Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16369 16369

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

martas006
24.11.2016 5 z 5

Úžasná knížka, perfektně vymyšlený příběh. Dokonce i můj manžel ho začal číst a to měl ke knížkám negativní postoj. Mé sestře jsem koupila novější ilustrované vydání a jeho to tak zaujalo, že se začetl a nedávno si byl koupit druhý díl ilustrovaný. Nikdy bych nevěřila, že ho uvidím číst nebo si dobrovolně koupit knihu. Je známo, že spisovatelka přivedla děti zpět ke čtení. A je vidět, že nejen děti...

zichisek
20.11.2016

Čtu již po několikáté. Ráda se k celé sérii vracím. A těším se až budeme číst s dětmi.

Annie23
16.11.2016 5 z 5

Krásné prostě klasika,kterou člověk musí číst dokola a dokola!
Je mi jen líto,že takový svět opravdu neexistuje.Kouzla,lektvary,famfrpál,dopisy od sov...ale možná jen existuje a já o tom nevím.

ErikaKej
14.11.2016 5 z 5

krasne, tesim sa ked to budu citat moje deti :)

slaska77
11.11.2016 5 z 5

Celou sérii jsem si schovávala na dobu, až ji budu moci číst se svými syny, teď přišla ta správná doba. Hezká pohádka pro malé i velké, vše do sebe krásně zapadá, čtenář hezky drží linii děje, klobouk dolů před fantazií autorky, již teď se těšíme na další díl. Po dočtení jsme si hned pustili i film (také poprvé) a celý obrázek to příjemně dokreslilo. Nutné zkrácení tam samozřejmě bylo, ale nijak to nevadí.

Edona
11.11.2016 5 z 5

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo, znovu si přečíst příběh Harryho úplně poprvé? Já také, a i když to nejde, přece jen tu malá náhrada je. Zkuste si Harryho přečíst v originále! :-) Za mě to bylo tak trochu, jako bych Harryho Pottera četla poprvé.
K samotné angličtině: Není nijak zvlášť náročná, je však dobré znát originální slovíčka, které si Rowlingová vymyslela. A že si procvičíte nejen spisovnou, ale díky Hagridovi i tu nespisovnou angličtinu. Za mě jasné doporučení.

Pjater
02.11.2016 5 z 5

Klasika, která by neměla chybět v žádné knihovně.

Freedomova
30.10.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější z celé série, možná proto, že byla první a otevřela mi celý nový kouzelnický a mudlovský svět. I přes to, že jsem ji četla až v dospělosti, mám ji nejradši právě pro její pohádkový a nekomplikovaný děj, obzvlášť poslední díly byly pro mne moc násilné a ponuré.

jerry04
30.10.2016 4 z 5

Je to dobrá kniha, před dvěma lety jsem ji dostal k Vánocům, ale zaujmula mě až teď, když jsem viděl vězně z Azkabanu

MacinkaCz
30.10.2016 5 z 5

Harryho Pottera jsem poprve cetla pred 16ti lety. Rekla bych, ze to byla i prvni kompletne prectena kniha z meho vlastniho chtice. Vzpominky na tu dobu jsou skvele. Tajne sem cetla pod dekou a baterkou, kdy uz sem musela spat :-) (predpokladam, ze tak cetlo hodne z nas) celou serii mam pochopitelne jako blaznivy fanousek prectenou nekolikrat, nikdy z me skromne knihovnicky nezmizi a uz se tesim az moji synove dorostou do veku, kdy budou vice rozumet a chapat, abych mohla predcitat.

Pedias
30.10.2016 5 z 5

První půlka spíše pro děti, druhá pro dospělé.
Kniha, kterou jsem poprvé četla jako dítě mi teď v dospělosti ukázala, že nikdy není pozdě přečíst si ji znova.

YvLeZa
29.10.2016 5 z 5

Stručné, jasné. Nádherná kniha, bez zbytečných dlouhých popisů okolí. Děj se vyvíjí rychle a svižně, takže se rychle čte. Bezvadný začátek kouzelnické série.

majxik
27.10.2016 3 z 5

Fascinující knížka, pokud si ji přečtete jen tak, tak se bude líbit, když nad ní budete i přemýšlet, zjistíte že je knížka hodně o nenávisti, škatulkování a zášti. Navíc Harry dokáže zajímavě vždy nepochopit indície, a nechá se "nenávistí" unášet špatným směrem. Ale jo, knížku mam rád, jen doufám že děti si z ní nebudou brát tolik příkladu....

fojtikjirik
23.10.2016 5 z 5

Filmovou verzi Harryho Pottera jsem viděl mnohokrát. Ale přesto jsem se rozhodl přečíst si i knihu.
Hrozně překvapilo, jak moc se kniha odlišovala od filmu, ve kterém mnohé části zjednodušili nebo zcela vynechali.
Přejdu-li k hodnocení, první část Harryho Pottera skutečně je určená spíše malým dětem, ale na své si příjdou i dospělí.

leny.wood
20.10.2016 4 z 5

Po x letech jsem dostala nezkrotnou chuť si celou sérii přečíst znovu. Úplně jsem zapomněla, jak téměř dětské to je. Čtení jsem si užila, jen je v knize na můj vkus příliš mnoho zbytečných "jakoby". A teď hurá na "komnatu" :)

kittlerka
19.10.2016 5 z 5

Poprvé jsem sérii četla tak před 10ti lety, po dočetení Prokletého dítěte jsem se rozhodla celou kolekci přečíst znova. Je naprosto fantastické když si film rozšíříte o tolik detailů a tolik situací navíc. Miluju svět Harryho Pottera, a knížky jsou prostě úchvatné :)

mia1990
19.10.2016 5 z 5

Když mi bylo 12 přišla do kin filmová adaptace a tak nějak začala mánie. K vánocům jsme dostávali VHS a knížky, které jsem jako děcko teda nečetla (fuj knížky :-)). Teď je mi 26 a rozhodla se si je teda přečíst a mánii mám znovu :-), těšila jsem se na každý večer, kdy se budu moct začíst a těším se až Harryho jednou představím svým dětem. Za mě je to teda srdcovka a rozhodně nezáleží na věkové kategorii. Harry, Hermiona, Ron, Brumbál a Snape jsou mí ,,nejlepší,, imaginární přátelé.

medvídě
14.10.2016 5 z 5

Tak právě dočteno.
Když jsem byla mladší, a zrovna filmové zpracování bylo aktuální, dostala jsem 4-dílný komplet k Vánocům. Knihy mě ale moc nechytly, nemohla jsem se začíst a to z důvodu, že jsem viděla rozdíly oproti filmové verzi, kterou jsem moc dobře znala. Ale teď po letech jsem dospěla do bodu, kdy mi tyto věci na knihách vůbec nevadí a ráda si při čtení vzpomenu na film.
Rowlingová má velmi čtivý styl psaní a při jehož čtení máte pocit, jako kdyby jste příběh sami prožívali. Už se velmi těším na pokračování třech nerozlučných přátel- studentů a jejich přátel a dospělých rádců, kteří je provází každou nesnází či problémem.

Paixan
11.10.2016 5 z 5

Najdříve jsem viděla film když mi bylo okolo 8 a skoro nic si nepamatuju. Tak jsem se rozhodla přečíst knihu, neboť jak všichni říkají, že kniha je opravdu výborná(vynikající, čtivá, rychlá....!) a podle mě nejlepší světový (milionový) bestseller!
A od 1. věty jsem prostě NEMOHLA PŘESTAT! Fakt to bylo jako kdybych zapadla do toho světa! a kdybych měla víc volného času, chtěla bych ho strávit s knížkou!
Podle mě by ta kniha měla mít u všech ratingů 100% a 5 hvězdiček nebo 10.
Potom co jsem dočetla knihu jsem se koukla na film, ale zdálo se mi že to není takové jako v knížce, bylo tam míň té příjemné dětské atmosféry. Kromě toho tam odstranily několik scén, třeba to že na konci kromě Harryho a Rona měla taky Hermiona jeden úkol a to bylo v knížce tak 10 stránek, což je podle mě docela moc.
Ale opravdu mnoho lidí knihu nečetlo a radši se dali do filmu, a určitě jim film přišel vynikající (mě teda taky, když mi bylo 8). Stejně jsem i s knihou i filmem velmi spokojená a OPRAVDU, LIDI, PŘEČTĚTE SI JI. DOSTANETE SE DO SVĚTA, KTERÝ BYSTE NECHTĚLI OPUSTIT (AŤ UŽ JSTE VIDĚLI FILM NEBO NE).

Arya26
10.10.2016 5 z 5

Ke knize jsem se dostala paradoxně až v 15 letech. Zdá se mi že má věkovka teď zažívá velké boom okolo Harryho Pottera - to byl i jeden z důvodů proč jsem si ho taky přečetla. Jako malá jsem milovala ty filmy, chodila jsem asi tak do první třídy a Harry Potter byl pro mě chvílemi jako horor :D .
Kámen mudrců se mi skvěle četl, byla to jednoduchá knížka pro mladší čtenáře. Nevím jak ji mám hodnotit. Kdybych ji objevila před 2 lety, tak bych tím byla posedlá. Moc se mi to líbilo, roztomilý magický příběh, plný přátelství, odvahy a moudrosti. Nakonec se asi přikloním k čtyřem a půl hvězdičkám (zaokrouhleně 5).