nejen dětí, ale i dospělých, kteří neviděli ani film, ani nečetli knihu. Příběh, který okouzlí čtenáře v jakémkoli věku.

MilanCFC
06.02.2020 5 z 5

Aneb narodil se fenomén. Pamatuji se, že jsem viděl nejprve film a teprve pak jsem otevřel knihu, ale to bylo také naposledy, co jsem fungoval v tomto pořadí. Následně vždy kniha nejdříve. A tak nějak si vybavuji, že vždy tak maximálně dva dny od vydání u nás. První díl ještě opravdu pohádkový.

Adýsek
06.02.2020 5 z 5

S jiným hodnocením to snad ani nejde....

Halt468
05.02.2020 5 z 5

Super.

Halt468
05.02.2020 5 z 5

Nádhera.

Alseri
03.02.2020 3 z 5

Po tejto knihe by som nikdy nesiahla, ak by som nezostala zaseknutá na dovolenke v prázdnom, nezariadenom, rodinnom apartmáne. Prosila som sesternicu, nech mi prinesie nejaký časopis. Vytasila sa s týmto. Nakoniec som musela uznať, že som trpela veľkými predsudkami. Celkom ma to bavilo.

evelýny
02.02.2020 5 z 5

Milý Harry,
Ty jsi opravdu čaroděj. Dvacet let jsem Ti odolávala. A jenom díky Tobě jsem dnes překročila svůj Rubikon fantazie a času.

evelýny

P.S: Na zdraví Harryho Pottera. Chlapce, který zůstal na živu.
P.P.S: I já bych jednou chtěla dostat dopis, psaný smaragdově zeleným inkoustem...

icezero
28.01.2020 5 z 5

vlastně je docela zajímavá informace, že kdysi nechtělo žádné nakladatelství rukopis o malém čaroději přijmout a vydat jako knihu... co se z rukopisu nakonec stalo za megahit už dne s víme snad všichni. První z dílů celé série jsem četl několikrát a pokaždé si v ní najdu něco, čeho jsem si nevšiml. A taky je pravda, že tenhle díl je pro mě druhý nejoblíbenější.

emilieselden
28.01.2020 5 z 5

Naprosto skvělá. Nedá se jí nic vytknout.

novakovaterka22
16.01.2020 4 z 5

Je neuvěřitelné jak dlouho jsem se Harrymu vyhýbala. Bála jsem se, že se ztratím v postavách a přitom ten příběh je úžasný. Jsem zvědavá na další díly. :)

Princezna22
15.01.2020 5 z 5

Přečteno už snad po stopadesátý a pořád mě to baví.. Pokaždé najdu něco nového i přes to po kolikaté to čtu. Krásná kniha.

DK197
12.01.2020 4 z 5

AUDIOKNIHA: S odstupem času si nemůžu pomoct, ale první dva díly Harryho Pottera se mi trošku víc zamlouvají ve filmové verzi - to ovšem neznamená, že i ta by se nedala vylepšit. V audio podání pana Lábuse mi navíc kníkavá a upištěná Hermiona lezla děsně na nervy. Proto 4 hvězdičky místo plného počtu. Faktem ale zůstává, že příběh přivedl ke čtení kvantum dětí a celý svět je úžasný. Tohle je začátek, bez kterého by to nešlo. Miluju Bradavice.

klaraj093
11.01.2020 5 z 5

To je prostě srdcová.. Po 15 letech znovu čtení.. Nádhera si to připomenout, po x tém shlédnutí filmu.. Těším se na další díly.. Četlo se to samo.. Návrat do dětství..