Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16372 16372

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

levac
21.09.2017 5 z 5

K Harrymu Potterovi jsem se dostala až po přečtení série s Cormoranem Strikem. Další ještě není napsaný a velice čtivý styl paní Rowlingové mi chyběl, tak jsem si řekla, že něco na tom asi bude, když je to tak opěvované. Film mě sice před lety neoslovil, ale kniha teď rozhodně ano. Nezklamala a protože je to taková útlá knížečka, po pár dnech jsem mazala do knihovny pro druhý díl :).

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

U nás doma sa nikdy nečítalo. Preto som ani nevedela, že nejaký Harry existuje. Raz v škole v prvých ročníkoch na základnej , nás zobrali do kina a ja som sa do toho príbehu zamilovala. Vtedy sa objavila taká tá prvá láska a vedela som, že určite aj v našej dedinskej knižnici bude aj nejaký Harry Potter a bol. Aktuálne si zháňam svoje vlastné knižky - SK verzia je pre mňa v tomto prípade lepšia ako česká :) a my máme nové vydanie v brožovanej väzbe , čo ja môžem ♥ a čítam ich znovu.

Kacenka_B
14.09.2017 5 z 5

První díly Harryho Pottera jsou více psané pro děti, hlavním důvodem je, že jsou Harry a jeho přátelé ještě dost mladí. Kniha se mi velice líbila, zjistila jsem mnoho nových informací, které ve filmu nejsou. Z tohoto důvodu dávám knize pět hvězdiček.

jani.ruzicko
14.09.2017 5 z 5

Není co řešit. HP knížky miluju. Nikdy neomrzí. =)

LuiCJ
10.09.2017 5 z 5

Až nedávno som pochopil prečo je táto kniha, tak úžasná. Nebol som veľký fanúšik Harryho Pottera. Nechápal som tomu. Ale teraz som sa ním stal. Veľmi sa mi to páčilo a bolo to super! Joanne Kathleen Rowling vytvorila úžasný svet, ktorý sa ukrýva v pozadí toho nášho. Neskutočne sa mi páči nápad Strednej školy čarodejníckej, Šikmej uličky a jednoducho celého "sveta". Postavy tu spolupracujú, má to výborný spád a patrí k mojim obľúbeným knihám. Vždy sa však snažím dodržať pravidlo: NAJPRV SI PREČÍTAŤ PREDLOHU, A AŽ POTOM SI POZRIEŤ FILM. Je to tak lepšie.

pajii1
09.09.2017 5 z 5

Příběh, který odstartoval éru Harryho Pottera a který si získal mé srdce. Naprosto miluju sérii Harryho Pottera a rozhodně nestačí si sérii přečíst jen jednou. Za mě naprostá srdcovka. ♥ Děkuju Rowlingové za něco tak báječného.

Jakahol
04.09.2017 5 z 5

Ještě donedávna bych nevěřila, že si tuhle knihu někdy přečtu. Odmalička jsem se stále dokola koukala na filmy, ale o tyto knihy jsem nějak zvláštní zájem nejevila (což je dost zvláštní, jelikož jsem knihomol snad od narození :D ). Později jsem si jen stěžovala, že nechápu ten povyk kolem této série a zapřísáhla se, že mě to rozhodně mine obloukem. Před dvěma dny se ve mně ale jako blesk z čistého nebe objevila chuť to přece jen zkusit, abych mohla aspoň oprávněně říct, že Harry Potter za ten humbuk nestojí. Už po pár stranách mi ale bylo jasné, jak moc jsem se mýlila. Okouzlila mě hravost, pestrost ale také propracovanost příběhu, která, jak už teď předem vím, se bude každým dílem stupňovat. Na chvíli jsem se stala jedenáctiletým dítětem, nadšeným novým světem a pro všechny okolo naprosto nesnesitelným, protože jsem je po celé dva dny zahrnovala poznatky z knihy :D Opravdu jsem hodně překvapená že mě to tak chytlo a hned jdu na další díl :)

MiraiYume
03.09.2017 5 z 5

Bezesporu úžasně napsané, fantasticky podaný mistrovský příběh. A ty nové obálky z letošního dotisku jsou parádní!

kikiodvi
03.09.2017 5 z 5

Skvělý úvod celé série o Harrym. Po jejím přečtění si svět kouzel buď zamilujete nebo.... Každopádně, já si ho zamilovala. Kámen mudrců jsem přečetla už minimálně 10x. Mohla jsem ten čas věnovat jiným knížkám, ale rozhodně nelituju.

MOu598
31.08.2017 5 z 5

Četla jsem několikrát. Je to fenomen. Mám ráda i film, ale knížka je knížka.
Tenhle díl je supr.

MarťaCat
30.08.2017 5 z 5

Extra super geniální!

Petroff
30.08.2017 4 z 5

Dětské knížky, ať si co chce, kdo chce, říká. Je to pro děti. Dospěláci - neměli byste se shazovat označováním týhle pohádky za to nejlepší, co jste kdy četli.

janno69
29.08.2017 5 z 5

Prostě fenomén Harry... jsem naprosto uchvácená, kdyby bylo 10 hvězd, tak je neváhám dát.

kacenka7206
27.08.2017 5 z 5

Harry... taková klasika, teď jsem se to rozhodla znovu číst (po šesté) a nepřestává mě to bavit. Knížka se čte naprosto fantasticky. Když začnu číst, tak se od toho nemůžu odtrhnout. Pořád nechápu, jak Joanne mohla vymyslet něco tak fenomenálního, tak rozsáhlou myšlenku. Všechno dokonale propracované. No a naši překladatelé? Odvedli skvělou práci! Koho by napadly slova jako Brumbál, famfrpál atd..? které se ihned chytly. Klobou dolů autorce i překladatelům!

Anička.pa
26.08.2017 5 z 5

Vždy jsem byla Harryho fanoušek, ale až teď jsem se dokopala začít číst knihy a nelituji :-) Bála jsem se, že když jsme filmy viděla první nebudu si knihy tolik užívat. A právě naopak, je zajímavý Harryho poznat v literární podobě :-)

Melancholie
23.08.2017 5 z 5

Také mě mánie Harryho Pottera minula. A ano mohu říct,že tato série je opravdu jedna z nejlepších,co kdy byla napsána

Sonyk5100
23.08.2017 4 z 5

Srdcovka už od dětství, když mi to máma předčítala před spaním :) Nicméně se nemůžu zbavit pocitu, že filmové zpracování vykresluje některé scény efektněji a celkově lépe např. spoutání Nevilla kouzlem Petrificus totalus.

SaraL
23.08.2017 5 z 5

Moje srdcovka!

veruberu02
21.08.2017 5 z 5

K přečtení mě donutil kamarád a dnes jsem mu za to vděčná, protože se to báječně čte. A je to uplně odlišné od filmu.

natalie8531
19.08.2017 4 z 5

Filmy o Harrym se mi moc líbí, možná proto jsem byla trošičku zklamaná. Každopádně to nic nemění na tom, že tuto sérii považuju za geniální.