Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16372 16372

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

JenG
30.10.2017 5 z 5

Četl jsem všechny díly jak v originále, tak přeložené do češtiny. Musím sice uznat, že překlad je to mistrovský, ale pokud vám to schopnosti dovolují, rozhodně jděte do originálu!

Viki0
28.10.2017 5 z 5

Knihu jsem začala číst teprve teď, i když se na to chystám už velmi dlouho. Už jsem viděla filmy, takže jsem nečekala, že mě knihy nějak extra nadchnou. Hned první den jsem se do knihy začetla a nemohla se od ní odtrhnout. Nenajdete zde jedinou nudnou stránku bez napětí. Je to asi nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla, za což jsem samozřejmě ráda a jsem z toho nadšená, zároveň je mi však líto, že mé dosud nejoblíbenější série se posunuly o místo níže (to konkrétně Demonata a Spirit animals). Harry Potter je asi téma, o kterém bych se mohla rozepsat na hodně dlouho, ale tady se to pokusím trochu zkrátit. Co mě trochu zklamalo je filmové zpracování, které je samozřejmě úžasné, ale hodně (podle mě) důležitějších scén tam chybí. Také je mi líto, že tam nejsou nějaké postavy, které v knize jsou. Tím však nechci filmům nějak křivdit, jsou úžasné. Myslím, že Harryho četl už úplně každý, ale pokud je tady někdo, kdo to stále odkládá jako já, rozhodně se do toho hned dejte.

Weringel
28.10.2017 5 z 5

Harry Potter patří mezi moje nejoblíbenější knižní série. Libí se mi i filmy, ale knížky jsem si zamilovala. Každý díl je skvěle propracovaný. Harryho bych mohla číst stokrát, nikdy se mi neomrzí a pokaždé v něm najdu něco nového.

Miro.slav
27.10.2017 5 z 5

K prvému dielu H. Pottera som sa dostal v čase, keď to ešte nebol na Slovensku fenomén. Bola to kniha ako každá iná. Napriek tomu ma anotácia vzadu na obale zaujala. Príbeh bol nabitý čarom a každý mladý by sa dokázal s hlavným hrdinom stotožniť. Samotný Rokfort pôsobí ako dokonalá idylka a vy máte pocit, že ste naozaj tam. S hlavným hrdinom prežívate všetky jeho dobrodružstvá, spoločne spoznávate svet čarodejníkov a dozvedáte sa o Tomkohonetrebamenovať. Odporúčam.

P.S.: Slizolyn je parádny a Snape ešte viac.

stumpy
26.10.2017 5 z 5

Asi nejlepší díl z celé série

hroneczek
25.10.2017 5 z 5

První díl Pottera jsem četla asi 3x - nejdříve 2x v dětství, kdy se mi nesmírně líbil kouzelnický svět, přála jsem si také zjistit, že jsem vlastně čarodějka a umím kouzlit. Pro dítě úchvatné čtení. A jako dospělá jsem byla ze čtení stejně nadšená, protože mě překvapoval do nejmenších detailů propracovaný příběh a to, jakou má Rowlingová představivost. Miluju Harryho Pottera!

harena
25.10.2017 4 z 5

Rowlingová je spisovatelka, která se prostě báječně čte. Měla jsem už její tři knihy pro dospělé a protože marně čekám na další, nedalo mi to, půjčila jsem si i Harryho Pottera a večer předčítala našemu Tobiášovi. I když já nejsem cílová skupina a dětství už mám za sebou, i mně se Harry líbil. Propracovanost příběhu, fantazie, pohádka, kterou nemůžete přestat číst. Určitě se mi líbila mnohem víc, než film. Je moc pěkné utéct někdy do krásného světa fantazie.

HPmagor
23.10.2017 5 z 5

A tehdy jsem začala číst .... skutečně, do té doby bylo čtení jen nutné zlo, pak jsem potají vzala bratrovi tuhle knihu a začala žít světem, který Rowlingová vytvořila.... troufám si dokonce tvrdit, že důvod toho, že jsem byla nejlepší čtenář ze třídy byl Potter... dnes o mnoho let... mám celou sérii přečtenou cca 10x a vím, že brzy, až zas dorazí chřipečka nebo Vánoce.... opět bude ,,maraton Potter" (od 1-7 díl :-D ) ....

Luccy78
17.10.2017 5 z 5

Po roce opět přečteno a opět mě kniha svým dějem a zpracováním doslova vtáhla do sebe.. Prostě perfektní odreagování a srdeční záležitost.

Carra
17.10.2017 5 z 5

Nostalgie, v dětství jsem Harrym Potterem doslova žila, několikrát přečteno a stále patří Potterovská sága k mým oblíbeným.

spackova.p
10.10.2017 5 z 5

Harry je prostě srdcovka, na které jsem vyrostla a teď po pár letech se ke knize vrátila.

Nelasp
08.10.2017 5 z 5

Vše to začalo tak nevinně, kdo by řekl, kam až příběh malého kouzelníka dojde. Harry má místo v mém srdci a knihovně už navždy. Četla jsem několikrát všechny díly- i v angličtině. Skvělé počtení. S Harrym jsem vyrostla a troufnu si říct, že z části i díky těmto knihám jsem to, co dnes jsem.

Demonius
08.10.2017 4 z 5

Když jsem jako dítě tuto knihu dostala (ještě před filmy), tak jsem ji četla skutečně krátce - proč? Protože mám jednu z knih z nepovedeného tisku, takže mám opakující se kapitoly, a ty které tam měli být nejsou, takže když se po přelouskání několika stránek vrátíte zpět na začátek, je to matoucí a nijak uspokojivé. Kniha na dlouho odložena, ale přesto jsem ji po letech znovu objevila a nezklamala. Příjemné čtení a zpestření Harryho světa vlastní fantazii...

Diginka
07.10.2017 5 z 5

Harry Potter. Náš slavný Harry Potter. První díl mám po sedmnácti letech poprvé za sebou a musím říct, že paráda (přečtený mám trapně jen třetí a pátý díl). Málem bych se k tomu nedostala, měla jsem větší priority, ale když jsem viděla nové obálky, okamžitě jsem po této knížce sáhla. První díl mě docela překvapil. Ano, i přes všechny ty spoilery a film. Bylo tam toho tolik jinak, že mi to bylo jedno (A stejně určitě patřím k těm lidem, co si knížku přečtou tisíckrát). Přiznám se, že ač mám Hermionu docela ráda, na začátku jsem ji nemohla absolutně vystát. Taky se mi líbilo, že Neville tam měl větší roličku, než ve filmu. Už se těším na druhý díl a doufám, že mě taky překvapí tak, jako tenhle.

Peace
07.10.2017 4 z 5

"Vždycky nazývej věci jejich pravým jménem. Pokud by ses je bál vyslovit, o to větší z nich budeš mít strach."

S Harry Potterem jsme k sobě měli dlouhou a trnitou cestu. Nakonec (přiznávám, že díky sázce :o) jsem se po hodně letech odvážila vyjít ze své komfortní zóny a přečíst žánr, který nevyhledávám. A vážně to nebylo vůbec špatné!
Jasně, nejsem cílová skupina, ale taky si troufám říct, že nejsem ani mudla ;o)

alexijova
04.10.2017 5 z 5

Jeden Harry do každé rodiny!

Alma-Nacida
01.10.2017 4 z 5

Odolávala jsem opravdu dlouho. :) Nakonec na Harryho došlo a musím uznat, že je to dobrá kniha, tím spíš, že pro starší děti moc dobrých knih není. Uvidím, zda si autorka udrží standard i v dalších dílech, moc doufám, že jo. :)

Peťulka3
28.09.2017 5 z 5

K Harrymu jsem se dostala až teď (Ve 24 letech). A moc se mi to líbilo. Těším se na další díl.

bara2004
22.09.2017 5 z 5