Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

SkillJam
14.01.2019 5 z 5

Zkusil jsem Harryho až nyní, po té co jsem viděl filmy a už dávno nejsem dítě, ale i přesto se mi kniha moc líbila, dokázala ve mě probudit "nadšení malého kluka". Předpokládám, že s každou knihou, kdy stárnou hrdinové, vyzrával i styl Rowlingové a příběh bude přibírat na vážnosti, takže určitě budu pokračovat dál, zatím moc hezké.

hANS6
13.01.2019 4 z 5

Již jsem dříve viděl film a tak jsem očekával, že kniha bude podobná, ale že se bude i hodně lišit; že v ní bude mnohem více než ve filmu. Avšak kniha byla téměř stejná jako film a neobsahovala o mnoho více informací. Zpočátku na mne kniha působila zdlouhavým dojmem, ale to se změnilo při příjezdu Harryho do Bradavic, kde se, podle mého názoru, kniha doslova rozjela. Chvíli jsem si musel zvykat na, pro mne trochu odlišný, styl psaní, který však v důsledku dodal knize její specifický, autentický ráz.

miska98
13.01.2019 5 z 5

Znovu a poučeně. Neuvěřitelné, kolik je zde náznaků... právem uctívaný začátek kultovní série.

marta14
13.01.2019 5 z 5

Už dlouho jsem si chtěla Harryho přečíst, abych věděla, co na tom všichni tak vidí. No a konečně jsem si ho přečetla. Musím, říct, že jsem čekala ještě trošku víc, první část knihy, než se Harry dostane do školy, mě moc nebavila. Poté to však bylo skvělé a čím víc jsem se blížila ke konci, tím to bylo lepší, Rozhodovala jsem se, jestli dát lepší čtyři hvězdičky nebo pět. Nakonec však dávám pět. Líbilo se mi to, ale nejsem z toho nějak moc nadšená. Další díly jsou prý o dost lepší, tak snad se k tomu dostanu, protože ten svět mě bavil.

Lucas.94
12.01.2019 5 z 5

Jednička Harryho je, řekl bych, hodně dětská, ale je to začátek super série.

kniznistranky
12.01.2019 5 z 5

Dokonalost!!!

radka4539
11.01.2019 5 z 5

Nepřestává mě udivovat, jak skvělou fantazii Rowlingová má.

Tomášek2019
10.01.2019 5 z 5

Harryho mi čte maminka :-) pro mě je to ještě těžké čtení. Jeho knížky jsou úžasné a napínavé čteníčko :-))

NemcovaKN
09.01.2019 5 z 5

Tak to už je pro mě klasika! :-) Harryho jsem četla několikrát a pokaždé najdu pasáže, které mě překvapí ... zde se projevuje síla filmu. :-) Každopádně první díl je napsaný skvěle a už se těším na ty další.

Terez25
09.01.2019 5 z 5

Harry je skvělé čtení v jakémkoliv věku.

Marta08
09.01.2019 5 z 5

Komentář není třeba. S Harrym Potterem jsem vyrůstala a stále se ke knihám vracím.

pet_fleur
05.01.2019 5 z 5

Není potřeba žádný komentář. Četla jsem několikrát, dokonalý příběh, čtivé a stvoření dalšího fantasy světa.

Krystanela
03.01.2019 4 z 5

Srdcové, nostalgické, nenahraditelné. Tenhle příběh ve mně asi zůstane navždy zakořeněn nejhlouběji ze všech a nic jej nepřekoná. Vždy se k němu ráda vrátím, vždy mě zahřeje, vždy se u stále stejných pasáží zasměju a stejně tak u stále stejných pláču. Když jsem však nyní znovu četla Kámen mudrců, tentokrát v angličtině, musím svým kritickým okem říct, že mi první díl prostě připadá příšerně krátký a rychlý. Vzhledem k rozsáhlosti a komplikovanosti celé série, nikdo by se nezlobil, kdyby hned první díl nám toho o světě čar a kouzel prozradil více, detailněji nám odkryl všechna zákoutí Bradavic a dal více nahlédnout do studia magie. Jako dítě jsem to nevnímala, dnes je na mě však první díl heptalogie příliš stručný a uspěchaný. Nijak autorce nezazlívám dětinskost postav, která k jejich věku v tomto roce prostě patří. Vždyť svého času jsem se díky tomuto mohla s nimi dokonale ztotožnit (a čekat na dopis z Bradavic). Nebudu však lhát, trousit kritiku na tuhle sérii mě příšerně bolí a raději bych to vlastně vůbec nedělala. Jen si říkám, jestli to není škoda, vymyslet tak komplexní a úžasný svět a pak ho uvést tak stručně.

Michelle95
30.12.2018 5 z 5

Můj nejmilovanější příběh vůbec. Zase po letech jsem se rozhodla přečíst si všechny HP knížky znova a stejně je to boží a nejvíc libový jako na samém počátku. Když jsem četla HP poprvé bylo mi nějakých 8 nebo 9 let a zhltla jsem tenkrát první i druhý díl jako malinu a nyní se k tomu s láskou a ráda vracím opět. Za mě s klidným svědomím můžu říct, že pro mě nebylo nic lepšího napsáno. Je to moje srdeční záležitost, nejoblíbenější příběh všech dob a prostě a jednoduše děkuji Rowlingové, že to vůbec kdy napsala.

Atekram
29.12.2018 5 z 5

V kostce moje dětství :D A jsem opravdu ráda, že jsem v podstatě "vyrostla" s Harrym, jak u nás knížky postupně vycházeli. Tahle kniha byla jedna z těch, co mě přivedly k fantasy a sci-fi literatuře a je pro mě opravdu výjimečná.

m_pastorka
28.12.2018 5 z 5

Tohle je pro mě srdcová záležitost a po 17 letech jsem si knihu přečetla znova se všemi těmi vzpomínkami, které k ní a i k filmům mám. I nadále předpokládám, že dopis z Bradavic mi k 11 narozeninám nedošel čistě náhodou :). Celá řada HP je pro mě návratem do dětství a jeho symbolem. Doufám, že budou číst i další generace po mně :).

Skyer
27.12.2018 4 z 5

(Moje první kniha v angličtině.)

Kniha byla hezká, dobře se četla, ale tohle je z psychologického hlediska taková blbost... ((:
Jak může z chlapce, kterého celý jeho dosavadní život neměl nikdo rád a šikanovali ho, vyrůst normální kluk?

Twinny
27.12.2018 5 z 5

Moje první kniha. Láska na celý život.
Nikdy jsem ke knihám netíhla, ale první část Relikvie smrti v kině byl tak úžasný zážitek, že jsem musela znát Harryho příběh. Doma jsem otevřela Kámen mudrců a ještě ten večer přečetla rovné čtyři kapitoly. Už je to sedm let, ale vzpomínky na první čtení asi nikdy nevychladnou.
1/2011

Vakalik
25.12.2018 5 z 5

Čteno podruhé po 15 letech. Jak už jsem psala u Tajemné komnaty, dnes to vnímám jako takovou pohádku. I tak se mi moc dílo líbilo a těším se na další pokračování. Jestli existuje kniha, potažmo série, která má přivést děti ke čtení, tak je to Harry Potter.

burilltomas
25.12.2018 5 z 5