Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Lutzinka
22.05.2019 5 z 5

Pokud existuje někdo, kdo Harryho ještě nečetl, a je jedno kolik je vám let, tak si ho přečtěte. Nevíte o co přicházíte...když vám totiž jednou přijde dopis z Bradavic, nikdy už nebudete stejný mudla jako dřív ... ;-)

Díky téhle knížce vím, jak má dobrá knížka vypadat.

Přečetla jsem už mraky knih známých i neznámých, od doby, kdy jsem jako malá přišla ke Kameni mudrců. Harry Potter je ze všech nejlepší a já se k němu zas a znova po čase vracím. Směju se pokaždé stejným vtipům a brečím pokaždé u stejných smrtí...a žasnu pokaždé nad tím, jak dobře je ten příběh vymyšlený a pokaždé mě to baví stejně jako poprvé...

Aymira
19.05.2019 4 z 5

Harry Potterem jsem byla dosud nepoznamenaná, jak filmově, tak knižně, proto jsem si chtěla rozšířit obzory a vrhla se do čtení. Knížka mě chytla od začátku. Připadala mi taková barevná, líbila se mi použitá jména, názvy... Hezky to zní i v angličtině. Líbila se mi především první půlka, kde se mísil svět kouzelníků s lidským světem.

Jakmile se děj přesunul do samotných Bradavic, už to nebylo úplně ono. Pořád to bylo neskutečně bohaté na fantazii, ale dějově bylo zřejmé, kam to celé směřuje. Proto jsem si to čtení ke konci už tolik neužila. Od Harryho si dám chvíli pokoj a vím jistě, že někdy později se vrhnu na další jeho knížky.

Zamilovala jsem se do slova mulda :)

kopretinka007
09.05.2019

Miluji ♥

Gabča670
29.04.2019 5 z 5

Jedním slovem: Miluji

kachis
26.04.2019 5 z 5

Na Harrym jsem vyrostla. Je nepopsatelný, jak jsme vyhlíželi další knihy a filmy ještě nebyly. Harry je miláček a doporučuji k přečtení pro každého. :)

Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Určitě stojí za to si přečíst knihy a pak se teprve podívat na film. Úžasná kniha jen doporučuji ❤️

MišuleP
25.04.2019 1 z 5

Z důvodu veliké znalosti filmu mě bohužel kniha moc nebavila. Zkusila jsem dát šanci, ale bohužel.
Ale jinak krásně napsané a pro děti super!

luthien
24.04.2019 5 z 5

Hrozně dlouho jsem se Harrymu vyhýbala, ani nevím proč, asi jsem měla předsudky. A tak jsem se k němu dostala až před třicítkou. Musím říct, že předčil moje očekávání, už dlouho jsem nečetla tak napínavou a čtivou knížku! Takže i jako dospělý čtenář jsem nadšená!

Ebrithil_42
24.04.2019 5 z 5

Nádherná klasika, kterou by měl mít každý milovník světa magie a boje dobra se zlem.

GraceC
16.04.2019 5 z 5

Knížku jsem četla v angličtině. Nepovažuji se příliš zdatnou, co se angličtiny týče, ale tohle bylo jednoduhé, srozumitelné a příjemné čtení. Jsem Potterhead už spoustu let, Kámen mudrců jsem nečetla poprvé, ale i tak zase mile překvapil... Tuhle sérii prostě nejde nemilovat.

Hodnocení: 10/10
Poslední věta: I'm going to have a lot of fun with Dudley this summer...

jarki
12.04.2019 4 z 5

Kniha podstatně lepší než film....vice detailů.

Darinka.Makova
09.04.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si zamilovala i s mými dětmi! Čteme pokaždé, když jsou nemocné - chtějí ji znovu a znovu!

Balthazar
05.04.2019 4 z 5

Super příběh, hezky napsáno , ještě lépe se čte :D

PinkBunny
04.04.2019 5 z 5

Brilantní dětská kniha s nádhernými popisy každodenního života. Několikrát čtená i v dospělosti a stále mě baví. Rozhodně bude vždy mít své místo v naší knihovničce. Vřele doporučuji

Mr.Fox
03.04.2019 4 z 5

Měl jsem to štěstí, že jsem s aktéry knihy vyrůstal. Sic na filmovém plátně, ale přeci. Knižní předlohu jsem četl až nyní, v dospělosti. Chtě nechtě, porovnával jsem celou dobu. A ač tomu v mém případě nebývá zvykem, zde si v hodnocení prvního dílu nemohu pomoci. Teprve filmové zpracování přivedlo svět HP k dokonalosti. :-)

Kniha 4* | Film 5*

kacka.haas
01.04.2019

Miluji tuto knihu, všechny díly. Nečetla jsem nikdy nic lepšího a to jsem už dospělá. Todle čtení je úplně pro každého. Neznám nikoho koho by to nebavilo.

eliska2126
31.03.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem četla tak tisíckrát a stejně po ní sahám znovu a znovu. První díl je spíše pro děti. Taková pohádka. Kniha plná magie, skvělých postav a propracovaný děj. Skvěle vymyšlený svět, kde se spojuje svět kouzel a svět lidí. Určitě po ní časem sáhnu znovu po tisícáté první.

Fazulajda
30.03.2019 3 z 5

První kniha snad nejvíce milované série mě... zklamala? Upřímně necítím vůči této knize vůbec nic. Nenatchlo mě to, na druhou stranu ani nenaštvalo. Moc nechápu, proč to má tolik lidí rádo, není to podprůměrné, není to ani nadprůměrné. Je to zkrátka nějaké. Takové ticho před bouří.

Atanone
29.03.2019 5 z 5

„Vaším úkolem zde je zvládnout náročnou vědu a přesné umění přípravy lektvarů,“ začal. Spíš jen šeptal než mluvil, studenti však slyšeli každé slovo – stejně jako profesorka McGonagallová si i Snape dovedl bez námahy udržet ve třídě ticho. ,Jelikož se to obvykle obejde bez pošetilého mávání hůlkou, leckdo z vás stěží uvěří, že i to jsou kouzla a čáry. Pochybuji, že byste opravdu pochopili, jaký půvab v sobě má tiše bublající kotlík a výpary, které se nad ním tetelí, a neviditelná síla šťáv, jež skrytě putují lidskými žilami, omamují mysl a podrobují si smysly. Dokážu vás naučit, jak připravit věhlas, stáčet slávu a dokonce uložit do zabroušených flakonů smrt – pokud ovšem nejste takové stádo tupohlavců, jaké musím obvykle učit.“

velociraptor
28.03.2019 5 z 5

Super knížka jako ostatní HP!!!!!!!!!!!!!!!