Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29796/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-R4G-29796.jpg 5 16369 16369

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

Tess.96
26.10.2015 5 z 5

Přečetla jsem jí jedním dechem a nemohla jsem se odtrhnout! I když jsem viděla film, je to stále krásný příběh s několika informacemi navíc (konečně jsem se dozvěděla, kdo dal Harrymu k Vánocům neviditelný plášť!). Nádherný příběh a velice čtivý!

Lenicka195
24.10.2015 5 z 5

Mnohem lepší než film! Vtipnější, podrobnější a výstižnější! Už se chystám na další díl :)

tester
22.10.2015

Kniha se líbí proto, že se děj ve finále odehrává tak jak si představujeme. Vždy zvítězí pravda a láska a jiné pozitivní vlastnosti osob. Je to prošpikované různými neznámými záhadami a nestandardními postavami a situacemi. Čtenář je napínaný na skřipec, je zvědavý, ale později dochází k uvolnění když to dobře dopadne. Čtenář se musí této četbě poddat a neuvažovat jestli je to či ono možné nebo nemožné. Prostě pohádka se šťastným koncem. A tak to má být.

Arya25
19.10.2015 5 z 5

Super kniha!!! Já jí čtu až nyní ale i tak furt si myslím že Harry Potter slavným zůstane! :-)

Angie91
19.10.2015 5 z 5

Ano, Harry je moje srdcovka, jak knižní tak filmová. Jsem přesně tak generace "X", která s Harrym vyrůstala a čekala na každý další vydaný díl. První díl série je napsaná vcelku jednoduše a má rychlý spád, Rowling se musela nějak prokousat úvodním seznámením a ceremonií. První kniha je zaměřena spíše na mladší publikum, ale i přesto jí miluju.

maky_sedlackova
12.10.2015 5 z 5

Nemám slov! Prvně jsem viděla film a pak jsem četla knihu a v knize je opravdu mnoho více věcí. Takže za mě 100% 5 ***** !!

Lenka-knihy
27.09.2015 5 z 5

Kamarádky mi říkaly, že je Harry Potter nejlepší kniha. Já jí vůbec nečetla a šla úplně mimo mě. Když mě na ní upozornily, hned jsem běžela do knihovny a půjčila jsem si prvni díl. Je to vážně úžasná kniha.. Čte se úplně sama. Dříve se mi do čtení vůbec nechtělo, ale když jsem začala číst Harryho nemohla jsem se odtrhnout. Přečetla jsem ho jedním dechem a určitě se k této knize budu vždy vracet. Moc doporučuji!

kittlerka
27.09.2015 5 z 5

Co dodat, Harry je srdcovka:)

Dudunka
19.09.2015 5 z 5

Kniha mého srdce :-)

Peleus
19.09.2015 3 z 5

Pamatuji si, jak jsem prvního Pottera spatřil poprvé. Bylo to na gymplu. Anglické vydání s občasnými českými překlady slov vepsanými tužkou mezi řádky nad jejich anglické protějšky. Donesl ji spolužák, jehož sestra pracovala jako au pair ve Skotsku. "Velký hit v Británii! Skvělá kniha! Musíš si to přečíst!"

Skončil jsem možná ani ne po deseti stránkách a stále úplně nepobíral, proč ty sovy tak cvokatí.

Po nějaké (no ano, po dlouhé) době jsem se jakýmsi řízením osudu k této knize opět dostal. Už jsem měl za sebou tři potterovské filmy a byl téměř přesvědčen, že budu-li mít jednou děti, budeme si je celá rodina pouštět v posteli některého sobotního rána s talířem domácích sušenek s medem.

No, nechtěl bych tedy potkat na ulici rozzuřené hráče famfrpálu s účty na zdejším webu. Každopádně musím říct, že nebýt filmů, měl bych zřejmě trochu potíže s představováním si postav, neboť autorka zrovna detailními popisy nehýří. Také už od dob Matrixu mám jakýsi vnitřní odpor ke schématu "sice jsi naprostá nicka a tvoje hodnota pro společnost je nula mínus, avšak náhle zjistíš, že opak je pravdou, neb ve skutečnosti jsi, a vždycky byl, Vyvolený!". Tenhle můj pocit se naštěstí u filmu stírá, jelikož v daném případě hraje prim vizuál. Ve zbytku knihy zjišťujeme, že tihle jsou hodní, tihle jsou zlí, tamti - kdo ví... Ve vzduchu je cítit tajemství a podle toho se odpovídajícím způsobem tváříme. Cupitáme dlouhými chodbami a zaměstnáváme se různými úvahami.

P.S. Že bych tedy mohl prohlásit, jak jsem se u Kamene mudrců ukrutně bavil, to ani ne. Ale kdo ví? Třeba je to tím, že kouzlo mládí je nenávratně pryč a s ním i nezastřená dětská mysl.

ANEBO jde o průměrnou knihu s autorkou, která se svým produktem přišla na trh v době, kdy na něm zela díra přesně ve tvaru poptávky po takovém druhu "zboží". To a výborný manažerský tým stvořily dnešní "legendu".

Beltrix
18.09.2015 5 z 5

Závislost jménem Harry Potter u mě začala již před 11 lety. Ano, před touto dobou jsem poprvé vzala do ruky první díl, abych další dva následující roky nedělala téměř nic jiného než četla všechny tehdy vydané díly dokola. Proto můžu říct, že první tři díly jsem přečetla více než padesátkrát. Následujících devět let trávím tím, že čtu fanfiction povídky o tomto bohatém světu. Nikdy mě asi nepřestane udivovat, kolik energie a času jsou lidé schopni této sérii věnovat, analyzovat i ty nejmenší detaily a rozvíjet vlastní teorie, případně psát vlastní příběhy. Takže Harry Potter je pro mě prostě legenda a zároveň minulost, přítomnost a budoucnost.
Pokud bych měla zhodnotit pouze Kámen mudrců, musím přiznat, že když jsem ho nedávno znovu četla, překvapilo mě, jak relativně strohý na detaily byl. Věru, o školním životě Harryho a o jeho spolužácích se příliš nedozvídáme, což si myslím, že je škoda. Nicméně je Harry Potter a kámen mudrců krásným pohádkovým příběhem, ke kterému se ráda vracím.

Filatov
14.09.2015 5 z 5

Dneska už se nedivím, že Harry Potter se stal takovým hitem. Měl jsem proti němu menší averzi, a to před podobou knižní i filmovou, ale musím uznat, že kniha je parádní a o mnoho lepší než filmové zpracování, které mě dodnes s výjimkou posledních dvou dílů stále úplně nepřesvědčilo. J.K.Rowlingová úplně rozmetala mé představy o tom, že kniha zajímavá až tak nebude a já jí musím pogratulovat. Napsala první díl fantasticky a pro děti je přímo předurčený. Tohle prostě musí zaujmout každého čtenáře. Vytvořila parádní svět.

Grety
07.09.2015 5 z 5

Konečně po letech jsem se rozhodla si příběh přečíst, samozřejmě filmové zpracování jsem viděla. Při čtení jsem nemohla uvěřit, jak autorka mohla něco tak perfektního vymyslet.

gigieretino
06.09.2015 5 z 5

Úžasná pohádka. Doporučuji přečíst všechny díly.

láskyplnáTerez
06.09.2015 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl! :) ^_^
Řekla bych že tu Harry bude ještě hodně dlouho, a že to budou číst vnoučata dnešních teenegerů :D :))

DennisMoore
06.09.2015 4 z 5

Krásný, tentokrát ještě především dětský příběh, který překypuje nápady a dává fantazii prostor vyřádit se dosyta. Navíc kniha splnila jeden velmi těžký úkol - přilákala ke čtení spoustu dětí, kterým se předtím číst nechtělo, a to je podle mě největší zásluha J. K. Rowlingové.

Monika_cz
03.09.2015 5 z 5

Kámen Mudrců jsme četla už jako malá, tehdy mě to nějak moc nechytlo. Pak jsem viděls filmy a jako další knihu jsem četla Ohnivý Pohár a pak zase nic :-D. Dneska jsem se ke knihám vrátila a s nadšení jsem přetla první z nich. Bylo to sice spíš dětské čtení, ale i tak jsem se bavila. Už se těším na další knihu.

nakavusterezou
02.09.2015 5 z 5

Kniha byla skvělá, jen mě mrzí, že jsem knihu nečetla dřív než vyšel film. Nemohla jsem tím pádem dát šanci své představivosti a představovala jsem si herce, kteří ztvárnili postavy ve filmu. Ale jinak určitě doporučuji všem, každý, kdo má rád kouzla, záhadné zápletky a tajemno.

AnnieBarming
01.09.2015 5 z 5

Prostě fenomén...co dodat?:)

juli2
28.08.2015 5 z 5

Originální kousek do knihovny. Celou sérii jsem již přečetla 2x a pokaždé je to super počtení. Rozhodně všem doporučuji.