Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Brunnetka
16.04.2018 5 z 5

Nemusím se nějak zvlášť rozepisovat, známe ji všichni. Baví mě knihu dočíst a hned na to si pustit film.... Bezkonkurenční!

belgeran
16.04.2018 5 z 5

Jak okomentovat Harryho Pottera? S touto knihou jsem vyrůstal. Znám ji skoro celou zpaměti, což je zapříčiněno asi tím, že celý den i noc se v našem rádiu střídaly kazety s audioknihou. Tento příběh změnil jednu celou generaci dětí. První díl je můj nejoblíbenější, a dá se říct, že tahle pohádka o kouzelnících je veskrze kouzelná. Ukazuje se nám tu svět kouzelníků, který se skrývá zrakům nás, obyčejných mudlů. Tyto příběhy, o místech, lidech a věcech, které by vlastně mohli existovat a my o nich pouze nevíme, bývají přitažlivé právě touto možností reálnosti. Jsem zvědavý jak bude Harry Potter působit v budoucnosti, jestli ho budou děti milovat stejně jako jsme jej milovali my, nebo postupně upadne v zapomnění.

surikata246
14.04.2018 5 z 5

Moje mladší sestra si přinesla domů knížku půjčenou od sousedky Páji a četla a nemohla se odtrhnout. Přečetla a přiběhla ke mě se slovy všeho nech mám něco super a musíš si to hned taky přečíst. Výborný překlad a skvělá zápletka.

puhinka
04.04.2018 5 z 5

Pamätám sa, keď som knihu prvý krát otvorila a nevedela som prestať čítať :) Bolo to pred 19-timi rokmi :)

Josef.Šlechta
03.04.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem četl až později než jsem viděl film a ohromila mě. Sice ve filmu jsou obsaženy hlavní body knihy, ale v knize je spousta takových detailů, že mě to ohromilo... Je to prostě nádherná kniha.

Miliarda
31.03.2018 5 z 5

Harryho jsem otevřel znovu asi po 12 letech a opět mě uchvátil, tak jako při první četbě. Kouzelnický svět Bradavic v sobě má něco co mě fascinuje, stejně jako postavy z tohoto knižního "universa". Moc rád se vrhnu na četbu druhého dílu.

MartyManCZ
28.03.2018 5 z 5

Netřeba slov, TOP!
Poznatek druhého čtení po letech - film je k této knize v podstatě jedna k jedný. Palec hore.

nani_nka
26.03.2018 5 z 5

Na začiatku roku začali každý týždeň dávať v televízii jednu časť o Harrym a aj keď som tieto filmy videla už miliónkrát, nikdy si ich nenechám ujsť. Avšak knižky som nikdy nečítala, asi kvôli tomu, že mi ich každý odporúčal a ja som ich just nechcela čítať. No teraz som sa konečne rozhodla, že si prečítam celú sériu a nemohla som urobiť lepšie rozhodnutie. Napriek tomu, že hlavný hrdina je 11 ročný chlapec, myslím si, že tieto knihy plné fantázie a kúziel upúta nielen každé dieťa, ale aj dospelého.

kej7my
22.03.2018 4 z 5

opravdu skvělé čtení. Celé dětství mi Harry nějak unikal, nezajímal mě, příběh mi přišel nudný a otravný. Když se zamyslím, nechápu, podle čeho jsem soudila, když jsem knížky nikdy nečetla a film Kámen mudrců nebo Tajemnou komnatu jsem viděla snad jednou, a ještě ani ne celý. teď, ve svých dvaceti letech jsem tomu naprosto propadla, miluju filmy, na které se můžu koukat klidně několikrát za sebou a pořád mě baví. Knížky jsem měla doma už nějaký ten pátek, ale začetla jsem se až dnes. a vida, první díl za mnou, ani nevím jak. Strašně mě to baví, číst, zároveň porovnávat postřehy z filmů a hledat, na co v něm nenarazíme, byť jsou to zatím maličkosti. Tento příběh mě vážně neskutečně naplňuje. Je to moc příjemné čtení, které neomrzí.

medlovice
19.03.2018 1 z 5

Tak a je to.
Jsem jediný člověk na světě, kterého Harry Potter neoslovil. Nebavil mě film, nedoposlouchala jsem audioknihu a nedočetla knihu. Snažila jsem se, ale nuda !

fvalek
17.03.2018 5 z 5

Harry Potter je už řadu let má srdcovka a teď jsem si ho konečně koupil a znovu přečetl. Otevírá úžasný svět kouzel a magických bytostí a snad každý čtenář touží po tom stát se alespoň na chvilku kouzelníkem (a upřímně řečeno, bral bych to klidně i teď). Síla Harryho je totiž hlavně v tom, že dospívá společně se čtenářem, z malého kluka v kouzelných Bradavicích pomalu roste na otravného teenagera v hororovém temném světě, což přesně odpovídá tomu, že jsem se poprvé s Harrym setkal asi ve třetí třídě a poslední jsem dočítal, když jsem byl na střední. Knihy přicházejí, odcházejí, Harry ale zůstává a určitě bych se nebránil nějakému dalšímu dílu a jsem rád, že Rowlingová stále bohatě tvoří. :)

JaneSteini
15.03.2018 5 z 5

Kniha, díky které miluji čtení... Závidím každému, kdo to čte poprvé :)

pavelvanura
14.03.2018 5 z 5

Kniha mého dětství co dodat :)

petrous90
13.03.2018 5 z 5

na této knize jsem vyrostl a budu ji navždy vděčný :)

AndyBlack
11.03.2018 5 z 5

Harry Potter je pro mě již klasika. Musím se přiznat, že jsem jako první viděla film a do čtení se mi moc nechtělo, ale vůbec nelituji toho, že jsem si nakonec knihu koupila a přečetla. Jen mi přijde (a to určitě nejsem jediná), že tento a Tajemná komnata jsou psané spíše pro děti, a až od třetího dílu se to konečně rozjede.

Pauvka
11.03.2018 5 z 5

Harry je pro me srdecni zalezitost. Nikdy me neomrzi jak knihy tak i film. Kamen ctu po x.. a budu se vracet nejen k tomuto dilu, ale ke vsem. Kamen mudrcu me vraci do detstvi ❤.

Nachtimin
10.03.2018 5 z 5

Nepotrebuje komentar...uz klasika

DarthSoren
03.03.2018 3 z 5

Nejdřív jsem viděl film, až pak četl první knihu, to se musím přiznat a omluvit. Musím se omluvit i za to, že kniha Kámen mudrců mě nebavila tak, jako film a už vůbec ne tak, jako kniha Tajemná komnata. Nevím proč. Asi to bylo příliš pohádkové (i přesto, že jsem měl tehdy kolik... 9-10 let?) Ale bylo to moje první fantasy a vstup do jednoho velikého a zajímavého kouzelného světa.

Milly22
02.03.2018 5 z 5

Koupila jsem dceři novou, ilustrovanou verzi a četla večer před spaním. Za měsíc jsme měli přečteno. Miluju ty knihy a ty ilustrované jsou krásné.

BlueIvy
02.03.2018 5 z 5

Je neuveriteľne zarážajúca skutočnosť, že tento prvý diel je pre mňa osobne najslabší. A napriek tomu je úplne úžasný. Tým chcem povedať len toľko, nepoznám iného autora kníh, ktorý by dokázal vytvoriť takúto skvelú knihu a následne sa každou ďalšou knihou série dostával vyššie a vyššie. Neuveriteľné! Nedávno som si dala opáčko, začala som čítať knihy po x-rokoch znova (teraz som na päťke) a je to úžasný zážitok. Toľko ochkania a achkania tu už dávno nebolo :P Pretože tieto knihy sú skrátka úžasné. Myslím si, že práve tieto knihy by mali byť medzi odporúčanou literatúrou na prvom stupni, pretože ak prvé diely tejto série niekoho neprinútia k čítaniu, tak je už asi pre svet kníh úplne stratený. Toľko kreativity v jednom dielku a pritom aj štýl písania uspôsobený tak, aby sa kniha deťom ľahko čítala. Tie postavy tam nie len že sú, oni tam žijú, rastú, cítia. Ten magický svet je úplne dokonalo vytvorený a každý z príbehov je taký plynulý a nenásilný (aj keď násilia je tam dosť :D). Nenásilný v zmysle, že autorka nás nasilu nenaťahuje a nenúti nás aby sme sa dostali niekam, kam chce ona. Naopak, ona nás len sprevádza dychvyrážajúcim príbehom, takým nápaditým a inovatívnym. Som z toho skrátka úplne odvarená. Evidentne sa vraciam do detských čias, ale mne to vôbec nevadí. Príbehy Harryho a jeho priateľov je asi jediná séria akú som kedy čítala, kde nemám pocit, že je to celé len umelo naťahované aby daný autor zarobil čo najviac lóve, ale je to vystavané, premyslené a vygradované... Dokázala by som tu básniť veky a trebárs aj napísať dizertačku, no je to proste srdcovka a mám pocit, že teraz ešte viac oceňujem hodnotu týchto kníh, ako keď som ich čítala ako malá. Filmy nakrútené podľa tejto série sú skvelé a mám ich veľmi rada, ale chýba v nich toľko špecifík a rôznych prepojení, ktoré sú obsiahnuté len v týchto knihách, až je to mi v niektorých prípadoch veľmi ľúto. V poslednom čase silne zvažujem nad kúpou ilustrovaných kníh z tejto série. Aj keď sú v slovenčine poriadne drahé, no aspoň je to kvalitka :)