Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16373 16373

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Manifest blech
10.01.2018 5 z 5

V dětství jsem se do Harryho vůbec nemohla začíst a teď jsem se díky loňské výzvě k ní konečně dostala a kniha se četla sama. První díl mi přijde skoro totožný s filmem.

NalinnMane
10.01.2018 4 z 5

Tak samozřejmě Harry Potter od J. K. Rowlingový. Popravdě jsem ale i přesto nečekala, jak mě bude bavit a to jsem na první díl i dost stará :D

Dubin3k
09.01.2018 5 z 5

Vynikající!

Konycek
06.01.2018 4 z 5

Když jsem dostala první díl a pustila se do jeho čtení, připadala jsem si trapně, že čtu knihu pro děti. A z počátku se mi i příběh jako pohádka pro děti zdál..... Což se, samozřejmě, s dalšími pokračováními změnilo a teď je HP mou srdcovou záležitostí. Jsem fascinována autorčinou fantazií a propracováním všech dílů, potažmo celého díla.

Adhara
04.01.2018 4 z 5

Dala by som päť hviezdičiek, ak by som nebola čítala ďalšie diely, ktoré sú ešte lepšie. :-) S výnimkou posledného.

dearkiki
04.01.2018 5 z 5

Tak jsem si říkala, že po té, co jsem nesčetněkrát viděla filmy, měla bych si celou Potterovskou sérii taky přečíst. První díl mne vůbec nezklamal. I když jsem děj znala, přesto jsem se od knížky nemohla odtrhnout a přečetla ji celou za dva dny. Jen má představivost byla už bohužel ovlivněna filmovým zpracováním, takže to, jak kdo nebo co vypadá, bylo prostě dané.

Raada
04.01.2018 5 z 5

Prostě nej :). Tento díl mám asi nejraději, je pohádkový, má spád. Podrobnější komentář snad ani netřeba.

b2z
02.01.2018 5 z 5

Poprvé jsem knihu četl ve svých dvaceti, když jsem ji zabavil jednomu dítěti na táboře ;-) (četl si po večerce) ... do té doby jsem na šílenství okolo Harryho Pottera koukal celkem s despektem. Ani skoro po dvaceti letech tento příběh pro mne neztrácí svůj půvab. Proto jsem se rozhodl celou sérii přečíst ještě jednou ... a znovu jsem se u toho nesmírně bavil ...

Klichem1
01.01.2018 5 z 5

Fantastická teraz už klasika, ktorá očarila svet aj mňa.

Ver-ča
31.12.2017 5 z 5

Nemám slov ,jak se mi to nádherně četlo :)Přečteno jedním dechem.Při čtení zapomínám ,co se kelom mě děje a věřte nebo ne :) Za mě je potřeba se vydat pomocí knih mimo realitu která je všude kolem nás.

Knižní střípky
29.12.2017

Co říci a neopakovat se? Asi již vše bylo řečeno. Nebudu psát již nic konkrétního ke každému dílu, bylo by to zbytečné, všichni víme.....Knihy o Harrym jsem četla úplně poprvé kdysi svému synovi, když byl malý a pamatuji se, že jsem vůbec nevěděla, co od nich očekávat a s dalším a dalším dílem jsem zjišťovala, že to nejsou knihy pro děti, ale knihy pro všechny. Miluji je, i když jsem u nich probrečela spoustu slz. Poznala jsem díky knihám o Harrym jednu ze svých nejoblíbenějších literárních postav a to je Severus Snape. Tímto chci poděkovat paní Rowlingové, že vymyslela tento kouzelný svět a dala nám tyto úžasné hrdiny.

blonde_elis
29.12.2017 5 z 5

Teď mi vlastně vůbec není jasné, jak mě fenomén Harryho Pottera mohl celé ty roky míjet. Jediné, co jsem kdy viděla, bylo několik útržků z filmů, které mě navíc nijak významně neoslovily, a tak jsem se Harrymu víceméně vyhýbala.... Až teď, na střední škole jsem konečně podlehla všeobecnému nátlaku a slíbila, že si tedy "aspoň jeden díl" zkusím přečíst. Nejlepší rozhodnutí! Děj mě vtáhl takřka okamžitě a celá kniha mě nesmírně bavila. Vše je opravdu geniálně promyšlené do posledního detailu a ta magická, pohádková atmosféra přímo sálá z každé stránky. Na tohle člověk asi nikdy není dost starý :).

Lejdus
29.12.2017 4 z 5

Skvela kniha. Vzpominam na dobu, kdy jsem cetla knihu poprve. Zprvu jsem necekala, ze bude kouzelnicka kniha pro mne dost vhodna, ale knihu jsem cetla jednim dechem. Libilo se mi napeti, tajemno.

4laras
28.12.2017 5 z 5

Harry Potter, prostě klasika.
Svět, postavy, zápletka. první díl není nejlepší z celé série, ale už tento si člověk zamiluje a nedá jej z ruky.

Nikol1010
27.12.2017 5 z 5

Nejoblíbenější série, velmi se mi první díl líbí, ač není nejoblíbenější.

heyitsronnie
27.12.2017 4 z 5

Začátek celé ságy. Knihu jsem četla v době, kdy jsem za sebou měla už prvních pět filmů, tudíž jsem věděla, do čeho jdu. Přesto mě styl psaní Rowlingové naprosto pohltil. Vím, že se vše do dvouhodinového filmu nevejde, proto jsem neskutečně šťastná, že mám tu možnost si kdykoliv knihu znovu přečíst.

Orvi
26.12.2017 5 z 5

Po letech co jsem hltal jen filmy, pustil jsem se do knih. Jsem nadšený a obohacený o spoustu nových scén. V tomhle ohledu nebyl film vůbec přesný a pokud narazím na další film zpracován podle knižní předlohy, mám jasno co bude mít větší prioritu.

badWULFF
26.12.2017 5 z 5

Menej ako 5 hviezdiciek nemozem dat uz len z principu a to plati pre vsetky diely tejto serie. Tuto knizku som si prvykrat nasla pod Vianocnym stromcekom ako dieta a Harry Potter pre mna objavil caro noveho zanru - fantasy, ktoremu som doteraz verna. Vsetkych 7 knih ma sprevadzalo mladostou a vzdy som sa k nim rada vracala. Autorka 7 rokov Harryho na skole ukoncila naozaj vybornym a putavym sposobom a navzdy bude mat u mna akesi cestne miesto.

Misaki
24.12.2017 3 z 5

Mnoho mých vrstevníků na této sérii vyrůstalo a nedají na ni proto dopustit ani v dospělosti. Pro mě však Harry Potter vždy byl a bude jen přeceňovanou naivní pohádkou. A pohádky nikdy nebyly můj šálek čaje. :( Navíc mám na tuto knihu i poněkud špatné vzpomínky, neb mi byla okolím doslova vnucena ke čtení. Možná, že kdyby se ke mě HP dostalo, když mi bylo sedm - osm let, na chvíli bych mu propadl. Avšak ve dvanácti, kdy jsem už ujížděl na Zaklínači plného politického pletichaření a hororech Stephena Kinga, byl pro mě Harry hloupoučká komedie. Avšak věřím, že ve svém žánru a pro milovníky pohádek, to může být krásné čtení. A proto také dávám neutrální tři hvězdy.

VikJones
16.12.2017 5 z 5

V roce 2000, kdy byla tato kniha poprve publikovana v Cesku, mi bylo 11 tak jako Harrymu. Tak trochu jsme spolu vyrustali. Tato serie tedy pro mne ma i sentimentalni hodnotu. Kazdopadne, odprostim-li se od ni a podivam se na to objektivne, Harry Potter rozhodne v mych ocich nic neztraci.
Literatura, ktera se uz ted muze srovnavat s klasikou jako je cokoli od Lewise nebo Dahla, v mnohem ji i predci. Jeji unikatnost, spocivajici v postupnem dospivani jak hrdinu tak i prostredi knihy, je necim, co se nevidi casto. Jakmile se ponorite do deje, uz jste jeho soucasti.
Kdokoli si mysli, ze se staci podivat na filmy, je na velkem omylu a prijde nejen o hodne deje, ale i o neuveritelne genialni spisovatelsky styl.