Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Garfi
23.10.2019 4 z 5

První díl celé ságy o Harrym, který je ještě děcky naivní a seznamuje s kouzelnickým světem nás mudly. Právě ty první výlety a objevování kouzelnického světa byly nejhezčí. Četla jsem všechny knihy o Potterovi několikrát a je pravda, že existují dokonalejší fantasy díla, například z pera mistra Tolkiena, avšak s Harrym jsou spojeny také vzpomínky na to, jak jsem hltala knihy a četla je na "tajňačku" pod dekou za svitu baterky, jak jsem s radostným očekáváním vyhlížela každý nový díl.

Lethania
22.10.2019 5 z 5

Nikdy bych si nepomyslela, že brejlatý kluk s jizvou na čele a talentem na čarování sklidí celosvětový úspěch. Že se z toho vyklube jedna z nejprodávanějších sérií všech dob, možná ta vůbec nejvíc prodávaná. Že podle ní se natočí veleúspěšné osmidílné filmové trháky, na které budou do kin chodit miliony a miliony lidí. Že jméno Harry Potter bude znát téměř každé dítě. To všechno jsem netušila a přesto se to stalo.
První díl je však jeden z mých oblíbených a ostatní jsou v těsném závěsu.
Mohu jen děkovat paní Rowlingové za její neobyčejnou fantazii a skvělý prozaický um.

Pejuška
19.10.2019 5 z 5

Nikdy jsem nepropadla šílenství kolem Harryho, popravdě jsem nechápala, co na tom každý vidí. Viděla jsem jen první dva díly, a pak poslední bitvu, ale souvislosti mi unikaly. A tak jsem si řekla, že je na čase si knihy přečíst. Zatím musím říct, že první díl mě neskutečně bavil, a i když jsem si k tomu vybavovala film, vůbec mi to nevadilo, spíš naopak, byla jsem mile překvapená, jak je film knize podobný.
A tak se těším, až se vrhnu na další pokračování.

kytarka
17.10.2019 5 z 5

Je to už hodně dlouho co jsem knihu naposledy četla. Řekla jsem si, že každý měsíc si dám jeden díl HP. I když jsem knihu četla poprvé v nějakých 13-14 letech, tak i po takové době mě bavila. O obsahu ani není třeba se rozepisovat, tohle zná každý buď jako knihu nebo jako film. Prostě paráda.

Drgajda
14.10.2019 4 z 5

Z jedne strany jsem rada, ze jsem se ke knize konecne dostala - nechtela jsem ji cist v dobe jijiho nejvetsiho boomu, kdy bylo vsude prepotterovano, coz ale asi byla na druhou stranu chyba, protoze tenkrat v mych -nacti letech by to asi byl mnohem lepsi a intenzivnejsi zazitek. Uznat se musi, ze J.K.Rowling psat skutecne umi, pricemz prvni dil serie je opravdu miren spise na detske ctenarstvo - Sirotcinec slecny Pelegreenove pro podivne deti me osobne nadchl mnohem vic. Necham se prekvapit, co prinesou dalsi dily.

mahdal
09.10.2019 4 z 5

Ke knize jsem se vrátil po pár letech; bylo nádherné zavzpomínat na dětské časy a znovu se přemístit mezi zdi Bradavického hradu. Kniha, oproti ostatním dílů ze série, nejvíce vyznívá jako pohádka pro děti mladšího školního věku. Je pozoruhodné, jak autorka nechala trojici hlavních postav dospívat společně se čtenáři.

Terymark
30.09.2019 5 z 5

Super kniha nemám co dodat

L.K.8.B
29.09.2019

Knihu jsem četl až po zhlédnutí filmu, takže by asi každý čekal, že budu litovat zhlédnutí filmu, ale popravdě mě film zaujal více než kniha. Mám raději stručnost filmů než detaily knih, takže mi Harry Potter v knižní podobě přišel až moc rozepsaný. I tak bych ale zdůraznil vtažení do samotného děje a nepřetržité navazování událostí.
Knihu doporučuji zejména milovníkům knih a lidem, kteří mají rádi atmosféru knih.

Bomber
26.09.2019 3 z 5

Knihy o Harry Potterovi jsem kdysi kupoval dceři (která mi z nich pak občas předčítala) a byl s ní dokonce i na první části filmové ságy. Přiznávám, že mě knihy ani film tehdy nijak zvlášť nenadchly a Potterománie tak šla zcela mimo mě. Zkusil jsem tedy první díl série přečíst až nyní v rámci čtenářské výzvy a i teď jsem z knihy poněkud rozpačitý. Za literární fantazii bych dal možná i pět hvězdiček, ale co ten prostoduchý styl? Další hvězdičku pak strhávám za fakt, že jsem se u knihy na několika místech poměrně značně nudil, neboť se v ní na mnoha stranách nedělo prakticky nic, co by jakkoli posunovalo děj nebo alespoň jevilo známky zábavnosti nebo moudrosti. Další díly mě naprosto nelákají, což z mého pohledu není pro první díl série nijak dobrá vizitka. Srovnám-li tedy čtenářský zážitek například s Malým princem, který mě okouzlil už v dětství a kterého jsem si pak při čtení v dospělosti užil snad ještě více, prohrává v tomto literárním souboji Harry Potter na celé čáře.

MarMarMar007
20.09.2019 5 z 5

Málokdo má co vytknout sérii Harryho Pottera. První díl má sice jednodušší děj, ale alespoň se nezamotáte. Jestli je náhodou někdo, kdo ještě nečetl, moc doporučuji. Stále ještě doufám, že mi přijde dopis z Bradavic, nebo alespoň objevím své kouzelné schopnosti. Úžasná kniha.

oněg_evženin
20.09.2019 5 z 5

Mé dětství, mé dospívání, má dospělost. Kde jsou doby, kdy jsem běhal po sousedství s dřevěnou špejlí a křičel "experiarmus" na každého, kdo šel kolem. Skvělý začátek epické fantasy, která by měla být řazena do celosvětového kánonu nejlepší literatury, podobně jako Pán Prstenů (další z mých oblíbených). Nemusí nadchnout každého, přeci jen fantasy je specifický žánr se specifickým publikem. Ale i nejzarytější odpůrce této ságy musí uznat, že propracovanost a komplexnost celého universa, lidské příběhy, dějové linky a celkové poselství je nadčasové a vypravěčská schopnost autorky je na nejvyšší možné úrovni, přičemž originální český překlad celému dílu dodává úžasnou atmosféru (Hufflepuff - Mrzimor...koho by to napadlo?) Nemohl jsem jinak než 5/5 a pamatujte...štěstí lze nalézt i v té nejtemnější době, pokud nezapomeneme, že je světlo.

MrPlankton
20.09.2019 5 z 5

Ke knihám Harryho Pottera jsem našel cestu až v dospělosti a jeho boom se mi v dětství vyhl (kromě filmů), jelikož jsem začal skutečně číst až na vysoké, na které není pevně daná povinná četba. Krásně vyobrazený magický svět a jeho příběh, u jehož čtení je navozena příjemná, pohádková a dobrodružná atmosféra. V mém případě se tentokrát jednalo o mluvené slovo. Zároveň musím uznat, že filmová adaptace dílu se velmi povedla a v rámci možností vše obsáhla. Dokáži si představit, že kdybych tuto knihu četl jako malý, tak by pro mě byla pokladem představující inspiraci fantazie, v některých případech vzorem přístupu k některých dětským životním situacím a nejspíš i časnější branou do knižního světa. Zároveň si dokáži představit, že je kniha skvělá na předčítání dětem...kdo ví, možná jí tak také jednou využiji :)

LucaR8
11.09.2019 5 z 5

Tohle je prostě srdcová záležitost, první půjčená knížka v knihovně

r0st4
10.09.2019 5 z 5

Harryho jsem měl vždycky půjčeného od kamarádů. S novým vydáním (ty obálky jsou vážně nádherné!) jsem se proto rozhodl knihovnu konečně doplnit o vlastní výtisky a současně si to po nějakých dvou, třech letech znovu přečíst. A pořád je to bomba :)

Obzvlášť na prvním dílu je sice ještě vidět, že Rowlingová prostě nebyla vypsaná a tu a tam to někde vypravěčsky drhne, ale vzhledem k tomu, že s každým dalším dílem je to už jen a jen lepší, jde o výtku, která vlastně ani nestojí moc za řeč :)

Jak už tu někdo psal, dětství bez Harryho by prostě nebylo ono. A dospělost vlastně taky ne :) A teď už hurá na Tajemnou komnatu!

Getupaa
10.09.2019 5 z 5

Dětství by bylo úplně jiný bez Harryho Pottera. Takový chudší.. Nemyslite?

Fidcom
09.09.2019 3 z 5

Kniha je příkladem opravdu povedeného kouzelnického světa. S klasickým mladým postupně vyvíjejícím se hrdinou Harrym a trochu, dle mého názoru, až moc obáváným záporákem Voldemortem. Knize se nedá upřít jak je čtivá a příběh je stalé zajímavějším.

Ticiana
07.09.2019 5 z 5

Harry Potter se asi ani jinak nedá ohodnotit. Autorka to vymyslela naprosto báječně.

Elany
04.09.2019

Díky téhle knize miluji knihy ❤️. Doporučuji úplně všem. Jednou za rok si přečtu celou sérii ❤️ .

whale77
02.09.2019 5 z 5

Přečteno už poněkolikáté (i „ušima“ od úžasného J. Lábuse), poprvé předčítáno i našim dětem (9,7,4) a zase super! Bez ohledu na to, co se o Rowlingové porůznu říká, šeptá a vymýšlí (ukradená inspirace, týmová práce na díle,...), tuhle knížku (a vlastně i celou sérii) považuji za skvěle skloubenou souhru autorčiny fantazie, napínavého a dobře promyšleného příběhu, nádherně zpracovaného jazyka (mluvím o překladu do ČJ), trefení se do chuti čtenářů (jakéhokoliv věku i v jakékoliv době) a štěstí i na pěkné filmové zpracování.

NathalieVerdun
31.08.2019 5 z 5

Ktoré dieťa (a možno aj dospelý :-D ) by nedúfalo a netúžilo, aby si preňho prišiel Albus Dumbledore a odviedol si ho na Rokfortskú strednú školu čarodejnícku? :-) Pre istotu sa doma učí zaklínadlá, na železničných staniciach sa darmo poteší zívajúcej diere v murive stĺpov 9 a 10, nádejne sa kuká po všetkých metlách okolo, ak ho rodičia alebo kamaráti nazlostia, vysloví niektorú čarovnú formulku a... nič - asi nemá ten správny čarodejnícky prútik...
Proste, Harry Potter je knižná séria, na ktorú sa dá s láskou spomínať aj po rokoch.