Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Ran
04.07.2018 5 z 5

Knížka má hezký a čtivý příběh.

iveta0254
03.07.2018 5 z 5

No prostě klasika, řadím se mezi Potterovce :-) takže nemůžu jinak než plný počet hvězd

SknihouVrukách
28.06.2018 5 z 5

Film so videla niekoľkokrát a ostatné knihy som čítala, túto sme doma nemali. Začiatky u Dursleyovcov ma veľmi nebavili v ostatných knihách a tu tiež veľmi nie. Od začiatku sa kniha graduje a veci, ktoré sa môžu zdať na začiatku ako blbosť začnú zapájať na konci do seba. Prostredie je pekne opísane, tak ako aj postavy. Čo ma zamrzelo bolo to, že niektoré moje obľúbené scény z filmu boli v knihe trochu inak.

denyjanostik
28.06.2018

Četla jsem v originále a mě to neuchvatilo jako zbytek světa :D neurazí, nenadchne, spíš pro děti. Spíš je to napsáno super lehkou angličtinou, takze super procvičování.

BeyondHorizon
27.06.2018 3 z 5

Nemůžu uvěřit, že jsem se k přečtení tohoto pokladu dostala až teď. Vždy jsem koukala jen na filmy a nějak mě ani nenapadlo přečíst si knihy. Ale teď jsem tady a teď je všechny přečtu!
A hned první díl mě zavalil tsunami nostalgie, láskou k postavám a starodávným dětským přáním dostat dopis od Bradavic :')
První díl je asi nejvíce jednoduchý, plochý a "dětský" ze série, ale nemůžu říct, že by mě nudil. Pamatuji si ho vůbec nejlépe a je to nádherný úvod do série.

Veríňák
22.06.2018 5 z 5

Skoro ve třiceti jsem se konečně dohrabala k přečtení (zatím pouze) prvního dílu. A bylo to super! Hrozně čtivé, nádherně popsané a vůbec mi nevadilo, že jsem jako první viděla filmy.
Číst Harryho jako odrostlejší dítě musí být naprosto fantastický zážitek. Pro mě jako ještě o trošku odrostlejší dítě rozhodně byl :) Moc se těším na další díly!

Horselen
22.06.2018 5 z 5

Příběh chlapce, který přežil, bych dokázala odvyprávět i pozpátku. Stejně si v něm ale pokaždé najdu něco nového, co mě chytí za srdce. Jelikož nové vydání má naprosto boží obálky, musela jsem je mít.

KattyAnnyCte
20.06.2018 5 z 5

Harry Potter je pro mě něco jako tradice s mámou a bráchou na to koukáme od 1. dílu do 7. dílu a strašně nás to baví. Chtěla jsem zkusit i knihu a ta se mi líbila doporučuji. Jinak v knize je o dost více informací než ve filmu.

marek7167
18.06.2018 5 z 5

Před 20 lety jsem jí četl poprvé jako cca šestiletý kluk. Nyní jsem si ji přečetl v originále a uvědomil jsem si, že stále jsem uvnitř tím klukem, který ji čte jako poprvé a stále chci být studentem školy čar a kouzel v Bradavicích, resp. Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry.

Anetka24
04.06.2018 odpad!

hrůza!!

Žožik
03.06.2018 5 z 5

Když jsem se okoušela číst Harryho Pottera dřív, nijak mě to nechytlo. Ale teď se mi knížky velmi líbí a řadí se mezi moje oblíbené.

lessi
02.06.2018 5 z 5

Vždy, když dávali v televizi film, nedívala jsem se, nějak jsem nechápala, co je na něm tak úchvatného. Až po přečtení prvního dílu jsem to pochopila. Film jsem zatím neviděla, dávám přednost knize a tuto jsem si zamilovala. Vše je tak poutavě napsáno, od knihy se nedá odtrhnout. Už se těším na druhý díl.

IVANA0123
02.06.2018 5 z 5

Jsem příjemně překvapená, že knížka je naplno srovnatelná s filmem i bez veškerých efektů. A je v ní i něco navíc, co ve filmu nebylo. Se synem jsme si s ní zpříjemnili několik večerů a bylo to moc fajn.
(6/18)

Dagros
26.05.2018 5 z 5

K této knížce nemám slov :) . Připadala jsem si, jako bych byla v Bradavicích s Harrym, Ronem a Hermionou a prožívala jsem všechno s nimi v kouzelnickém světě :) . Naprosto úžasná knížka, hned jdu na Tajemnou komnatu!:))

marti7729
22.05.2018 5 z 5

Muj cil pro tento rok - přečíst harry pottera. Jelikož mi už není zrovna náct (ok přiznávám se je mi 27) tak jsem z toho měla trochu strach, ale Harryho si zamiluje snad kazda vekova skupina. Jsem ráda že jsem se rozhodla ji precist. Mohu říct že i film byl na stejné úrovni :)

Jhonza
15.05.2018 5 z 5

Super knížka o chlapci s dobrým srdcem.

misowi84
10.05.2018 5 z 5

Pořád jsem o tom slyšel.. Bylo mi to hodně doporučováno..
A pak.. Minulý měsíc..
Ocitl jsem se v knihkupectví a pořídil jsem si všechny díly najednou.
Rozhodně nelituji..
Už tomu kouzelnému pobláznění rozumím :-)

Kláraaa20
28.04.2018 5 z 5

Co dodat Harry je prostě nejlepší, nejdokonalejší, nejúžasnější.

josska
28.04.2018 5 z 5

knížku jsem poslouchala jako audio, moje první celá a moc mě to bavilo,p.Lábus nepřekonatelný

Suou
20.04.2018 4 z 5

Noooo.... kniha bola v niečo lepšia a v niečom horšia ako film ...
Všetko v knihe dávalo väčší zmysel, ale bolo vidno, že je to autorkina prvotina :/
Napätie a akcia boli vo filme o dosť lepšie, takisto v knihe boli slabšie opisy, každá jedna scéna (aj záverečná) sa autorke vošla na pár strán.
Kniha sa mi páčila ale nechcem jej dať 5 hviezdičiek, počkám si aké budu pokračovania a nechám si 1 hviezdu do zálohy. :)