Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16371 16371

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

oskli
09.05.2017 5 z 5

Tak jsem si knihu přečetla po 15 letech :-) Tentokrát máme krásné ilustrované vydání... a taky jsem si to tentokrát nečetla sama, ale předčítala jsem šestiletému synovi. Oba jsme si to moc užili a už frčíme v Tajemné komnatě :-)

Voda1
08.05.2017 5 z 5

Moc hezká knížka.

Laf
08.05.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila a úplně mě vtáhla do děje. Už se těším na pokračování :)

katkavasik2908
03.05.2017 5 z 5

Už chápu co na tom všichni mají :D Opravdu skvělí příběh jsem ráda, že jsem si Harryho konečně přečetla :)

KateChatt
29.04.2017

Poté co se rozmohl fenomén Harry Potter a prokleté dítě, jsem zjistila, že mám spoustu kamarádek, které milují Harryho Pottera. A i když jsem neviděla filmy (neukamenujte mě, prosím), tak mě napadlo, že bych si mohla přečíst knihy, abych věděla co všichni na tom Harrym Potterovi mají. Tento první díl mě trošinku zklamal, byl na mě trochu moc dětinský, ale pořád to bylo skvělé překvapení. Teď když už mám přečtenou celou sérii, a jsem velká fanynka, jen lituji že už nemám možnost si to přečíst znovu a být překvapená a tak, určitě to chápete.

Atanone
27.04.2017 5 z 5

Paradoxně jsem se stala fanynkou Harryho Pottera až poté,co jsem viděla první díl v kině. Kniha mě nenadchla, nakoukla jsem do ní ze zvědavosti,když jsem zjistila,že kamarád se svojí dcerou se o ni hádali tak,že si stopovali kdo a jak dlouho ji bude číst. Celý ten humbuk mi připadal docela směšný.
Ke knize jsem se vrátila až poté,co jsem měla přečtené všechny díly,což bylo za pěkných pár let. Možná ten problém byl v tom,že Rowlingová se na svět dívá očima Harryho. Všimněte si,jak se vnímání světa i dospělých kolem něj mění,jak roste. Tohle mi připadá od ní opravdu velmi dobře udělané a vymyšlené. Když jsem si to uvědomila,přehodnotila jsem svůj názor na tuto knihu a když ji čtu,snažím se dívat na svět jako by mi bylo jedenáct. A je to fajn.

GaleW
21.04.2017 5 z 5

Nikdy mě tenhle příběh nelákal, neviděla jsem dokonce ani film, až jsem si letos přečetla knihu Babička pozdravuje a omlouvá se, kde byly na Harryho postavu četné odkazy a protože "Babička" je jedna z mých nejoblíbenějších knih, vzala jsem na milost i Harryho a nyní jsem za toto rozhodnutí moc ráda. První díl série se četl výborně, má svižný, zajímavý příběh...už se těším na pokračování :-)

ThrisaManx
19.04.2017 5 z 5

Mrzí mě, že jsem se ke knihám dostala až po několikátém zhlédnutí filmů. Kniha, která si získala takové množství srdcí, si našla cestu i k tomu mému. Nejraději bych to četla stále dokola a už nesáhla po jiné knize.

Ivuska97
19.04.2017 5 z 5

J. K. Rowlingová musí být zkrátka mocná kouzelnice. Tak krásný, tajemný příběh plný čar a kouzel by nedokázal napsat jen tak někdo. Každá kniha ode mě dostane 5*, protože si ani netroufám najít na jejím příběhu nějakou chybu. Always!

Aki12
13.04.2017 5 z 5

Jedna dekáda je pryč a kniha, která to všechno začala, nezestárnula ani o den. Těžko říct, jestli Rowlingová věděla, jak obrovský fenomén startuje, ale neskutečně ji děkuju. Bez ní bych se nikdy nedostal nejen k mojí milované knižní předloze, ale hlavně k filmům, které jsou také geniální.
Začátek doslova nejkouzelnějšího příběhu všech dob má velmi těžký úkol. Představení gejzíru nápadů a postav (Nástupiště devět a tři čtvrtě, Bradavický express, Příčná ulice, Olivanderův obchod a hůlky, Gringottova banka, Moudrý klobouk, Famfrpál, Zapovězený les, bradavické koleje, předměty, profesoři, duchové atd.), z nichž někteří navíc prokáží svůj význam až v dalších letech. Prakticky vše důležité svůj prostor v prvním knize dostane.
Není to nejlepší díl, ale je zkrátka první.

Richisa
13.04.2017 5 z 5

Miluji Harryho Pottera. První knihu jsem četla až po shlédnutí filmu a od té doby jsem si velmi hlídala, abych nezmeškala další díly. Některé už v té době byly napsány, ty jsem přečetla hned, od pátého dílu jsem se vždycky těšila, až bude další napsán

V.e.r.u.
07.04.2017 5 z 5

První z příběhů o Harry Potterovi a uvedení do světa kouzel. Knihu jsem bohužel četla až po shlédnutí filmové adaptace, ale to nemění nic na tom, že je skvělá. Obdivuji a smekám před paní Rowlingovou, která mistrně vypráví o malém chlapci a jeho životě v Bradavicích. Příběh, který si sice vymyslela, ale svým pojetím mu vdechla život. Vše na sebe navazuje a i malé detaily jsou nepostradatelné a mají smysl. Člověk se až diví, jak je vše logické a ani neuvažuje nad tím, že by to nebylo reálné.

EvikU.
05.04.2017 3 z 5

Harryho Pottera jsem začala číst jako dospělá. Věděla jsem, že ho děti a mládež rádi čtou. Také ho chtěla číst moje 9 letá dcera, tak jsem si řekla, že ho budu číst před ní, abych věděla jak moc je to děsivý. Mile mě překvapil. Je to čtivé, při každé volné chvíli jsem četla a četla. Takže nezklame ani dospělé.

Dragita
03.04.2017 4 z 5

Byla to krásná nostalgie, vrátit se po letech znovu do Bradavic. Už se těším na Tajemnou komnatu. :)

Heisenberg
02.04.2017 5 z 5

Díl kterým to všechno začalo. J.K. Rowlingová vytvořila něco co nemá obdoby. Jedna z nejlepších knížek vůbec. PS: Vidím že píši 666 komentář.

DragonLover
01.04.2017 5 z 5

"Každé dítě v našem světe bude znát jeho jméno."

Když mi bylo jedenáct, mým přáním samozřejmě nebylo nic menšího, než dopis z Bradavic. Opravdu jsem doufala až do posledního dne prázdnin. Samozřejmě, že se můj dopis ztratil na cestě, to je to moje pověstný štěstí.

Od čtení Harryho Pottera mě to však nikdy neodradilo. S touhle sérií jsem prožila kus dětství a teď jsem se rozhodla vrátit se tam, kde to všechno kdysi začalo. Co na to říct. Snad jen to, že paní Rowlingová by si mohla zažádat o místo učitele jasnovidectví, neboť tady, na úplném počátku, vyslovila věštbu, která daleko přesahuje celý kouzelnický svět. Harry Potter a jeho dobrodružství jsou zkrátka legendární. A to jsme teprve na začátku...

Ps. Pokud můžete, přečtěte si někdy tuto knihu v originále. Je to zase o něco kouzelnější zážitek ;)

katushah
31.03.2017 5 z 5

Celá série začíná tímto dílem, jako dětská pohádka a končí sedmým, jako horror. :)

PinkAlicorn
30.03.2017 5 z 5

Miluju celou tuhle sérii a vlastně nevím, co bych měla napsat, abych jen neopakovala, co už přede mnou zmínili jiní. Kdo nečetl Harryho, jakoby nikdy nežil!

Veronika95
27.03.2017 4 z 5

Opravdu krásně napsaná knížka. Je trochu dětská, ale to se dá čekat, takže mě to nepřekvapilo a naopak jsem to uvítala. Myslím si, že kdybych knihu četla třeba ve svých 11 letech, moc a moc by se mi líbila (asi ještě víc než teď). Je kouzelná, čarovná, pohádková, poučná, vtipná a místy i strašidelná. Jedinou věcí, která se mi nelíbila, bylo rychlé ukončení třeba u prvního famfrpálového zápasu nebo u boje s Quirrellem. Ale to je jediná výtka, kterou k této knize mám.

carcassonna
24.03.2017 5 z 5

Prvý krát som tento diel čítala, keď som mala 20 a teraz som sa k tomu vrátila po 14-tich rokoch so synom. Stále to má rovnaké čaro, len tentokrát to bolo o to lepšie, že sme čítali ilustrovanú verziu a na tú nemôžem povedať nič iné, len že je to pridaná hodnota, ktorá zvyšuje pôžitok
z čítania a hlavne mladších čitateľov drží v strehu.