Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

MijamiMysel
21.12.2018 5 z 5

Super kniha, dokonce se mi líbila víc jak film.!

DoDidDone
18.12.2018 5 z 5

Nevím, jestli to je tím, že už mám za sebou tolik detektivek a thrillerů, že můj mozek potřeboval restart a začal znovu od knih pro děti, ale z ničeho nic mě napadlo začít se sérií s Harry Potterem. Když jsem byl malý, tahle mánie se mi úplně vyhnula, protože jsem nechtěl číst něco, co čtou a milují všichni, proto jsem už z toho principu HP nesnášel a vyhýbal se mu, jak jen to šlo. Nakonec – nebylo to tak špatné. Nebylo to vlastně vůbec špatné – moc mě to bavilo. Prvních asi padesát stránek mi dávalo problém zvyknout si na styl psaní autorky, ale pak už to šlo samo. Zaujal mě autorčin důmyslně vymyšlený svět, postavy i jejich příběhy, nová slova, příšery – všechno to dávalo smysl. I to, jak autorka postupně odkrývala tajemství a vrstvy příběhu bylo dobře udělané. Hádám, že v příštích dílech se hlavní postavy rozvinou ještě dál. První díl je hodně krátký, spíš ho beru jako takové seznámení se vším, ale to nedávám nikomu a ničemu za zlé. Je to příjemná kniha pro odreagování, na další díly si rád někdy udělám čas. Za mě jasných plných pět hvězdiček – kdybych byl tak o osm let mladší, z Harryho Pottera bych byl nadšený. Teď už chápu, co na tom všichni tak milují! ;)

Tazz1
18.12.2018 4 z 5

Stále jsem měl Harryho Pottera za četbu pro děti, tak na úrovni Pejska a kočičky. Na základě toho mě toto stále míjelo. Filmy jsem viděl a líbily se mi. Zrovna začaly v TV dávat zase celou sérii, tak jsem si říkal, zkusím, jako lehké vánoční čtení. A musím říci, že mě to chytlo, že mi první díl ani do Štědrého dne nevydržel. Hezky vypracovaný fantasy svět, dobře napsáno a samozřejmě i přeloženo. Navíc v knize je toho daleko více jak ve filmu. Takže odpověď na dvě nejčastější otázky...mám si to přečíst, když jsem viděl filmy? Můžu si to přečíst, i když jsem už dospělý? Na obě otázky je odpověď ANO. Sám jsem toho příkladem...

RHorse
08.12.2018 5 z 5

Tak s Harrym jsem vyrůstala. Poprvé jsem ho opravdu četla v 11 letech. Už ani nevím, kolikrát jsem tuto knížku četla a to jak v češtině, tak v originále. Byly doby, kdy jsem vlastně uměla celou knihu nazpaměť, díky Lábusovi. Za mě 1. díl jako jeden z nejlepších z celé série (asi i proto, že byl první). Moje srdcovka, na kterou nedám dopustit a budu ji pořád všem doporučovat.

Yaromil
06.12.2018 4 z 5

Harry Potter mě v dětství minul, respektive když u nás poprvé vyšel, zajímaly mě už úplně jiné věci a léta jsem jím následně doslova opovrhoval, protože už na základní škole jsme četl Pána prstenů a Tolkiena nemohl jiný autor fantasy v mých očích překonat. Jak jsem se mýlil, jsem zjistil až nyní o téměř 20 let později, když jsem si na Harryho a jeho dobrodružství konečně "udělal čas" a dostal zase rozum ;-). Ne, nepřekonává u mě Pána prstenů, je to totiž úplně něco jiného, ale musím přiznat, že skvělého. Kámen mudrců se mi četl náramně a celý první školní rok v Bradavicích mě moc bavil. Ano, místy je to přitažené za vlasy, místy příliš zjednodušené, ale jako celek ve mě kniha zanechala čtenářské uspokojení a těším se na další díly! Harry, omlouvám se ti ;-)! PS: jednou jsem trochu "hrál", že mi není zrovna moc dobře, abych mohl zůstat o něco déle v posteli a pokračovat ve čtení,... to se moc knihám nepovede ;-).

Welinie
29.11.2018 5 z 5

Klasika, moc se mi líbila.

Mygli
27.11.2018 5 z 5

Bravůrní

Fíčica
21.11.2018 5 z 5

Srdcovka

barca7361
19.11.2018 5 z 5

Co dodat, Harryho Pottera miluješ nebo ne. A já patřím k té první skupině.

Malíček
17.11.2018 5 z 5

Jsem jedna z mála, které éra Harryho Pottera nejprve úplně obešla. Co se televizního vydání týče, tak jsem viděla pouze první díl, ale pokračování jsem nevěnovala pozornost.
Nedávno vyšla celá knižní série Harryho v novém vydání a já se do těch obalů naprosto zamilovala. Rozhodla jsem se dát Rowlingové šanci a dobře jsem udělala, moc dobře.
Harry Potter a Kámen mudrců se četl velice dobře. Autorka píše o novém světě kouzelníků, který vás rozhodně zaujme. V překladu Vladimíra Medka je tahle kniha ještě mnohem větším potěšením a rozhodně bych ji doporučila nejen dětem, ale klidně i dospělým. U prvního dílu tedy určitě nezůstanu a brzy se chystám na další dobrodružství, které se Harrymu, Hermioně a Ronovi přihodí.
Výborné fantasy!

Kasandra109
15.11.2018 5 z 5

Harry Potter je snad jediná série ke které se vracím. Jsem prostě typ člověka, kterého baví poznávat nové věci a proto knihy většinou znovu nečtu. Ale tahle série je prostě moje srdcovka a život bez ní už si nedokážu představit.

Skalara
15.11.2018 5 z 5

Kniha mého mládí a je skvělá.

Šárušš
15.11.2018

Harryho Pottera zbožňuju odmalička, ale vždy jsem ho viděla pouze jako film, az doted jsem nebyla schopná se dokopat k tomu, abych si ho precetla.
Nechtěla jsem, aby mi kniha zkazila film, i kdyz to mam ve vetsine pripadech opačně.
A můžu říct, že je to úžasná kniha, velmi čtivá. Napsaná tak, že ji může číst i dospělí a zhltne obsah během par dni.

sarka9190
08.11.2018 5 z 5

Není podle mne pravda, že Harry Potter je finanční kalkul. Knížka je napsána výborně barvitě a srozumitelně. Má to logiku a vyhýbá se standartním rutinním klišé. Sice se usmívám, když Rowlingová prohlašuje, že ji fantastika nebere, nicméně ji umí velmi dobře podat:-)

Jeckyyy
06.11.2018 5 z 5

Poprvé jsem Kámen mudrců četla, když mi bylo asi 10....a byl to jediný Harry, kterého jsem přečetla. Teď mě moje ségra, která je Potterhead, přesvědčila, ať si to přečtu znova. Tudíž v mých 26ti letech přečteno během dvou dnů a hned jsem se vrhla na další díl.......skvělá knížka ♥ A teď jsem ráda, že je tolik dílů :D

Madli
30.10.2018

Harry Potter... Nejlepší kniha kterou jsem kdy četla. Film jsem viděla už dvakrát a nemyslím si že 15 je málo. Rozhodně si to přečtěte, je to super knížka. Jo a taky sledujte filmy.

Lubisek
30.10.2018 5 z 5

Harry Potter? Prostě srdcovka. Jestli jsem každý film viděl patnáctkrát, tak je to možná málo. :D Ale nikdy jsem nepřečetl knížky, a tak jsem se rozhodl to napravit. Letos během pár měsíců jsem všechny dočetl a jsem ohromen. Hodnocení prvního dílu? Naprosto báječné. Harry Potter a kámen mudrců - začátek této pro mě nejlepší ságy na světě. Rozhodně doporučuji přečíst si knihu všem fanouškům, kteří viděli pouze filmy. A vůbec všem lidem. Podle mého je Harry Potter prostě série, kterou by si měl přečíst každý člověk. :)

sd1992
22.10.2018 5 z 5

Tady snad nemá ani cenu vymýšlet nějaký komentář. :-D Nemyslím si, že by byl někomu prospěšný. Už dávno přeci všichni víme, že Harry je bezkonkurenční.. :)

Karča.K
20.10.2018 odpad!

Ze série knih o Harrym jsem měla rozporuplné pocity: na jednu stranu knihy nalákaly mnohé děti zpět ke čtení, na druhou stranu jsou z uměleckého hlediska spíše tragické. Až když jsem si koupila kompletní dárkové balení, tak mi došla genialita Rowlingové. Vzhledem k rozdílným délkám (a tím pádem i tloušťkám) knih se jedná o univerzální sadu pro podkládání nábytku. Škoda, že nebyla přibalena vodováha, tu jsem musela dokoupit sama v Uni Hobby.

Luciluc
16.10.2018

Dala jsem si malé čtenářské předsevzetí – přečíst si znovu celou sérii mého oblíbeného Harryho Pottera. Připomenout si ten fascinující kouzelnický svět, který mě doprovázel celým mým dětstvím, plný kouzel, famfrpálu a přátelství Harryho, Rona a Hermiony. Mám sice trochu strach, abych si „nezničila pěkné vzpomínky“, a i když musím říct, že po letech vnímám první díl úplně jinak než tehdy, stejně se mi pořád líbí, byť jsem ho teď vnímala spíš jako takovou pohádku pro děti. Někdy je ale zkrátka fajn vrátit se do dětství :)