Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16371 16371

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

veronika4918
04.07.2017 5 z 5

Srdeční záležitost :) Na HP jsem vyrůstala, první kniha vyšla, když jsem byla ve druhé třídě a odstartovala mou knižní náruživost. Myslím, že HP má velký podíl na tom, že knížky jsou mým koníčkem. Nejde dát jinak, než 5*

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Krásná dětská kniha.

archandelka
30.06.2017 5 z 5

Konečně jsem se k Harrymu dostala i v knižní podobě a očekávání zcela naplněno. Super :-)

Petruska200
29.06.2017 5 z 5

Knizka je skvele propracovana,kdyz se ctenar zacte ocita se razem v jinem svete ....luxus

Devil-Ivet
29.06.2017 4 z 5

HP jsem rozečetla po několika letech. Co si pamatuju, tenkrát jsem měla rozporuplné pocity. Hlavně mě nebavilo číst popisy postav a zdlouhavé vysvětlování. Ale teď mohu říct, že je to skvělé. Přečteno během chvíle.

Majule7
29.06.2017 5 z 5

Tak nakonec jsem po ní sáhla..po tolika letech, kdy jsem si říkala, že je to čtení spíš pro děti. No a za dva dny jsem ji přečetla a na klíně mám druhý díl.

petra.kind
26.06.2017 5 z 5

"After all this time?" "Always!" Toto je opravdu srdcová záležitost. Poprvé jsem tuto knihu četla před asi 15 lety. Tenkrát Harry opravdu frčel, ale já jsem nad ním ohrnovala nos. Jenže pak byla nuda, pršelo a já teda po sáhla po prvním díle, když už ho můj mladší brácha měl doma. A byla to láska na první a rozhodně ne poslední přečtení. Knihy čtu doteď, vracím se k nim snad každý rok a nedám na ně dopustit :)

haki34
19.06.2017 4 z 5

celou sérii HP jsem četla opakovaně..poprvé ve 24 letech, kdy už HP boom tak trochu utichl...a namotala jsem se taky..velmi hezky psané, velmi čtivé, naínavý příběh, který ale postupem čsu docela dramaticky graduje...akorát nevím, jestli je to fakt knížka/série pro děti, ke konci mi přisla docela temná ...
p.s. akorát mi vadilo to věčné klišé - odporné postavy Harryho tetky, strýce, bratránka, klasika - aby byli fakt hnusní, navíc tlouštící s nadvíáhou...JR z nich udělala takové monstra, až mi jich bylo líto....

mmmisulka.r
15.06.2017 5 z 5

Podlehla jsem, ve svých 34 letech jsem podlehla kouzlu Harryho Pottera. Není třeba vůbec nic jiného dodávat. Nové vydání, které vyšlo ku příležitosti dvacetiletého výročí je prostě nádherné. Velmi nadčasové čtení, které prostě musí bavit každého bez rozdílu věku!

Loginus
14.06.2017 4 z 5

Je to dobré už jen proto, že díky tomuhle dílku mnoho děcek začalo číst. Mám trošku výhrady k logice atd. ale je to pohádka, tak nebudu remcat.
Jen jedno - Máte rádi Hagrida?
Je to zápornější postava než Voldemort. Podívejte v čem chodí. Bobří kožich, spratkový kabát... Při jeho postavě muselo ale zařvat bobrů. Úplně ho vidím, jak stojí s tím svým deštníkem na břehu řeky a volá "Acio Bobr" a rovnou je stahuje. A ten spratkový ? To už je vůbec děs, to má být vyrobeno z malých jehňat! To muselo být stádo! Pche. Mlčení jehňátek hadr. A pak že má rád zvířátka. Jen ty kouzelný evidentně. Zvířecí rasista!

chrastitko
12.06.2017 3 z 5

1.polovinu knihy jsem četla dlouho, ale do 2.půlky mě ten děj úplně vytáhl.

KnihomolkaMari
11.06.2017 5 z 5

I přesto, že mě série Harryho Pottera v podobě filmů moc neoslovila tak se opět potvrdilo, že knihy jsou vždy stokrát lepší! Tato kniha mě moc bavila a byla velice čtivá! Styl Rowlingové mě naprosto chytl! Už se těším na další díly této úžasné ságy.

anetka.repova
09.06.2017 5 z 5

Asi si říkáte, co je to trubku, která nemá ještě Harryho Pottera přečteného. Ano je to tak do dnešního večera jsem neměla Harryho přečteného. Proč jsem si to sakra nepřečetla už dříve!! Udělala jsem velikou chybu, když jsem se do knihy pustila před pár dny. Vím oč jde, viděla jsem film a knihu jsem si naprosto užívala. Hltala jsem stránku za stránkou. Pohltilo mě natolik, že jsem nečekala, že budu tak rychle na konci. Brzy se pustím do dalšího dílu.

Emmadriel
08.06.2017 5 z 5

Není třeba slov...

a.nnysek
05.06.2017 5 z 5

Úžasná kniha, která to vše odstartovala. Určitě se k celé sérii jednou vrátím, i když už asi budu předčítat dětem :-)

Jamka
05.06.2017 5 z 5

Knihu čtu asi po 3 a asi mě nikdy nepřestane bavit. Je to fenomén.

mysiouxsie
26.05.2017 4 z 5

Nemám ráda pohádky, kouzelníky ani fantasmagorie, ale to je chyba mé osobnosti a ne této knihy. Je však jisté, že série o Harry Potterovi naučila minimálně jednu generaci dětí číst.

galadrielin
19.05.2017 5 z 5

Kámen mudrců jsem dostala k Vánocům před 17 lety, tehdy mi bylo 12 let. Ofrňovala jsem se nad ním, protože jsem přeci byla už skoro dospělá a vadilo mi, že mi mamka dává dětskou knížku o nějakém přiblblém kouzelníkovi. Dodnes jsem ráda, že ten můj dospívající mozeček zíval nudou a nakonec po Harrym sáhl (když už nebylo co jiného číst). A páni! Tak strašně mě to vtáhlo, tak hrozně jsem chtěla svůj vlastní dopis z Bradavic! A vlastně dodnes chci. :) S Harrym jsem opravdu vyrůstala, netrpělivě čekala na každé vydání dalšího dílu. Je to moje srdeční záležitost, tím světem jsem uchvácena dodnes, i když už jsou všechny knížky dávno umazané, očtené. Čas od času si najdu chvilku a čtu všechny díly znovu. A pokaždé, skutečně pokaždé, mě to zase pohltí.

Když nic jiného, znám minimálně 2 lidi, kteří díky Harrymu začali číst knihy. A to je přece skvělé!

kikidok
15.05.2017 5 z 5

Geniálně promyšlený příběh. Oproti filmu je to opravdu pohádka pro děti, je jednodušší, ale vůbec to nevadí. Příběh je poučný, veselý, přesto napínavý a opravdu by mě, nebýt toho, že ten příběh znám, nenapadlo, že to není tak, jak se celý příběh zdá. Přesto bych ohodnotila 4,5 *, protože se nevysvětlili některé nesrovnalosti.

DUNIKO
14.05.2017 5 z 5