Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

První fantasy kniha, kterou jsem před lety četla. Pamatuji si, že mě krásný pohádkový a kouzelný svět zcela učaroval. Fantasie autorky se mi moc líbila a vtáhla mě do děje. Musím souhlasit s ostatními názory tato kniha = dětství.

Penelope90
02.03.2018 5 z 5

První kniha, která mě naučila číst, ponořit se do děje a užívat si každou stránku příběhu. Do dnešních dnů jsou knihy o Harrym mojí srdcovou záležitostí a i když mi jedenáct dávno bylo, nepřestanu doufat, že jednou přiletí sova s dopisem z Bradavic.

dancav28
27.02.2018 5 z 5

Harry Potter je prostě klasika, kniha mě bavila. Četla jsem ji několikrát. Moc se povedla jak v knižním tak ve filmovém zpracování. Určitě všem doporučuji přečíst :)

anna246
20.02.2018 5 z 5

Pro mě je Harry Potter nejkrásnější knižní série (ba i ta filmová), kterou jsem kdy četla, a v rukou držela, a myslím, že je také jediná, která mě bude do konce života takhle doprovázet po mém boku.

e.s.e.t.
16.02.2018 5 z 5

Tuhle knihu, a její další díly, pro mě osobně vystihuje jediné slovo: dětství. Mám to štěstí, že patřím do generace, která s Harrym v Bradavicích a celé kouzelnické Británii vyrostla. Mám to štěstí, že spadám do kategorie čtenářů, pro které byla celá sága psána. Sama J.K.R. prohlásila, že čtenáři jejich knih o Harrym dospívají a společně s nimi dospívá i celá série. Kámen mudrců ve mně v roce 2000 odstartoval několik let trvající očekávání každého dílu, přičemž každý z nich jsem měla přečtený rychleji a rychleji, a o to delší mi potom přišlo čekání na díl další.
Nezastírám, že v podstatě všechny knihy z této série jsem přečetla několikrát, a to rozhodně víc než 5x. Jsem navíc přesvědčená, že to rozhodně nebylo naposledy. Moje dětství by rozhodně nebylo tak krásné, kdybych o svých 11 narozeninách napjatě nečekala na sovu z Bradavic, která nedorazila (což jsem obrečela), abych se v posledním díle dozvěděla, že zápis o tom, že mi tento dopis má být doručen byl zničen v době 2. Voldemortovy vlády. Přeci jen jsem z čistě mudlovské rodiny! :) Díky úžasnému světu, který Rowlingová stvořila, mi toto nikdo ani v mé dospělosti nevymluví:)

SabioneGranger
13.02.2018 5 z 5

Harry je klasika a ač mám ráda různé žánry, fantasy série Pottera je to nejlepší, co jsem kdy četla. Pamatuji si, když se knihy vydávaly, čekala jsem v knihkupectví frontu. Nemohla jsem se dočkat, kdy se Harry zase vydá Bradavickým expressem z nástupiště 9 a 3/4 do kouzelnické školy. Trojice kamarádů Harry-Ron-Hermiona má krásné přátelství. Jako v každé škole jsou i v Bradavicích studenti normální, tak i ''nenormální'' (Malfoy a spol). Učitelé hodní (Profesorka McGonagallová) a zlí (Severus Snape). Příběh kouzelnických studentů se hltá jedním dechem a nejeden čtenář touží v Bradavicích studovat. Všechno se odehrává v jednom ''hradě'' a nic víc ''člověk'' nepotřebuje. Čtyři kouzelnické koleje, do kterých se dostanete přes schody, ale bacha, protože jsou očarované, rády mění směr. Pak musíte projít přes obraz, ale bez hesla to neprojde. Kdo by taky nechtěl hrát famfrpál? Existuje lepší sport? Pochybuji. Honění se na koštěti za zlatonkou je nepřekonatelné. A pozor, do Zapovězeného lesa se nesmí, ale když ono to tak láká! Navíc navštívit přítele Hagrida se musí. A na Vánoce se přeci nejezdí domu za rodinou, protože prožít svátky v Bradavicích stojí za to, když je jídelní sál tak krásně vyzdoben. I když rodina Weasleyova je ohromná - otec, kterého tolik zajímá život mudlů, dvojčata, která srší vtípky nebo samotný smolař Ron. Tohle rozhodně není pohádková kniha pro děti o kouzelnickém učni. Je to příběh pro úplně všechny věkové kategorie. Viva JKR!

Morgaine07
12.02.2018 5 z 5

Pro mě už klasika, kterou mohu číst dokola. Ať už kniha, film, nebo audio Harry Potter je příběh, který nikdy neomrzí.

Venny345
08.02.2018 5 z 5

K Harrymu se stále vracím a nikdy nepřestanu! Moje nejoblíbenější série ♡

Peťule159
03.02.2018 5 z 5

Wow...sice jsem už viděla film, tak knížka byla o něco lepší...Ale na film se stejně podívám znova a znovu..protože knížka i film jsou úžasné :)

sab6325
01.02.2018 5 z 5

I kdyz je toho malo co ve filmu neni, tak i ty male casti zboznuji, semtam srovnavam s filmem a semtam si predstavuji neco i jinak, coz je super. Uz ctu dalsi dil. A jak urcite rika spoustu lidi Harry je srdcovka.
Take se tesim az synovi budu predcitat, snad se mu to bude libit.

Veronicess
01.02.2018 5 z 5

Harry je proste srdcovka :) dá sa čítať keď vám je desať, a dá sa čítať kedykoľvek v dospelosti. Osobne sa veľmi teším až raz budem mať deti a budem im Harryho Pottera čítavať pred spaním.

ttpnkov
30.01.2018 5 z 5

Klasika, oblíbenec, povinná četba naší generace. Re-read této série, tentokrát v originálním jazyce a z vlastní knihovny. Po několika letech je pro mě tenhle příběh snad ještě kouzelnější, než tehdy.

el.peee
30.01.2018 5 z 5

K Harry Potterovi jsem se vlastně dostala omylem, když u nás přišel do kin a kamarádka mě na něj vzala. Tehdy jsem byla stejně stará jako Harry a prakticky stárla s ním. Až přečtu celý seznam knížek,který chci, ráda se ke knížkám vrátím.

Pistácie
29.01.2018 5 z 5

V 25 letech jsem poprvé přečetla první díl HP. Vážně. Nekecám. A nestydím se za to. Jediné, co mě mrzí je, že jsem začala filmy, a postupně se nyní dostávám ke knihám. Což je velký hřích a za to se opravdu stydím. Každopádně jsem si zvolila číst knihy v originále, a je to super. Nejhorší je, jak to teď srovnávám všechno s filmovou verzí, a představuju si ty samé scény, co už jsem viděla, co se nyní přede mnou odehrávají v knize. Přijdu si trošku ochuzená. Ale zároveň tu jsou i momenty, které se do knihy nevešly, a to mě na tom všem neskutečně baví.

Jarmila97
28.01.2018 5 z 5

Opravdu skvělá kniha nemám co vytknout mám všechny dílo přečtené ale první 3 jsou nejlepší

IvankaM
21.01.2018 5 z 5

Nevím co k tomu dodat. Je to prostě dokonalost. Prostě Harry.

dzejny6435
17.01.2018 3 z 5

Asi jsem na to stará, četla jsem třikrát celou sérii a vždy mi přišla super, ale teď už začínám zjišťovat, že je to spíš pro mladší čtenáře

*-*Kleny*-*
16.01.2018 3 z 5

Filmy znám nazpamět, ale knihy jsem nikdy nečetla, takže začínám svou premiéru a musím uznat, že mě překvapilo, že je tam hodně věcí jinak než ve filmech, pak samozřejmě hodně věcí navíc, což jsem očekávala, a taky jsem pochopila mnohé nejasné věci. Co mě překvapilo méně mile byl fakt, že kniha je opravdu hodně jednoduše a občas až přehnaně stručné napsaná, ovšem i tak se mi líbila:)

Melancholie
12.01.2018 5 z 5

Co bych dala za to,kdyby mi někdo vymazal paměť a já to mohla číst odznovu bez toho abych věděla,jak to dopadne.

Blond.Ronnie
12.01.2018 5 z 5

Tento díl miluji ze všech nejvíce. Jak se celý kouzelnický svět otevírá a vše je nádherně popsané.