Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

SydBarrett
14.07.2019 4 z 5

Jako malé dítě jsem to míval načtené a poslouchal vždy před spaním. Jako papírová knížka mě to až tak nebavilo, ale tak co. Harry Potter je sice nepochybně dobrá a kvalitní kniha pro mládež, absolutně ale nechápu tu hysterii kolem toho a masivní popularitu a kult Harryho Pottera a Rowlingové všeobecně. Ta základní série je kvalitní záležitost, ty "doplňkové" knížky mi ale přijdou dělané vyloženě jen kvůli tomu, aby z toho Rowlingová měla co nejvíc prachů.

Hobo
13.07.2019 5 z 5

Podobná fantazy dokáže získat i skalního vyznavače sci-fi.

Callamity
08.07.2019 5 z 5

Kámen mudrců mám hodně ráda pro to, že se jedná z velké části o pohádku. Kdo by si nepřál, aby se mu v takových tyranských podmínkách takhle obrátil život naruby? A co je ještě fajn, že mě všechny knížky - světe div se - motivují k učení, takže velmi praktická knížka pro školní rok :)

Daisy16
06.07.2019 5 z 5

Po náloži povinné četby ve druhém semestru jsem potřebovala knížku, která mě znovu naučí milovat literaturu... J. K. Rowlingová mě to svým příběhem o čarodějném učni poprvé naučila před dvanácti lety a naučila mě to i teď. Četla jsem ji slovo za slovem, větu za větou, myšlenku za myšlenkou. Pro člověka s kouskem dítěte v srdci je to ta nejlepší knížka, pokud se jím znovu na malý moment chce stát.

Petula009
04.07.2019 4 z 5

Pamatuji si, že když jsem jí začala číst poprvé, ty úvodní kapitoly byly velmi zdlouhavé. To jsem ale vlastně nevěděla, že za dva týdnu budu mít přečtené už všechny čtyři díly a budu součástí generace, která bude čekat na každé vydání dalšího dobrodružství.

katchen28
02.07.2019 5 z 5

Už je to 15 let, co jsem Kámen Mudrců četla poprvé a potom jsem ho přečetla ještě několikrát. Teď jsme si koupili ilustrované vydání, což byla příležitost přečíst si Kámen Mudrců znovu. Trošku jsem očekávala, že mě už nebude bavit číst, co zažívají jedenáctiletí caparti ve smyšleném světě a ještě poněkolikáté, ale nebylo to tak. Bylo to super, a protože tam byly i krásné ilustrace, bylo to ještě lepší!
Ačkoliv to Rowlingová občas přežene - dodá, že byl Brumbál vlastně gay nebo že je Hermiona černoška, protože je to in, přesto napsala knížky, co mi byly během dětství a dospívání nejmilejší. A co sejde na tom, že kámen mudrců, který má být v naprostém bezpečí, je střežen úkoly, které vyřeší tři prváci, co jsou rádi, že zvládnou wingardium leviosa (samozřejmě s výjimkou Hermiony, to je prostě hvězda)! První díl je tak krásně naivní, že už se těším na tu temnotu potom – ale na to přijde čas až si koupíme ilustrované vydání dalších dílů.
A teď jdu dál pokračovat ve čtení si na Pottermore :-).

l.e.d
01.07.2019 4 z 5

Má teta, učitelka angličtiny, někdy v roce 1998 přivezla knihu v originále a předčítala/ překládala nám jí jako pohádku. Byly jsme u ohnivého poháru když u nás vyšel první překlad a já ho dostal od rodičů.
Je to skvělá pohádka pro děti a Harry Potter z Rowlingové udělal jednu z nejbohatších spisovatelek na světě zaslouženě.
Kniha je tak dobrá, že jsem jí četl před vydáním nového dílu. Až u ohnivého poháru jsem začínal od třetího dílu. První dva díly jsou hodně pro malé.

Bórborka
29.06.2019 5 z 5

Kniha, která mi otevřela knihomolský svět.
Když jsem byla mladší, mamka mi před spaním prvních pět dílů předčítala. V létě, v období základní školy, jsem se ke knize vrátila, a celou mě pohltila. Ukázala mi zcela jiný svět, který má nekonečno možností, a tím myslím knihomolský.
Příběh asi nemusím nikomu představovat, jelikož filmové zpracování musel vidět snad každý. Knihu doporučuji každému, jelikož pro mě je Harry Potter srdeční záležitostí.

princesse
27.06.2019 5 z 5

Začala jsem s četbou knižní podoby až nyní, po tom co jsem několikrát viděla filmové zpracování a rozhodně nejsem zklamaná ani z jednoho provedení. Dávám plný počet hvězd a těším se na přečtení dalšího dílu. Počítám, že filmovou podobu si také opět užiji. Zkrátka, tohle se neokouká.

Tebby
19.06.2019 5 z 5

Tak i já jsem se nakonec dostala ke čtení této knihy. Byla mi doporučovaná už dlouhý roky, ale tím, že jsem viděla filmy, se mi ji číst nechtělo. Teď díky čtenářské výzvě jsem si řekla, proč ne. Překvapilo mě, kolik má kniha s filmem společného - byť i v některých částech se lišil. Podle mě šlo ale spíš o drobnosti, které se u filmu daly přehlídnout. (Na rozdíl třeba od Eragona). Co jsem ale od knihy čekala, bylo víc popisných částí. Protože nevidět film, tak si některý věci asi nedokážu představit i přes to že jsem veliký milovník fantasy.

zaneta3009
19.06.2019 3 z 5

Od knihy jsem nic moc extra neočekávala. Byla jsem však velmi překvapená jak se liší od filmu a samozřejmě v tom dobrém. Až teď po přečtení jsem pochopila plno věcí. Tudíž mi Harry Potter začal dávat víc smysl.

FilDaV
16.06.2019 5 z 5

J. K Rowlingová byla chudá britská dívka dokonce na sociálních dávkách! A dnes je jednou z nejbohatších žen planety. Jak je to možné? Přečtěte si celou ságu o Harrymu Potterovi a kdož umí ocenit kvalitní knihy, pochopí. Jak je možné vymyslet během cesty vlakem dokonalý kouzelnický svět? Na to už zodpovědět nedokážeme...

Loxias
16.06.2019 3 z 5

Napad dobry, destske postavy jsem taky unesl, ale celou knihou me provazi pocit nevyuziteho potencialu. Nechapu, ze Havraspar a Mrzimor nedostaly temer zadny prostor, zadnou historii nebo identitu a jsou vlastne zbytecne. Chybi podrobnejsi background dulezitych postav. podrobneji rozvedena kouzla, takhle to vypada, ze se naucite 3 a da se s nimi vyhrat kouzelnicka valka. Ustedni pribeh vlastne taky moc nezaujal a krom konce nebyla nijak podtrzena jeho dulezitost. Takze jako pro deti dobry no, bohuzel nicim neprekvapilo.

misa7369
11.06.2019 5 z 5

Četla jsem asi 6x a určitě se k tomu vrátím

azazel1
09.06.2019 5 z 5

Po spoustě let jsem se vrátil k této knize, abych si po páru “filozofických” titulech trochu odpočinul. Chtělo to ale nějak okořenit a tak jsem četl knihu v původním znění (britská angličtina). Příjemné odpočinkové čtení na pár podvečerů.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Tahle série je prostě moje srdcovka, a mohla bych ji číst neustále dokola, ale to by nemohly nevycházet nové knížky :-D Konkrétně tenhle díl zůstane asi navždy mým nejoblíbenějším - z největší části asi proto, že to bylo moje první setkání s Bradavicemi a našimi milovanými hlavními hrdiny. Při každém čtení si užiju příběh od začátku až do konce, a mám vyznačené i své oblíbené pasaže - většina z nich se týká Brumbála :-)

kuruteku
02.06.2019 3 z 5

Já vím, že nejsem cílová skupina a že kdybych se nechystal na tábor, tak mne asi Potter mine úplně, ale když už jsem se dal na vojnu, ... Paní Rowlingová umí psát. Ale všechno je to takové černobílé, snad jenom Snape, který vypadá jako zloduch, ale nakonec není, i když v dalších dílech se pořád tváří jako zloduch. Harry je dokonalý, drobné prohřešky jsou nutné jen k tomu, aby zabránil velkému zlu. Série Ilky Pacovské mi přišla méně předvídatelná, Pratchett hravější a moudřejší, Tolkien tajemnější, Doktor Proktor srandovnější. No, sérii dočtu, vezmu ji na milost, ale proč z toho byla (a je) taková pottermánie, vlastně nepochopím.

PhoebePollard
29.05.2019 5 z 5

Velmi dlouho jsem celé sérii odolávala, protože jsem neměla v oblibě ty "populární" knihy a četla jsem spíše neznámá díla... Ale pak jsem si jednou zapomněla vzít knihu do školy, tak jsem četla spolužačce přes rameno kus čtvrtého dílu... a pak jsem si prostě musela přečíst zbytek, jen, abych věděla, co je to famfrpál... Takže jsem si otevřela první díl... a o pár hodin později jsem ho zavřela s tím, že jestli si okamžitě neseženu další, asi se zblázním. Konec knihy sice není nijak otevřený, ale to mi tehdy bylo úplně jedno. Příběh je skvělý, zápletka originální a mudlům tak známý svět dovedený k naprosté dokonalosti... Perfektní

Veveerka_123
27.05.2019 5 z 5

Harry Potter a kámen mudrců je sympatická kniha, mnohem lepší než film. Film působí ponuře zato kniha je jakoby prosluněná, plná vtipných hlášek a narážek.

Jessica007
25.05.2019 5 z 5

Když u nás začal Harry Potter vycházet, byla dcera věkově přesná cílová skupina, knížky jsem jí postupně nakoupila a jí se moc líbily. Tuto první dostala k Vánocům - 1. vydání u nás a měla velkou radost a hned četla. Tehdy jsem si přečetla jen začátek. Teď už je dcera dospělá a já se dostávám - dospělá už dávno - k Harrymu P. A je to hezké čtení. Tato první knížka se mi moc líbila - a pro cílovou skupinu to musí být zážitek ještě lepší. Filmy jsem tedy viděla s dcerou.