Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16372 16372

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

m_friedlova
04.08.2017 5 z 5

Na příbězích Harryho Pottera jsem nevyrostla, mánie mě minula. Filmové zpracování jsem shlédla až zpětně před pár roky. V rámci letošní Čtenářské výzvy a tématu pohádkové knihy jsem díky kamarádce, která si do přečtených knih dala právě příběhy Harryho sáhla po této knize. Musím uznat, že příběh mě naprosto pohltil a hltala jsem každou kapitolu. Knihu jsem přečetla s nadšením a těším se na další díly. Za mě naprostá paráda i pro dospělé čtenáře.

Simona02
03.08.2017 5 z 5

Knižku som mala "prelúskanú" za dva dni, a to som pôvodne ani nemala v pláne si ju vôbec prečítať. Dostala som ju ako darček k narodeninám niekoľko rokov dozadu, avšak, prečítala som si ju až dnes. Po dlhej dobe. A popravde, neľutujem. Iste, som toho názoru že by ma knižka bavila viac ako mladšiu čitateľku, no na druhej strane sa mi príbeh aj v súčasnosti páčil, a nebol vôbec náročný na čítanie, vzhľadom k tomu že je knižka určená skôr pre deti. Plusom boli aj pekné ilustrácie, ktoré knihe istým spôsobom dodávali to svoje kúzlo.

tereza7914
03.08.2017 5 z 5

Harry Potter! Co víc k tomu říct. Bohužel jsem delší dobu patřila mezi lidi, kteří Harryho Pottera milují, ale jen skrze filmy. Tak jsem se konečně pustila do knížek a zkrátka super!

Leni.S89
31.07.2017 5 z 5

Můžu číst stále dokola..tohle je srdcovka.

HankaL
29.07.2017 5 z 5

Klasika, kterou nemá ani smysl hodnotit. Doporučuji číst v angličtině, není to těžké a čtení mi tak připadalo zábavnější než v češtině.

Dija
24.07.2017 5 z 5

Příběh, díky jehož filmovému zpracování jsem vyrostla. Nyní se dostávám k jeho knižní podobě, snad i díky novým krásným obálkám. A jsem nadšena, zejména pak z ohromného množství detailů. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

Milky92
24.07.2017 5 z 5

Dodnes si pamatuji jak jsem začínala s knihami HP, já mladá harry mlaďý a tak krááásný příběh ze začátku jsem i brečela, velice zajimvé jak si najít přátelé i nepřátelé . Bradavice, za mě top knihy čtu pořád
Rozhodně jsem dříve četla knihy a poté film..

markettH
23.07.2017 5 z 5

Srdcová záležitost :-). S knihami J.K.R. pomalu dospívám - od HP, přes Prázdné místo až k detektivovi Cormoranu Strikovi.

monika011
21.07.2017 5 z 5

Tleskám. Snad každý zná Harryho Poterra- chlapce, který zůstal naživu. Snad každý viděl film nebo četl knihu. Já viděla film. A včera jsem dočetla první knihu. Pro děti a mládež je to podle mě velice dobrá kniha. A my starší si ji taky můžeme přečíst... proč by ne? Já ráda uniknu od reality. Připadá mi to , jako by byly Bradavice skutečné. Jako kdyby mezi námi chodili opravdoví kouzelníci a mezi sebou nás nazývali mudly. Jako kdyby existovala kouzla. Jako kdyby byl sám Harry Potter skutečný. A tomu patří obdiv. Zkus si vytvořit úplně nový svět, kde je všechno úplně jinak. Obdivuji tě, Joanne Rowlingová.
Ale nakonec, co my víme? Možná je Harry Potter skutečný a jenom my nejsme.

danulika10
20.07.2017 5 z 5

Harry Potter....co dodat :D

anna6021
16.07.2017 5 z 5

Klasika, která nikdy nezklame.

Zuzka.K
16.07.2017 5 z 5

Příběh o Harrym Potterovi mě asi nikdy nepřestane bavit. Pro mě je to prostě srdcovka a část mého dětství. Akorát mě mrzí, že jsem knihy nepřečetla dřív než jsem viděla filmy, ale i tak to patří mezi mé nejoblíbenější knihy, které si kdykoliv ráda přečtu.

Někdošťastný
14.07.2017 5 z 5

Všechno je velmi hezky popsané. Tento příběh nečtete, ale žijete ♥.

elenai
13.07.2017 5 z 5

Dokud Harry neobdržel svůj dopis do Bradavic, říkala jsem si "Ježiš, co z toho asi vyleze? A fakt to bude o těch Dursleových?" Pak střih a zlom - a já se ponořila do tak fantastického světa, že se mi jen velice těžko opouštěl.

Hltala jsem informace o famfrpálu a litovala, že si jej nemůžu zahrát, chtěla jsem, aby se mi po zahradě s naším pejskem proháněl ještě Tesák, a nad hlavami je škádlil svým dračím dechem Norbert. Chtěla jsem mít ve škole taky takové úžasné předměty, vlastnit kouzelnou hůlku, která by si mě sama vybrala... No co vám budu ještě psát? Harry Potter mě uhranul (však je taky čaroděj, že?).

A především kvůli němu jsem rozšířila svůj literární okruh o fantasy. V podstatě bych řekla, že se ve mně začal formovat nový člověk - snílek a fantasta, který si na rozdíl od svých vrstevníků dokázal žít ve svých vlastních imaginárních světech a neskutečně si to užíval.

Dodatek (21. 7. 2017): Včera mi poštou došlo ilustrované vydání, které ještě znásobilo mou lásku k této sérii. Ty ilustrace od Kaye jsou naprosto dechberoucí a úžasně výstižné!

NaiTenshi
11.07.2017 5 z 5

Začátek velkého příběhu, tenhle mám nejradši, protože je ještě takový pohádkový. :)

Carol96
10.07.2017 5 z 5

Miluji sérii H.P. je to neskutečný a neuvěřitelný příběh!!

Tetis
10.07.2017 5 z 5

Ke knížce mě přemluvily kamarádky. Pořád jsem si říkala: Co na té knížce všichni mají? Teď už to ale chápu, četla se opravdu rychle a lituji, že jsem po ní nesáhla dříve.
Těším se na další díly:-)

1Světluška2
09.07.2017 5 z 5

Kniha určená pro menší děti, ale děj je proste nejlepsi. Nechápu lidi co nemají radi Harryho Pottera. Knihu jsem četla už hodně dávno. I kdyz kniha podle mého patří k těm slabším, napsala to Rowlingová a je to Harry...Co k tomu dodat?

Penelope99
08.07.2017 5 z 5

Úžasný začátek série, který byl ještě poněkud pohádkový a určený i pro menší děti.

Mistr119
06.07.2017 4 z 5

Knížku nám nejprve předčítala mamka, abychom ji mohli "číst" všichni najednou, ale pak jsem si ji stejně ještě přečetl sám. :)) Svého času jsem knížku hrozně hltal a s Harrym jsem se stotožňoval, protože byl cca stejně starý jako já. :)) Ale ačkoliv jsem žádnou knížku ještě nečetl tak rychle jako Harryho, uvědomuju si, že je to trošku mainstreamová literatura... :-/ Proto ne 5* :-/