Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Hania932
02.10.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Film se mi hodně líbí a kniha se mi líbila o něco víc. První díl je strašně hezký. Seznamujeme se s postavy a s dějem a Harry se zase seznamuje s tím, že je čaroděj.
Harry je moje největší srdcovka a nikdy mě asi neomrzí.

Myslím, že Harryho zná uplně každý. A pokud ho někdo z vás nezná, tak to musí napravit! Pokud nejste nějaký knihomol a neradi čtete knihy, tak si myslím, že pro vás je ideální film. Já ze začátku jsem se knihám vyhýbala. Filmy jsem zbožňovala (a stále zbožňuji), ale nakonec jsem se odhodlala a přečetla si první díl. A vůbec nechápu, jak jsem mohla knihy tak dlouho odmítat. Kniha je naprosto úžasná a je o hodně lepší jak film. Je tam plno věcí, který ve filmu vůbec nejsou. Po přečtení knihy, jsem si knihy okamžitě zamilovala a hned se vrhnu na druhý díl.

hogo
01.10.2018 5 z 5

super kniha

Macicekh
21.09.2018 5 z 5

Člověk by řekl, že na svůj věk jsem na pohádky stará, ale i mě to strhlo. Nadšeně se k Harrymu vracím a čtu je opravdu velmi ráda.

Whobey
20.09.2018 5 z 5

Z téhle série asi nikdy nevyrostu. :))

Kámen mudrců je první kniha, ještě taková milá a pohádková. Je psaná jednoduše, ale zároveň svižně a čtivě. Každý si najde nějaký charakter, který mu sedne, ať je to hlavní hrdina nebo jedna z vedlejších (ale stejně důležitých) postav. Pokaždé, když tuhle knihu popadnu a začtu se, jsem zpátky v kouzelném světě.

Po několika přečtení v češtině, jsem si zakoupila celou sérii v angličtině. Mohu jen doporučit, nejenže je to psané jednoduše a srozumitelně, ale zároveň se pobavíte u některých Medkových překladů jmen a názvů.

S Harrym Potterem jsem vyrostla a asi se ho nikdy plně nevzdám. Je to srdcová záležitost, příběh o tom, že ne všechno správné je jednoduché, že je někdy třeba se bít za dobrou věc, že slabí nakonec vždy selžou, a že láska je největší kouzlo na celém světě. :)

jahex
16.09.2018 5 z 5

Knihy o Harrym Potterovi patří spolu s Pánem prstenů mezi mé nejoblíbenější fantasy knihy. Tehdy jsem o něm ovšem vůbec neslyšel. Přeci jen patřím už k odrostlejší generaci, a tak mě Harry minul. Jen díky tomu, že knihovnice byla kamarádka a věděla, že miluju fantasy a dala mi Harryho do ruky, tak ho znám. Byly na světě už tři díly a měl vycházet 4. Zhltnul jsem to, aniž bych věděl jak a netrpělivě čekal na další a další díly. Vždycky, když vycházel nový Harry Potter, přečetl jsem si ty předchozí. Ne abych si to osvěžil (znám to nazpaměť), ale protože jsem prostě chtěl. Pro mě je to svět, kam můžu utéct, když mě realita moc ubíjí. Takže to čtu prakticky pořád. :D

Coucouha
16.09.2018 5 z 5

No jo, na to jak velký jsem knihomol, tak Harry Potter šel doteď mimo mě. A to jak filmy, tak knihy. Řekla jsem si, že je na čase to změnit a tak jsem si koupila prozatím první 4 díly série...pustila jsem se do čtení a nemohla se odtrhnout. Kniha přečtená za dva dny a shlédnutý i první díl filmu. Už chápu, co na něm vidí jak malí, tak velcí :) Nemůžu se dočkat, až budu pokračovat ve čtení a sledovat i další díly! Jsem naprosto zamilovaná :))

Audrina
16.09.2018 5 z 5

Co napsat víc ke knížce, o které už toho bylo tolik napsáno. Harry Potter je moje absolutní srdcovka a vždy bude. Na prvním díle je vidět, že je napsán nevypsanou autorkou. Příběh je občas celkem plochý a povrchní, postavy se dělí jen na špatné a dobré a občas se vše vyřeší až příliš rychle. Přesto se jedná o příběh, který přivedl miliony dětí ke čtení a dodnes zůstává v srdcích nás všech. A to se o každé knížce říct nedá.

LaPetja
15.09.2018 4 z 5

Srdcovka :)

JoSvob
15.09.2018 5 z 5

Nikdy jsem netusila, ze me bude bavit tato tematika, ale po precteni Harryho Pottera jsem cele serii uplne propadla. Pro je me to kult, ktery me ze zacatku mijel, a vzdycky, kdyz se chci odreagovat, se k temto knizkam rada vracim.

LuckyZ
12.09.2018 4 z 5

Kniha, kterou měl číst syn, ale nakonec jsem mu jí četla já. Čekala jsem od ní více, ale je čtivá.

Maevie
10.09.2018 4 z 5

Začátek geniálního příběhu i začátek spisovatelské dráhy J. K. Rowlingové, která se s každým dalším dílem zlepšuje. Kámen mudrců je ještě takový nejistý, občas je děj trochu rozvleklý a postavy málo propracované, všichni mu to ale odpustíme... protože je to prostě Harry.

Colletka
09.09.2018 5 z 5

Po letech jsem ji opět chytla do ruky, chtěla jsem něco lehčího na odreagování. Jako mávnutí hůlkou jsem se opět ocitla v dětských letech, kdy jsem hltala tuhle knihu a čekala s horlivostí na další díl. Pro mne, která jsem na příběhu Harryho vyrůstala je to srdcová záležitost i po 18 letech.

lucygreen
05.09.2018 3 z 5

Tento díl je více pohádkový, než ty další, ale líbil se mi a je vidět, že je napsán opravdu kvalitně. Druhý díl se mi však líbil více a byl o dost napínavější. Ale nenapadá mě nic, co by bylo v knize špatně udělané... :). Určitě si ho musíte přečíst.

DeKo1996
05.09.2018 5 z 5

Klasika o mladém chlapci, který se dozví, že je čaroděj. Kniha určená pro kteroukoliv věkovou skupinu.

Haloon
03.09.2018 4 z 5

Kámen mudrců byla vůbec první kniha, kterou jsem přečetl, když jsem se naučil číst. Dodnes mi přijde neuvěřitelné, jak kouzelnou atmosféru autorka vytvořila. Přestože je první díl HP spíše dětskou knihou, tajemné chodby a pozemky Bradavic mohou uchvátit skutečně každého.

blazensknizkou
30.08.2018 5 z 5

Klasika. Nádhera. Dokonalost.

frantisek8863
27.08.2018 4 z 5

Znám příběhy HP jen z audioknih a filmů. Skvěle vymyšlená fantasy pohádka, před autorkou smekám. Skvělá práce. Jelikož jsem se světem HP setkal jako dospělák dávám 4 hvězdy, jako dítě bych dal jistě 5 hvězd.

TimeLord
27.08.2018 5 z 5

Sériu Harryho Pottera som začal čítať v ôsmych rokoch. Čo povedať, bola to jedna z mojich najobľúbenejších.

niknikita
27.08.2018 5 z 5

Pochopila jsem, proč všichni milují Harryho Pottera a pochopila jsem, proč ty příběhy čte můj vnuk pořád dokola.
Krásně jsem si dobila baterky a četla s lehkostí a bez ohledu na svůj věk.

Ivka14
25.08.2018 5 z 5

Mrzí mě,že jsem to nečetla dřív. Kniha je úžasná,tak jako film. Krásně napsané a už se těším na druhý díl. Doporučuji všem.