Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16369 16369

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

tatafa
06.01.2017 5 z 5

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

--Eri--
06.01.2017 5 z 5

Úžasná knížka. Už vím proč mi jí všichni doporučovali. :-)

Tynule
03.01.2017 5 z 5

Mám ráda filmy s Harrym Potterem, tak jsem si říkala proč si neudělat změnu a přečíst si knihu. Hned jsem si jí zamilovala a teď hurá na další

vonMalik
01.01.2017 5 z 5

Upřímně? Knihu mám od svých 7 let, kdy vyšla, přečtenou asi 10x a stále ji miluju stejně jako na začátku. Díky J.K. Rowling za tenhle svět a za úžasné dětství :).

arthera
01.01.2017 5 z 5

Klasika ke které jsem se dostala asi jako nejposlednější člověk, v mé věkové kategorii, na této planetě :-) četla jsem ji dětem před spaním a moc nás bavila, jedna z knih, která je snad pro všechny věkové kategorie. Nemusím snad vyjmenovávat ostatní benefity této knihy: jako dobrý příběh, čtivost, originalita, výtečný fantaskní svět, silná dějová linka a vypravěčská poutavost. Už teď se těším na čtení dalších dílů!

klacek4320
01.01.2017 4 z 5

Asi byl dlouho u Dursleyových a ta kniha není tak zajímavá jako ostatní díly.

Davina
31.12.2016 5 z 5

Stydím se, stydím se, stydím se!! Ve svém věku čtu tuto knihu poprvé... Proč jsem něco tak úžasného nečetla jako dítě? Proč proboha? J.K. je úžasná spisovatelka. Kvůli filmu jsem se připravila o všechny ty wow efekty, ale s tím už se nic neudělá. Knížka je i tak nádherná a já ji budu předčítat jednou i svým dětem a vnoučatům!

Nikiny
30.12.2016 5 z 5

Upřímně lituji, že jsem si Harryho Pottera nezačala číst, když mi bylo tak 11 let. Bylo by to parádní četba. I když mi není už 11 let a jsem o něco starší a Harryho jsem viděla ve filmovém zpracování několikrát, můžu s radostí říct, že kniha je napsána perfektně a prostě mě bavila!

ivanice70
29.12.2016 5 z 5

Předčítám jí mé 9 leté dceři....Bude se nám tento příběh líbit na věky věků :)

ochwey
29.12.2016 5 z 5

Postopadesáté a stejně objevím nové věci - pro není teta Petunie ve filmech blondýna?!

Vlahoš
28.12.2016 5 z 5

Je tu již 606 komentářářů a já si myslím, že už je jen málo slov jenž je potřeba k této knize dodat, možná žádná. Každopádně je to kniha jenž dobyla svět a má miliony fanoušků po celém světě. Musím uznat že se jedná o hodně kvalitní kousek literatury, jenž se těší oblibě již 20 let. Jo a těch komentářů tu teď už bude asi 607.

KacenkaS
27.12.2016 5 z 5

Knihu jsem četla už jednou, ale je to hódně dlouho, tak jsem si řekla, proč ne ? a pustila se do této kouzelné knihy znovu.
Harryho Pottera miluju (knihy/filmy). Jako postavu moc Harryho nemusím. Knihy jsem ještě nečetla, takže nevím, jak to bude, ale ve filmech mi Harry docela vadí, to jeho : Nechoďte se mnou, já jsem Harry Potter, všechno zvládnu sám, zachráním svět ... atd, ale zase tak strašný to není :D.
Každopádně, tato kniha je úžasná. Poprvé nás zavede do tajemných Bradavic, kde by chtěl studovat snad každý :D (já chci, já chci, já chci !!)
Filmové zpracování se podle mého názoru taky dost povedlo :D

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

janii0943
12.12.2016 5 z 5

At už je Vám deset nebo jste už máma od rodiny, tato "pohádka" si vás získá a to po prvních stránkách.
Příběh Harryho je tak krásně napsaný, že se každý musí vrátit do dětství a přát si být v Bradavicích s ním.

Nesmí chybět v žádné knihovně

hana4834
08.12.2016 4 z 5

super kniha, osvěžující je to super kouzlení a tak

MarcelStrnadel
06.12.2016 5 z 5

K této knize jsem usedal s tím, že už jsem viděl stejnojmenný film (samozřejmě i další z této série) a také jsem od něj vyžadoval něco jiného, než holky a kluci v roce 1997, kteří příběh Harryho Pottera neznali a mohli se těšit na odkrývání tajemného příběhu. Já už ho znal, ale něco mě přimělo si ho přečíst. Tím, co mě přimělo přečíst si tuto knihu, bylo nejspíš to, že jsem nedávno v kině zhlédl film (aktuálně nový) Fantastická zvířata a kde je najít. Znovu jsem se dostal do světa plného kouzel a tajemna a po projekci jsem hledal důvody, proč jsem příběh o Harrym Potterovi nečetl. Nevěděl jsem. Nehledal jsem další důvody a hned jsem se do toho pustil a opravdu mě to chytlo. Samozřejmě se chystám na další díly. Je tu jedna věc, kterou bych chtěl ještě podotknout, jelikož jsem viděl film jako první, tak se mi při čtení stále vybavují scény z filmu. V knize je mnoho detailů, které ve filmu chybí, ale to nejdůležitější je to, že v knize (v tomto 1. dílu) mi je Harry sympatický na rozdíl od filmu. I když je to zvláštní, Harry nebyl mojí oblíbenou postavou, něčím mě štval. V knize mi přijde pokornější, přemýšlivější, rozumnější. Tam mu fandím.

Lenka1386
05.12.2016 5 z 5

Tahle knížka mě naučila číst. Svého času jsem ji přečetla snad desetkrát. Pro mě je celá série naprosto nepřekonatelná.

anonym02
04.12.2016 5 z 5

Wauu! O knize jsem mluvila s mnoha lidmi a každý na ní měl úplně jiný nazor. Někomu se strašně líbila a nemohl si ji vynachválit a jiným moc nesedla. Tohle je nejspíš duvod, proč jsem se tak dlouho rozhodovala, jestli si knihu přečtu, nebo ne.
Jsem ráda, že jsem se knihu nakonec rozhodla přečíst, jelikož byla prostě...úžasná.
Mám velice ráda fantasy knihy, a tahle určitě patří mezi mé nejoblíbenější. Je asi trochu škoda, že jsem si ji přečetla až po shlédnutí všech filmů, ale i tak jsem z knihy naprosto nadšená, jelikož tam bylo spoustu částí, které ve filmu nebyly a hlavní postavy jsem si oblíbila ještě víc. Na knize se mi velice líbil děj, který nebyl zbytečně zdlouhavý a sarkasmus hlavních postav, který nám příběh ještě víc oživil. S knihou jsem velmi spokojená a určitě můžu jen doporučit. :-D

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Pamatuji si jak jsem na Harrym byla v kině jako dítě, absolutně mě to nebavilo a když jsem se k němu vrátila knižně celou mě pohltil ten tajemný svět kolem Bradavic :) Klasika díky níž jsem se zamilovala do fantasy

amaenium
25.11.2016 5 z 5

Příběh Harryho Pottera mě samozřejmě neminul, ovšem nikdy jsem mu nevěnovala velkou pozornost, byla jsem až skeptická. Až přítel mi řekl, že jsem o hodně přišla a rozhodla jsem se proto Harryho přečíst.
Jak by fanoušek čekal, kniha mi dělala problém odložit ji a příběh mě velice uchvátil. Jde se na další díly!