Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16369 16369

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

MartinTm
08.02.2017 5 z 5

Vynikající záležitost. J.K. Rowlingová je prostě jedna z nejlepších spisovatelek na světě a tohle to dokazuje. Kniha je výborně napsaná a nikdy se od ni nedokážete odtrhnout , dokud ji nedočtete. Proto ji dávám 5 hvězdiček z 5.

kachenbooklover
07.02.2017 5 z 5

skvěle napsaná kniha , i přesto, že jsem několikrát viděla i film , mě kniha bavila.Určitě si přečtu i další díly !!!

Barbara182
07.02.2017 4 z 5

Překvapivě dobře se to četlo, i když už nejsem žádné dítě, a bavilo mě to navzdory tomu, že znám filmové zpracování. Jsem odhodlaná pustit se i do dalších dílů :-)

Mayaku
07.02.2017 5 z 5

O loňských vánocích mě přepadla nostalgická nálada a já se rozhodla po dlouhých patnácti letech od posledního přečtení znovu otevřít svůj ohmataný očtený první díl Harryho Pottera. Jasně, je to knížka pro děti, takže člověk to vnímá trochu jinak, než když mu bylo deset let, jazyk je jednoduchý, dialogy často trochu plytké, ale to kouzlo, kterým knížka oplývá nemůže ani po takové době vyvanout. Stačilo pár stránek a vrátila jsem se v čase zpět do dob páté třídy základní školy, kdy jsem poprvé trochu nedůvěřivě otevřela dveře do světa Harryho Pottera, který mě následně totálně pohltil (to zklamání, když k jedenáctým narozeninám nedorazil dopis z Bradavic!).

Po tomto opětovném přečtení jsem prozřela a rozhodla se, že musím upravit své hodnocení této knihy. Původně jsem dala méně hvězdiček, neb je podle mého názoru první díl ze série nejslabší, což je dáno i tím, že jeho hlavním těžištěm je představení kouzelnického světa a hlavních postav na úkor akce a napětí. Když jsem ale na věc znovu nahlédla optikou mého desetiletého já, nemohu jít níže než na plný počet. Tahle kniha otevírá bránu do dokonale imaginativního kouzelného světa, který obohacuje vnitřní prožitek a fantasii dětí již takřka dvacet let, a to prostě nemohu nechat bez povšimnutí. Harry Potter je fenomén, a to po právu. Geniální série.

Greengrass
06.02.2017 5 z 5

Dobrodružství začíná!
První seznámení s chlapcem s jizvou, první setkání s miloučkým Hagridem i vševědoucí Hermionou a kamarádským Ronem. První jízda vlakem do kouzelných Bradavic, první setkání s moudrým Brumbálem i ukrutným Voldemortem.
První rok v kouzelnické škole.
Dobrodružství Harryho a jeho přátel jsem si užívala. Oceňuji malebný, čtivý jazyk a originální slovní zásobu (přečteno v originále).

Sárče
05.02.2017 5 z 5

Úžasná

limo
05.02.2017 5 z 5

Hodně dobrá kniha. Film je podle ní dobře natočený.

Lanisa1966
04.02.2017 5 z 5

Krásné počtení.

Louie94
28.01.2017 5 z 5

Návrat do dětství v řádcích.
Stydím se za to, že jsem se k přečtení celé série dostala až v sedmnácti, avšak potvrzuje se tím jenom už dávno známá věc a to, že Harry Potter je opravdu pro každého a tento literární skvost se asi každému fantasovi zaryje do srdce.
Poutavé, zajímavé a příjemné vypravování, úžasné postavy, ať už jde o hlavní nebo ty vedlejší (zbožňuju Nevilla).
Nemám co vytknout.

Alfička03
28.01.2017 5 z 5

Ani bych neřekla že je to lepší než film jéikož v každé (v knize a filmu) je něco jiného. Každé má své kouzlo. Jinak je knížka moc pěkně napsaná a doporučuji ji čtenářům od 9 let.

brzda.
26.01.2017 5 z 5

mnohem lepší než film.

Petkona
22.01.2017 5 z 5

Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější vůbec i když si myslím že je výborná tak z této série jsou i lepší a napínavější ale nějak to přece začít muselo ne? Myslím si že tato kniha je výborně zpracovaná a originální. Četla jsem ji několikrát a myslím si že u nikoho by neměla chybět na seznamu přečtených knih.A kdo si ji ještě nepřečetl tak myslím že by měl! =)

Irsaf
21.01.2017 5 z 5

Četlo se to samo :)

Michelle018
20.01.2017 5 z 5

Harryho Pottera jsem četla poprvý (já vím, jsem strašnej loser) a to rovnou v originále. A naprosto, ale naprosto to miluju, ještě víc než filmy :3

Hellrampage
17.01.2017 5 z 5

Prvý diel Harryho Pottera bola moja prvá kniha vôbec. Doslova som hltal každú vetu, každý nový zázrak, ktorý autorka vymyslela a prečítal som ju takmer hneď a chcel som ďalšie. S odstupom času sa dívam, že svet, ktorý napísala Rowlingová je predovšetkým pre mladších a tak už starší čitatelia budú ohrňovať nos. Keď prišiel film, stal sa zo série už stereotyp a nebolo to ono. Ide o objavovanie sveta a nových zázrakov a kúziel a tak je kniha predovšetkým určená mladším čitateľom.

ManujuSeElis
16.01.2017 5 z 5

I přesto, že jsem knihu četla až teď a na film se prokoukala celé své dětství mě kniha velmi mile překvapila

brzda.
12.01.2017 5 z 5

Film byl super ale s knihou se nemůže srovnávat.

EnaryFeniel
11.01.2017 5 z 5

Na filmové sérii jsem vyrůstala. Knížku jsem poprvé četla až teď v jednadvaceti a má fantazie nadšeně jásá. :) Jsem ráda, že jsem se k tomu konečně dostala. Dozvím se věci, které se do filmu nevešly, nebo byly úplně vynechány. Jako třeba Protiva. :)) Krása

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Srdcovka! Zbožňuji!

Vlastula.P
08.01.2017 5 z 5

Filmy Pottera miluju! A jsem ostuda, že ke knížkám se dostávám až teď. :) O to víc jsem si čtení užívala. První díl přečten na jeden nádech.