Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Liscichloupek
20.02.2019 5 z 5

Cist ji jako dospely ma sve kouzlo????

micaP
19.02.2019 5 z 5

Harry Potter je prostě srdcovka. Ani už nevím po kolikáté jsem tuto knihu přečetla a jako vždy, když začnu číst první díl, nepřestanu, dokud nedočtu celou sérii. S Harrym jsem prostě vyrůstala a tam mám pocit, že všechny ty postavy znám osobně. Tentokrát jsem potřebovala nějaké lehčí čtení při mateřské, když čtu třeba po půlhodinkách, a tak tohle byla jasná volba.

Olava
19.02.2019 5 z 5

Harry Potter uchvátil mé srdce. Ke knize se stále vracím a nemám, co k tomu dodat než: After all this time? Always...

Rainbow_Owl
18.02.2019 5 z 5

Vrátila som sa k mojej klasike z detstva a ani po rokoch ma nesklamala. Ľahký, oddychový príbeh aj pre dospelých, pútavo napísaný, nenudila som sa :)

Daxania
18.02.2019 5 z 5

No abych pravdu řekla... Harryho jsem nesnášela. Nějak neholduju věcem, filmům, seriálů, knihám, kolem kterých je příliš velký rozruch... No a navíc si stojím za tím, že Rowlingová vykradla tak půlku Tolkienových příběhů.
A potom jsem začala hrát na telefonu Harry Potter: Hogwarts Mystery, kdy jsem tak nějak z ničeho nic dostala chuť si přečíst i knížky. :D
No takhle... Pořád si stojím za tím, že Rowlingová vykradla půlku Tolkienových příběhů, ne-li víc. Ovšem je pravda, že mě celý příběh tak nějak vtáhl, a nějak nemám potřebu na něj nadávat a protáčet oči, kdykoliv o něm někdo jen promluví. :D
Zcela objektivně musím říct, že se knížka četla ultra dobře a rychle. A abych pravdu řekla... už asi chápu i ten rozruch kolem. :)

Ana72154
09.02.2019 5 z 5

Sice jsem s Harry Potter nevyrůstala, protože když vyšel první díl v Čj, tak mně byly 2 roky. Ale i tak jsem blázen, který každý rok musí vidět všechny filmy a číst všechny knihy, i když je znám prakticky nazpaměť, ale vždy narazím na nové informace.

Liilith
03.02.2019 5 z 5

Nostalgie, v dětství jsem Harrym Potterem doslova žila, několikrát přečteno a stále patří Potterovská sága k mým oblíbeným...

Kira128
03.02.2019 5 z 5

Tohle se mi asi nikdy neomrzí. Vrátila jsem se k Harrymu v knižní verzi po dvou letech a opět mám dojem, že bych to měla začít číst znovu. Ačkoli jsou to příběhy, u kterých člověk ví, jak skončí, J. K. Rowling je opravdu spisovatelská královna. Taková škoda, že u nás není Harry Potter v maturitní četbě! Bylo by mi ctí z něj maturovat!

Janule809
02.02.2019 5 z 5

Zamilova jsem se do Harryho ♡

Avila
28.01.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si dala do čtenářské výzvy proto že tento žánr zrovna není můj šálek čaje. A vše kolem Harryho Pottera šlo kolem mě, dokonce i filmové zpracování.... Ale opravdu se mi příběh a jeho neuvěřitelná nápaditost líbila. A litovala jsem že kniha nemá více stran. Ještě že jsou další díly a já se prozatím nemusím s Harrym rozloučit...

PetK
26.01.2019 4 z 5

Když nastal boom Harryho, byla jsem zrovna v nějakém blbém mezivěku, kdy "už" ne a zase "ještě ne". A pořád jsem si říkala, že to musím napravit, že knihomol jako já nemůže pořádně neznat Harryho. A když jsem objevila audio s Jiřím Lábusem, bylo to jasné. Ano, je to knížka pro děti, jasně že jsem si pak musela dát na vyrovnání něco dospělého. Ale ta fantazie je nádherná. Opravdu doufám, že dceru (teď necelých 6) to nemine a znovu si to za pár let vychutnám znovu s ní.

Rawen616
21.01.2019 3 z 5

Přečteno jako audio:-) Nejsem skalním fanouškem světa Harryho Pottera a rozhodně jsem knihu nezdolal ani zdaleka v tom správném věku. Ale dalo se to v pohodě přežít. Je nutné počítat s tím, že první díl je opravdu hodně "naivňoučký" a dětský. Postavy jsou černobílé až běda, byť je tam v závěru takový jednoduchý ale sympatický twist. Pokud jste ochotní prominout Rowlingové, že si ještě není ve svém světě příliš jistá v kramflecích a dokážete se přepnout zpátky do dětských let, tak si to asi i užijete. Ale opravdu od toho po té Pottermánii nečekejte žádné megadílo, jinak budete zklamáni. Tady se to teprve sotva rodilo.

veronika8042
21.01.2019 5 z 5

Harry je prostě legenda. Všechny díly přečtené.

PlayEasy684
19.01.2019 5 z 5

Už v 5. kapitole nás knížka vtáhla do světa čar a kouzel a pustila nás až za půl roku, kdy jsme dočetli posledn díl.

lemur007
18.01.2019 4 z 5

Krásná a poutavá kniha. Tuto sérii jsem začala číst jen proto, že jsme na táboře měli téma Harry Potter a já nechtěla být pozadu. Ale jakmile jsem přečetla pár kapitol tak jsem se začetla až jsem přečetla všechny díly a z Harryho Pottera se stala jedna z mých oblíbených knih.

RuzovaPanterka
16.01.2019 5 z 5

Miluju! Čte se to výtečně, kouzelný svět do všech detailů.

Nikusha
16.01.2019 5 z 5

Pokud se nemýlím, touto knihou začala má láska k četbě. Myslím, že to bylo na základní škole, hned po navštívení filmu v kině. Snad není třeba vice dodávat :)

terezaki
15.01.2019 5 z 5

Jsou knihy, které vás provází od dětství až do dospělosti. Tato kniha je jednou z nich. Slibuje kouzelný svět a kniha je kouzelná od začátku až do konce. Jsem ráda, že jsem s touto knihou mohla vyrůst. A že mě provází mým životem v audiovezi, knižní verzi v několika jazycích a také ve verzi filmové. Pokud jste ji nečetli neváhejte, překlad je skvělý a kniha se čte sama.

Lucinka007
14.01.2019 3 z 5

Pokud bych knihu hodnotila jako čtenář, kterému se příběh do rukou dostam poprvé a vůbec ho neznám, byla by má reakce na knihu asi trochu jiná. :-)
Ale když ji hodnotím jako člověk, který viděl zfilmovanou část příběhu o Harry Potterovi musím říct, že se mi film líbil víc.
Knížka je napsaná moc pěkně a dobře se mi četla, některé části mi ale přijdou trošku urychlené. Ani ve mně nevyvolávají určitý pocit zděšení a napětí, jako u filmu (samozřejmě u filmu za to může hudba a kulisy)... také je to nejspíš tím, že knížka je určena pro menší čtenáře :-).

Ale je celkem jasné, že kdyby nebyla skvělá kniha nemohl by vzniknout skvělý film :-)
Moje chyba, že jsem si ji nepřečetla dřív.
Každopádně i tak se těším na další díly! Určitě si je co nejdřív přečtu :-)

HerrPilot
14.01.2019

Herr Potter. Harry Potter. Chlapec, který přežil, aby mohl být jako uzlíček položen na prahu strejcovic haciendy chlápkem, který se vyžívá v cucání dropsů, mizení s fénixem a navozováním atmosféry jako stvořené pro dopravní nehodu zhasínáním světel na cestě.

No, a to je v kostce začátek téhle knížky. Co k ní říct....HP jsem poprvé četl ve svých dvaceti a Kámen mudrců spolu s Vězněm z Azkabanu jsem vnímal jako nejlepší díly
(spolu s jistou kapitolou v Relikviích smrti) téhle série. KM mi přijde jako ještě relativně originální díl-Příčná ulice, spěšný vlak, Bradavice, vše poprvé a nové.
Je to tak trochu dětinský/dětský díl, ale právě to spolu s výše uvedenými rekvizitami čaruje (a v kontrastu s Harryho pozdější pubertou, která s ním bude třískat jako očarovaný Nimbus 2000 je to i milé).

Příběh stručný, ale na úvod fajn, postavy originální a ještě ne tak ploché (viď Rone?) a Bradavice na 5* z 10.