Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Terrez93
24.08.2018 5 z 5

Harry... krásná knížka, čte se sama, prostě klasika :)

RavenKate91
22.08.2018 5 z 5

Kdo nečetl, jako by nebyl a je u mě barbar.Každé dítě devadesátek tohle musí mít přečtené.

koczanska
21.08.2018 5 z 5

Ať si kdo chce co chce o "hápéčku" říká, ale je to prostě skvěle napsaná knížka pro děti. Myslím si, že na to se dost často zapomíná a pak lidé od knížky očekávají bůh ví co. Dětská knížka nemusí mít sáhodlouze popsané postavy, děje a prostředí, ve kterém se děj odehrává. Naopak jistá naivita děje a postav je svým způsobem vítána. V posledním díle tuto naivitu už moc nenajdete. :)
Byť s osobními názory paní Rowlingové dost často nesouhlasím, musím před ní smeknout pomyslný klobouček. Spisovatelka je to skvělá.
Kdo chce začít číst knihy v originále určitě ocení jednoduchost jazyka, ve kterém je kniha psaná. S touhle angličtinou jsem vážně problém neměla. :)

Babsie
14.08.2018 5 z 5

Skvělá, zábavná kniha pro čtěnáře každého věku. Zabaví, překvapí, zanechá vás napjaté, přestože jste filmy viděli stokrát. Pro fanoušky filmů ideální na přiblížení kouzelného světa. Lehce se čte, spousta dobře vykreslených postav a zajímavý děj vyvíjející se na každé straně. Knihy i filmy jsou velmi vyvedené a už se řadí mezi fantasy klasiku. První díl je velmi podobný filmu.

kralika
13.08.2018 3 z 5

Hodnotím z pozice někoho, kdo je zhruba obeznámen s reáliemi (tomu se utéct nedalo), ale komu už není 12. Proto vynikly vady na kráse (která je všude přítomná!), jako ploché postavy a některá nefér rozhodnutí od spisovatelčina stolu v edinburghské kavárně...

Eldaren
08.08.2018 5 z 5

Kniha, ktera mi prispela ke skvelemu detstvi.

Phyl
07.08.2018 3 z 5

Tak jsem se k Potterovi, během dlouhých let pevného vzdoru, přeci jen nachomýtl i já. Prostě mě pottermania minula, neboť jsem byl upištěný fanynka u série Pán prstenů, a nemohl jsem v té době klesnout na úroveň tohoto škváru. V zásadě mi to vydrželo do dnešních dnů, a neustále mnohé překvapuji svou neznalostí problematiky této. Nakonec jsem ovšem neodolal, neboť jsem v těchto horkých dnech chtěl dopřát svému nevzdělanému, tudíž hloupému mozku, četbu lehčí a nesložitou, a mohu konstatovat, že má očekávání byla naplněna, přesto možná trochu překvapen jsem byl. Nemohu tvrdit, že to jest špatný literární kus, škvár. A nemohu ani tvrdit, že se mi to dobře nečetlo. Přesto nemohu ani tvrdit, že si to z mého utrpně bezvýznamného pohledu zaslouží být tak neskutečně oslavováno, vynášeno do nebes, honorováno, milováno. Jediné co mohu přiznat je fakt, že se Potter nikdy nebude ani zdaleka otírat o kotníky v onom bájném boji, jenž byl zažehnut přelomem tisíciletí, s čímkoli co se týká Tolkienova odkazu. A nikdy to ani nebude kniha, kterou bych doporučoval dětem jako první možnost. A nikdy se asi nepodívám na filmy všechny, pokud nebudu nucen násilím, a nikdy si nebudu hrát na Pottera. Glum glum glum.

Dodatek dodatků, na horký letní den před bouřkou je to slušné rozptýlení a pokud budou vedra pokračovat, možná budu pokračovat i já, abych se dopracoval co nejdříve k vyspělým dnům Emy Watson.

Thunder02
02.08.2018 4 z 5

více mě určitě oslovil film, kniha mi připadala že postrádá dramatické momenty ale možná to bylo tím že jsem z filmů věděl co bude následovat? Neklamalo, nepřekvapilo ale doporučit mohu

petra1394
31.07.2018 3 z 5

Moje dojmy se shodují přesně s tím, jak je vyjádřil komentář od PWM pode mnou. Knihu jsem taky četla poprvé teď ve 23 letech, kdežto na filmu jsem byla při samotné premiéře a od té doby jsem ho viděla ještě hodně krát. A líbil se mi víc než kniha, což se mi stalo zatím poprvé. Chci si přečíst další díly, ale myslím si přesně to, co vyjádřil komentář pode mnou, takže bych se jen opakovala. Zklamala mě nejvíce scéna, kdy se v závěru snaží Harry, Ron a Hermiona dostat ke Kameni - celé se to sebehlo tak nějak rychle, bez napínání a ani jsem o hlavní postavy neměla strach, přičemž u filmu jsem ani nedutala. Neřekla bych, že kniha byla zklamání, ale čekala jsem víc. Minimálně, že předčí film, jako je u knih zvykem.

PWM
29.07.2018 2 z 5

Harry Potter a Kámen Mudrců je pro mě výjimečná kniha – patří totiž do velice exkluzivního klubu, kde filmové zpracování výrazně předčí svou knižní předlohu…

Tuto knihu jsem četl poprvé až v dospělosti a dost let poté, co jsem zhlédl film. Musím přiznat, že hlavní pocit, který jsem při čtení měl, bylo zklamání.

Celé vyprávění en bloc je vlastně milé a hezké a je to čtivý příběh se spoustou vtipu, děje i hravých nápadů, milých kouzel a spousty zábavných postaviček. Na druhou stranu je ale z knihy výrazně cítit autorčina „nevypsanost“ a velice rušivá povrchnost - vyprávění je velice ploché, postavy jsou výrazně černobílé, jednají schematicky, naivně a zcela lineárně - vše trochu podle hesla „buď jste s námi, nebo proti nám“. Prostředí působí jen jako divadelní kulisa – jakoby existovaly jen dvě koleje, jen několik místností a nikoho nezajímalo, co je se zbytkem obrovského hradu apod. Kniha se vlastně celkově vyvíjí jako „počítačová adventura“ s plněním různých úkolů. (Nechci nijak komentovat náročnost samotných úkolů – např. obranných opatření na ochranu kamene – kdyby je měl zdolávat někdo jiný, než malé děti - je to přeci jen dětská knížka a nějak se vyřešit musí.) Samotný způsob vyprávění je velice překotný, zásadní dějové zvraty se odehrají mimořádně rychle na několika málo řádcích. Nemohu se tak zbavit dojmu, že to je takový komiks bez obrázků… Z celé knihy mám pocit, jako by si sama autorka nebyla jistá, zda chce pokračovat – jde tedy pouze o příběh a vše okolo je „šité horkou jehlou“ a takové „nedomrlé“. A celý svět se tak rodí zároveň s knihou a je proto naplněn spoustou nelogičností a nedokonalostí.

Kdybych se měl rozhodovat, zda dám dětem číst Harryho Pottera, nebo Hobita, samozřejmě vyhraje Hobit, stejně jako by vyhrál Mluvící balík a další knihy. Nicméně jsem moc rád, že právě Harry přivádí tolik lidí ke čtení…

Celkově vzato: Sám si Harryho rovněž někdy znovu rád přečtu, i když kvalita psaní je slabší, je to zábavná a čtivá kniha.

zuziosi
28.07.2018 5 z 5

K tomu snad nemusím nic psát - všechny díly HP jsou perfektní.

Knihomolka10
24.07.2018 4 z 5

Konečně jsem se i já dostala k této skvělé knížce. Kniha je výborně napsaná a dobře se čte. Dlouho mi trvalo než jsem se odhodlala si ji přečíst a teď jsem moc ráda, že jsem po ní v knihovně sáhla. Knize jsem dala čtyři hvězdičky a určitě si přečtu další díly, které mě doufám ještě více překvapí a vtáhnou do děje.

beatadudova
24.07.2018 5 z 5

Prostě legendární a skvělá kniha, více slov myslím netřeba, protože všichni příběh mladého čaroděje Harryho moc dobře známe!

Katecake
23.07.2018 5 z 5

Kniha mého dětství! Už od mala jsem vyrůstala v rodině, kde tuto knihu každý znal a přečetl, moje starší sestra vyrůstala v éře Harryho Pottera a s ní celá rodina. Proto se musím přiznat, že jsem filmy viděla dřív. A to hlavně kvůli všem absolvovaným premiérám. Ale knihu jsem si pak jednoho nudného, letního dne našla a už nepustila.
Přečtenou ji mám asi 5x a vím, že číslo se bude ještě zvyšovat. Kniha je dokonalá nejen v ohledu, že může zaujat malé dítě, ale právě i naopak dospělého jedince, který se díky ní dostane nejen zpět do dětství, ale hlavně v ní uvidí to velkolepé dílo.
Jestli někdy budu mít děti, tato kniha bude první, kterou jim dám do ruky!

Kayla
22.07.2018 3 z 5

Zpočátku se kniha vlekla a několikrát jsem jí odložila a neměla jsem tendence se k ní tak často vracet. Ale pak se děj rozjel a Harry se mi četl mi docela dobře. Ale musím říct, že já se k davovému šílenství jménem Harry Potter asi nepřipojím. Neřadím jí mezi mé oblíbené knihy, ale musím nakonec uznat, že je to hezká oddechová kniha. Kdyby neexistovali pro mě další knihy k přečtění, tak bych si ji možná znovu přečetla, ale s největší pravděpodobností to asi nehrozí. Co se týče dalších dílů, uvažuji o nich, že se do nich pustím. Teda minimálně do druhého dílu. Což jsem původně neměla v plánu, ale poslední kapitoly mě nakonec přesvědčily. Ale ted dám přednost jiné knize.

Belbo
22.07.2018 3 z 5

Není to zas tak špatné, ale místy je nedotažené a to i na dětskou literaturu.

aneta2290
19.07.2018

Klasika mého dětství ... postupné ponořování do čarodějnického světa jsem milovala. Ke knize jsme musela ,,dospět,,. Nejprve jsem viděla filmy a až pak četla knihy, ale za to poté několikrát. Super série na dlouhé sychravé večery. I když se musím přiznat, že postupně mi postava Harryho čím dál tím více leze na nervy, což se mi třeba to samé stalo i u série Pána Prstenů s hlavní postavou Froda.. Naštěstí Rowling tam dokázala vymyslet jiné super postavy, které tomu příběhu dodávají patřičnou šťávu.

ivanaa
16.07.2018 5 z 5

harry je láska

Lymril
14.07.2018 5 z 5

Harry Potter. Všemi milovaný a opěvovaný. Jak filmy tak knížky. Já mám Harryho ráda. Moc! Ale jenom dva první díly (jak knižně, tak filmově). Potom to jde na můj vkus z kopce. Ale i tak je úžasné, že ne jedna, ale rovnou sedm knih dokáží nadchnout lidi mladší i starší a hlavně i ty, kteří se jinak knížkám vyhýbají jak čert kříži. Ač autorku jako osobu moc nemusím, tak jí musím zatleskat v tom, kolik lidí přivedla k literatuře.

lprovolone
10.07.2018 5 z 5