Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16372 16372

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

omgjako
13.12.2017 5 z 5

Mám podobné pocity, jako B4LU. Taky, když jsem četla prvně knihu, jsem byla ve věku Harryho. Akorát už to je 17 let :D (Bohužel..) Tehdy pro mě taky úplně něco neskutečného, hrozně jsme to hltali - všichni vrstevníci a nejen vrstevníci. Teď jsem to vytáhla podruhé od té doby. HP je rozhodně legenda. I když dnes mě to zdaleka tak neoslovuje. Zajímalo mě, jak budu tu četbu prožívat po tolika letech a musím říct, že mě mrzí, že jsem viděla filmy. Myslím, že bez těch filmů bych si tu knihu užila mnohem víc. Člověk už ví přesně, co má čekat, co bude... nebýt filmů, tak bych si to rozhodně tak nepamatovala a určitě bych si to druhé čtení víc užila.

B4LU
13.12.2017 3 z 5

Když jsem knihu před těmi asi deseti lety otevřel, byl jsem přibližně v Harryho věku. Psát sem tehdy, píšu samé superlativy, ale zpětně to hodnotím jako příjemné, leč poměrně jednoduché čtení pro děti. I přesto mě ale fascinuje, kolik děje Rowlingová nacpala na těch 300 stran...

Enny06
10.12.2017 5 z 5

Čtena už po několikáté. Srdcová záležitost :)

ElizabethK
05.12.2017 5 z 5

Harry Potter je prostě srdcová záležitost. I teď, po letech pro mě má úžasné kouzlo.

Rozhodla jsem se však s vámi podělit o názor na reedici. Nadchly mě nádherně zpracované přebaly, tak si je postupně pořizuji. Čekala jsem, že kromě přebalů se na knize nic nezměnilo, že příběh zůstal netknutý, a proto je mi velmi líto, kolik drobných chyb ve všech dílech je. Když už si dali tu práci s novým vydáním, nemohli tu knihu překontrolovat?
Dodávám, že se jedná pouze o drobné chyby, které kazí estetický dojem. Nejčastěji se objevují chybějící mezery a neukončené uvozovky. Ano, možná jsem tak trochu perfekcionista, ale věřím, že se mezi vámi najde více těch, kterým chyby z nepozornosti zkazí požitek z četby.
Komentář sem dávám jen pro případ, že by si někdo chtěl novou reedici pořídit, tak ať si může udělat ucelený obrázek.

Sarka25
05.12.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla několikrát a určitě se k ní ještě vrátím. Nejkrasnější příběh jaký znám a doufám že až moje dcerka povyroste a ji ji budu Harryho číst, že si jí zamiluje jako Já.

pepa4081
04.12.2017

Přečteno znovu po několika letech. Jedny z knížek, ke kterým se budu vždycky vracet. I filmy se povedly. Nádherný relax pro malé i velké děti. A věřím, že čarodějové mezi námi opravdu jsou, a já se s nimi občas potkám.
Vrcholně uspokojivé!

Tánička11
03.12.2017 5 z 5

Jak jinak ohodnotit toto veledílo než pěti hvězdami znáte snad člověka, kterému by se tohle nelíbilo? Já ne... A ať si lidi přečtou knihu zítra nebo snad za sto let vždy to bude něco unikátního a úžasného.

Klára2216
24.11.2017 5 z 5

Harry je mým společníkem už šestnáct let a bude dalších x let dál. Nejde hodnotit, v těch knihách se prostě žije.

85098211
23.11.2017 5 z 5

Knihy s Harry Potterem jsem četla všechny už dvakrát a zamilovala jsem se do nich hned na první dobrou :-). Myslím, že věk čtenáře vůbec nerozhoduje - jsou výborně napsané a doslova geniální!

mia.com
20.11.2017 5 z 5

Patřím k těm, co s Harrym vyrůstali od začátku. Když kniha poprvé u nás vyšla v roce 2000, bylo mi 8 a brácha mě pořád otravoval,ať si to přečtu. Vůbec se mi do toho nechtělo, tak jsem slibovala, že si to přečtu za rok, až mi bude 9 (je tam totiž napsáno pro čtenáře od 9 let). Nicméně jsem pak neunikla a jsem tomu ráda, protože to bylo skvělým doplňkem k dětským letům. Těšení se na další díly včetně filmů. A fanoušci si umí představit jak šťastná jsem byla, když jsem zjistila, že filmový Harry, tedy Daniel, má narozeniny ve stejný den jako já. :D

Disinka
20.11.2017 5 z 5

je pravda že než jsem se dostala ke knize tak jsem viděla film... až jsem knihu přečetla tak jsem vůbec nebyla zklamaná - líbilo se mi oboje :)

_tak_asi_simca_
20.11.2017 4 z 5

Jsem veliká faninka Harryho Pottera a tuhle knihu jsem četla asi v první třídě. A v té době jsem měla pocit, že je Harry Potter veliká kravina. Při čtení jsem si ale knihu zamilovala. Kniha je moc hezky napsaná a plná dobrodružství. Rozhodně doporučuji si přečíst tuhle, ale i další díly.

Kačkaknihomol
17.11.2017 5 z 5

Hrozně se stydím, protože jsem až do téhle chvíle Harryho nečetla. Vlastně jsem neviděla ani filmy, jen útržky. A docela ráda bych sama sobě nafackovala, protože Rowlingová je asi čarodějnice, jelikož něco tak úžasného jsem dlouho nečetla. Její styl psaní mi lehce připomínal styl, jakým se píšou pohádky, a myslím to jen a jen v dobrém. Vždyť vlastně celý příběh je taková krásná pohádka! Jen mi v knize hodně vadil samotný Harry, který mi připadal trochu namyšlený a až moc hrdinský. Ale s tím s výtkami končím, protože všechno ostatní se krásně podařilo.

KristynaBrandy
15.11.2017 5 z 5

Nemohu se dočkat až má neteř bude starší a Já jí budu moct předčítat Harryho Pottera, zároveň ji závidím, že o Harrym uslyší poprvé a Bradavický život čar a kouzel ji vtáhne tak, jako mě v dětství, neopustí ji ani v dospělosti a předá tento příběh zase dál. Za mě nejkrásnější pohádka pro děti i pro dospělé. Při čtení knihy se jakožto holka vžívám do role čarodějky Hermiony z mudlovské rodiny a moji nejlepší kámoši jsou Ron a Harry :)

sophia2943
13.11.2017 5 z 5

Kámen mudrců jsem si přečetla až ve svých 23 letech a to i přes to, že filmy jsem viděla nesčetněkrát, tak mě ta kniha úplně pohltila. Čtení jsem si ještě trochu ztížila a sáhla po anglické verzi a nelituji. Ačkoliv Hagridův slang mi dělal občas problémy, tak o přesto stále čekám na svůj dopis a přijetí do Bradavic :)

Šalvěj
08.11.2017 5 z 5

Ani nevím pokolikáté jsem Kámen mudrců četla. Příběh Harry Pottera mě provází už opravdu dlouho a doufám, že ještě déle bude.

Mikako
07.11.2017 5 z 5

Po roce jsem znovu začala číst tuto sérii, Harryho zbožňuju, je to moje srdcovka a neomrzí mě asi nikdy. První díl jsem dočetla a bylo to opět jako poprvé :-)

tutu65
06.11.2017 5 z 5

Je to super.

Bastlik57
02.11.2017

JE TO SUPER KNIHA

ellyem
01.11.2017 5 z 5

Harryho Pottera miluji! Bohužel, knihy jsem přečetla jen do třetího dílu, ale tento první se mi četl nejlépe. Během dvou dnů jsem ho zhltla a už sahala po Tajemné komnatě :) Prostě srdcovka, která neomrzí, ať vám je 12, 18 a nebo 30 let.