Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Gweny
28.08.2019 4 z 5

Milý a pohádkový vstup do světa čar a kouzel. Jako první díl oplývá nejvíce pohádkovými motivy, a i když ke konci přichází akce a napětí, pořád se člověk nemusí obávat hororových scén.

IvoryP
28.08.2019 5 z 5

I jako rereading a v dospělosti mě ta kniha neskutečně baví, má všechno, co dobrá knížka má mít a nemohla jsem se od ní odtrhnout, přestože jsem věděla, co se bude dít dál :) Takže stoprocentních 5*

jirka9453
27.08.2019 5 z 5

Nebojím se říct, že jméno Harry Potter slyšel v dnešní době téměř každý. Kámen mudrců je začátkem neuvěřitelně poutavé, strhující ságy, která Vás zavede do světa postav, se kterými srostete a už vám v srdci zůstanou. Ze začátku pohádkový příběh se vyvine ve vyprávění, ktrré budete hltat se zatajeným dechem.

Lucie1010
27.08.2019 5 z 5

První jsem viděla všechny filmy a Harryho si zamilovala. Mrzí mne, že jsem nepřečetla nejdříve knihu, dost v tom filmu chybí :( ! Ale pro změnu to bylo hezké překvapení :D Např. Protiva :D.

Taralcielle
27.08.2019 5 z 5

Miluji všechny ze série Harryho Pottera, je to moje životní vášeň. Vyrostla jsem na Harryho příbězích.
Jako první jsem přečetla anglicky v roce 1998 a od té doby jsem z Harryho nikdy "nevyrostla". Doslova mě dostal kouzelnický svět, Bradavice, příběh Harryho, rodina Weasleyových, do detailu propracované popisy, které nejsou ani trochu nudné :) Srdcovka ♥

Talent JKR je nekonečný!

Na jedničce se mi líbí objevování kouzelnického světa spolu s Harrym, nadšení z obchodů v Příčné ulici, objevování bradavického hradu a pozvolný nástup všech předmětů.

Kashi
27.08.2019 5 z 5

Jedna z mých prvních samostatně přečtených knih. J.K.Rowling vytvořila kouzelný svět, který mě provázel skrz celé mé dětství a dospívání a já jsem moc vděčná, že tomu tak bylo.

peeetta
24.08.2019 4 z 5

Návrat ke knize čtené v dětství. Zklamaná jsem nebyla. Zase jsem byla ke knize připoutána dějem, který měl spád.

annasglamour034
21.08.2019 5 z 5

Dlouho jsem odkládala a ani nevěřila, že si někdy HP přečtu. Nakonec po x letech jsem knížku zhltla za 3 večery a už se těším na další díl. Sice je to řazeno pro děti a mládež, ale já jsem si ten příběh užívala i v dospělosti. Na HP jsem vyrostla, takže věřím, že tyto knihy budou srdeční záležitost.

Bafy
21.08.2019 5 z 5

Na filmy se vždy ráda podívám a loni sem se odhodlala přečíst i knihy. A jako že super, přečteno jedním dechem a navíc málokdy mohu říct že film je stejně dobrý jako kniha.....

Andrea_I_Am
20.08.2019 5 z 5

Harry je kult. Neodkážu ani popsat, jak velký význam pro mě jeho příběh měl, kolik let mě doprovázel a vlastně stále doprovází ... je neuvěřitelné, co dokázala J.KRowlingová vytvořit a je hrozná škoda, že autorů jako je ona, Tolkien, a řekněme že i Martin, je tak málo.

Pulkrmon
15.08.2019 5 z 5

Knihy jsem četla hned jak vycházely,následovali filmy a občas se k nějaké knize vrátím. A ejhle teď jsem potřebovala vypnout od života,tak se mým nejvěrnějším kamarádem stávají sluchátka a pan Lábus. A je to nejkrásnější audio kniha kterou jsem slyšela! Prostě SUPER

Medasek
14.08.2019 3 z 5

Zajímavý příběh o nejslavnějším kouzelíku naší doby.

postoran-CZ
12.08.2019 4 z 5

Dlouho sem se Harry Potterovi vyhýbal. Jak filmům, tak i knížkám. No vzhledem k tomu, že sem po dočtení jedné fantasy série tak nějak neměl do čeho pích... se začíst, zkusil sem si v knihovně půjčit první díl. A ono ejhle. Ona to není až taková pohádka pro děti, jak sem si do teď myslel. Velmi příjemné překvapení.

matas888
04.08.2019 4 z 5

Tak jsem si téměř ve svých 32 letech přečetla první díl HP :-) A jsem z něj nadšená. Filmy samozřejmě znám, takže jsem trochu ochuzena o moment napětí a překvapení, co přijde. I tak jsem si strašně oblíbila vyjadřování spisovatelky (resp. překladatele?). Určitě stojí za to a budu pokračovat.

Agatha84
03.08.2019 4 z 5

Vlastně je mi jedno,že je knížka primárně určena pro děti. A je taky jedno,že jsem film viděla již mnohokrát. Kniha je kniha a tahle je navíc moc fajn. Rozhodně mě od dalších pokračování neodradila a já se na ně už moc těším.

janka3232
02.08.2019 5 z 5

Skvělé!

yuria7037
21.07.2019 5 z 5

Tuto knížku jsem četla v první třídě na základce s mým taťkou. Byla to moje prví tkz. "vícestránková" četba. Byla jsem z toho naprosto nadšená. Když na to teď myslím, zjišťuju že Harry Potter není úplně ta bezchybný (a teď nechci někoho urazit), ale v dnešní době potkávám čím dál víc lidí, co Harryho Pottera nikdy nečetli a ani nechtěli, něketří k němu mají dokonce nevysvětlitelný odpor (nechápu je). Ale stejně je pro mě Harry Potter nezařaditelná literatura, poněvadž si ji moc cením. Tato knížka mě dovedla ke čtení, proto Rowlingové moc moc děkuju :)

-markéta-
18.07.2019 5 z 5

Harryho jsem viděla pouze jednou jedinkrát a nechápala jsem, jak je možné, že jsou z toho lidi tolik unešení. Všichni hotoví z knížek i z filmu.
Takhle, film je fajn, ale knížka je vždy lepší, a tak jsem si řekla, že tedy zkusím přečíst první díl.
No, je to pecka a těším se na další.

_Žanet_
17.07.2019 5 z 5

Vždycky jsem dávala přednost spíš filmům na téma HP, protože jsem byla mladší a čtení mi nic neříkalo. No teď jsem se rozhodla, že je načase si přečíst i knihy, abych příběh znala víc dopodrobna, protože kniha je prostě vždycky lepší než film. Tady je to srovnatelné a já uznávám, že Rowlingová je fakt paní spisovatelka a kniha mě bavila. Určitě přečtu celou sérii a nebudu toho litovat.

Mnaui
16.07.2019 5 z 5

Co dodat, prostě nádhera. A vbc nezáleží na věku čtenáře