Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

MayaBu
26.03.2019 4 z 5

Velice čtivé, nápadité a kouzelné, opravdu se mi líbí, jak moc je to kniha o přátelství (kde by Harry bez Rona a Hermiony byl?).
J. K. Rowlingová zkrátka stvořila ikonu svého žánru a mě četba o prvním roce Harryho studia v Bradavicích bavila. Mé dvanáctileté "já" by si ji však užilo ještě víc.

katma
26.03.2019 5 z 5

Super knížka

Knihomolka582
21.03.2019 5 z 5

Díky této knížce jsem zjistila jak se od filmového vydání liší a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

lilites
19.03.2019 5 z 5

Tato série je pro mě srdeční záležitostí. Jako mnoho dalších i já vyrostla na kouzelném světě Harryho Pottera a jeho přátel a to spíše na filmech (odpusťte vážení knihomolové.. ;)). Proto mě posledních pár let překvapilo kolik toho vlastně ještě nevím a rozhodla jsem se uchýlit k původnímu modelu, tedy ke knihám. A bylo to správné rozhodnutí. Prostě a jednoduše knihy jsou pro mě lepší než filmy (odpusťte filmový nadšenci ;)) Vše má své pro i proti a ráda se budu vždy vracet jak ke knihám tak i k filmům ;)

skyline
18.03.2019 4 z 5

Tak jsem si rekla, ze ve 30-ti je na case Harryho i precist, filmove zpracovani mam moc rada.
Prijemne cteni.

morte
17.03.2019 4 z 5

Příjemné čtení. První moje sestkání s Harry Potterem. Příběh dobře ubíhal. Jen dva kapitoly se trochu vlekly. Zkusím i další díl.

ronave
11.03.2019 2 z 5

Všechny zfilmované díly o Harrym jsem viděla a nemohla se dočkat až bude zase nějaký nový ;-)
Když jsem se po letech dostala i ke knize, mé nadšení zmizelo. První díl mě nijak zvlášť nezaujal, dá se říct že mi tam chyběl spád a napětí. No číst první díl ve třiceti není asi nejvhodnější, když je to fantasy pro děti ;-)

Eunike93
10.03.2019 5 z 5

Harryho jsem četla jako malá a pamatuju si, že jsem v polovině druhé knihy přestala. Připadala mi ,, divná,, a zbytečně složitá... Tolik ujetých jmen, kdo si to má pamatovat :-D po zhlédnutí Fantastických zvířat jsem však dostala chuť si znovu přečíst alespoň tento první díl, jen tak, na zkoušku. Trvalo mi to jen půl dne :-D mám to teď ucelené a vše je najednou mnohem zábavnější...

Sykorka10
10.03.2019 4 z 5

Skvělá knížka, akorát mi připadalo, že se ve většině kapitol nic moc zajímavého nedělo a jedna z mála napínavých kapitol skončila tak rychle, jako začala. Každopádně moc pěkná kniha i pro nenáctileté čtenáře.

stoun25
06.03.2019 3 z 5

Slušný příběh, ale ubírám body za sloh.. Všechny knihy od paní Rowlingové mi přijdou tak slohově jednoduché že bych myslel že to napsala v šestnácti letech. To jediné mi kazilo dojem z knih.

any37
06.03.2019 5 z 5

Myslím, že je úplně zbytečné, když začnu Harryho vychvalovat. Stejně jako ostatní ho miluji a Rowlingovou obdivuji. Každému fanouškovi doporučuji si přečíst i knihu, protože zde najdete spoustu dalších příhod, co s Harrymu a jeho kamarádům stali.

oblakaknih
28.02.2019 5 z 5

Kouzelný příběh plný kouzelných věcí. Co k tomu dodat. Nemyslela jsem si, že ohodnotit tuto knihu bude takto těžké. Miluju filmy HP, ale knihy úplně stejně, ne-li víc!
Hermiona je sice v prvním dílu neskutečně otravná, ale to se brzy změní a už je to jen a jen lepší.
Schválně ale, kolik byste napočítali slova PONĚVADŽ.

DancerJaneBooks
28.02.2019 5 z 5

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Tak konečně jsem přečetla toho milovaného a velice oceňovaného Harryho. Jak jsem byla malá, tak jsem se vždycky chtěla dívat na filmy, když běžely v televizi, ale myslím, že nikdy jsem u toho nevydržela a usnula jsem u toho. Ale vím, že se mi strašně líbila ta atmosféra toho filmu. Jak jsem začala víc číst, tak jsem si samozřejmě chtěla přečíst knížku, poněvadž (tohohle slova mám plnou hlavu, jelikož se v Harrym objevovalo často :)) jsem byla zvědavá na tenhle literární skvost. Tak jsem se co nejvíce vyhýbala filmům a diskuzím o Harrym, aby mi náhodou nikdo nic "nevyspoileroval", i když už jsem bohužel na pár spoilerů narazila.
Jak asi tušíte, moje očekávání byla veliká. A taky oprávněně. Tenhle příběh se mi fakt moc líbil. Nebylo to sice úplné největší BOOM, co jsem kdy četla, ale myslím, že až se podívám na film a budu číst další díly, tak to velké boom bude, protože se mi to zase skvěle připomene a navíc to bude další a ne první setkání s tímhle příběhem a líp se mi to promítne. Tahle kniha byla na mém "to be read" listu přednější i kvůli čtenářské výzvě. Tak jsem do toho teda konečně šla. A musím teda říct, že mě to zaujalo. Ty postavy jsou úžasné a co teprve ten svět a prostředí! A o té nádherně nově ilustrované obálce ani nemluvím.
Už od začátku šlo poznat, jak je všechno propracované. A postavy byly propracované a perfektně zvládnuté snad nejvíc. Příběh byl vyprávěn z pohledu vypravěče a i přes to jsem se do Harryho uměla úžasně vcítit. U napínavých scén mi taky párkrát přeběhl mráz po zádech. Harryho jsem chudáka od začátku litovala. Byl moc hodný, chytrý, laskavý a hodně odvážný a statečný. Bylo mi ho strašně líto, protože musel bydlet u Dursleyových a navíc mu umřeli rodiče. Dursleyovi se k němu chovali fakt hnusně. Nechápu proč... Dudley byl tak neskutečně rozmazlený, že bych s ním nevydržela ani minutu. Vypadalo to, jako by svoje rodiče vůbec neměl rád a nechápu, že oni ho tak žrali a být Harrym už by mi ruply nervy. Jak se tam poprvé objevil Brumbál, hned jsem poznala jeho charisma. Je fakt úžasný. Takového člověka bych ve svém životě chtěla mít nebo aspoň potkat. Aspoň jsem se s jeho moudrama potkala v téhle knížce. Profesorka McGonagallová byla sice hodně přísná, ale taky ji kousek mého srdce patří. No, a Hagrid... to je takové ťululum, ale mám ho taky moc ráda. Za to nesnáším Malfoye. Kdybych s ním musela být v jedné místnosti, asi bych to nevydržela. A jeho "poskoky" Crabba a Goyla jsem taky neměla vůbec ráda. Harryho kamarádi mi hodně přirostli k srdci. Ron je prostě taky takové trdlo, ale míň, než Hagrid, ale prostě je skvělý. A Hermiona totéž. Bylo mi jí ve scéně "Wirgardium Leviosa" fakt líto. No, a nevím proč, ale vážně jsem si hodně oblíbila Snapea. Mám ho prostě ráda a nevím proč. No, a Quirella a Voldemorta jsem samozřejmě nenáviděla, jak jinak.
Jak už jsem se zmínila, ten svět a prostředí miluju. Bradavice, ty jsou tak božsky kouzelné a strašidelné a prostředí, i venku... Nástupiště Devět a tři čtvrtě, všechny ty názvy a kouzla, prostě autorka to všechno tak úžasně vymyslela...
Už se moc těším na další díly a strašně se taky těším, až se podívám na film (zatím teda samozřejmě jenom na tenhle, první díl). Jsem hrozně moc zvědavá, jak tenhle příběh bude pokračovat a do čtenářské výzvy si druhý díl pravděpodobně přidám do témata - kniha o vašem oblíbeném místě. Moc doporučuju a myslím si, že další díly budou ještě lepší!

Listy
26.02.2019 4 z 5

Nejdříve jsem před lety a lety viděla film, který mě uchvátil, a přišla doba, kdy jsem si řekla, že je čas na knihu. Nicméně jsem ale čekala asi něco víc. Kladně rozhodně hodnotím, že příběh se oproti filmu zdá ucelenější (s výjimkou Harryho prvního chycení Zlatonky, přišlo mi to jako nečekaný střih, doufám, že to není vadou tisku...) Líbí se mi také, že překladatel používá i slova jako "vůči" apod., což se dnes již v tomto literárním žánru moc nevídá, nicméně občas mi překlad přišel poněkud mechanický, to je však jen můj osobní názor. Kniha se jinak četla dobře a nebyla vleklá. Občas se objevil i velmi dobrý a trefný humor. Za sebe hodnotím jako příjemné oddychové čtení. Jsem zvědavá na další díly.

Simča64
25.02.2019

Všechny díly Harryho Pottera jsou naprosto famózní. Když byl syn malý, chodili jsme s ním do kina na Harryho a vždy jsme si to všichni skvěle užili. Dodnes si poslouchám audiozáznamy, které kolovali po internetu i první knihu kdysi vydanou na 12 CD, čtenou Jiřím Lábusem. A to už mám přes padesát.

nelka4684
25.02.2019 5 z 5

Moje srdcovka:)

mulderka
24.02.2019 3 z 5

Tehdy před cca 15 lety jsem si pod vlivem mocné mediální masírky a s plnou hubou Bertíkových fazolek 100x jinak řekla, že by teda nebylo od věci zjistit, co na tom Harrym P. celý svět vidí. No a přišlo mi to jako celkem průměrná dětská fantasy. Nic mi nenaznačovalo, kam až se příběh rozvine a s jakou silou mě posléze strhne. Na to musela přijít až návštěva Tajemné komnaty v kině /rozhodla jsem se dát popkulturnímu fenoménu přece jen druhou šanci ;-) / Druhý den jsem už mazala do knihkupectví drapnout všechny dosud vydané díly, neb jsem zjistila, že bez nich dál nemůžu žít!!
Podle stylu, jakým JKR tento první díl psala, osobně nevěřím, že by fakt měla od začátku připraven detailně promyšlený materiál na 7 částí. Prostě si testla nenáročný "úvod do problematiky" a... dál už to známe.
Od 4. dílu dále je to už u mě za plný počet. Začátek skutečně NE. Rozdíl je příliš patrný.

Dankra
24.02.2019 5 z 5

Myslím, že nejlepší série ze všech - v komentářích je vše, nemá co dodat. Dana

Vendula39
23.02.2019 5 z 5

Prostě srdcovka, Harrymu jsem vždycky fandila. Není co dodat. Jedna z mých nejoblíbenějších knížek.

BlazingHeart
22.02.2019 5 z 5

Jen málokterý příběh mě dokáže držet 15 let, přimět mě vyrobit si hábit, hůlku a pamatovat si i ty nejmenší detaily. (Bradavice mají 142 schodišť).
Kouzelný svět, který bude jistě bavit i menší díky tomu, jak jednoduše a hezky je první díl napsaný. Jen jediná výtka - slovo VŠECKO.