Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29798/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-iFX-29798.jpg 5 16374 16374

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Prvý krát som čítal ako 12 ročný, potom ešte mnoho krát. Kniha vďaka ktorej som si zamiloval knihy.

Massek
27.01.2021

Někdy je docela dobré vědět, co vlastně čtou naše děti. A vůbec, i já sám jsem si chtěl doplnit mezeru v kulturním rozhledu, vždyť tahle kniha je v TOP žebříčcích i zde na databázi (šup s ní do Výzvy). A je tam zaslouženě. K tomu vydání s ilustracemi od Jima Kaye, to je také pastva pro oči. Víc už toho do komentáře asi nevykouzlím :)

Usire
26.01.2021 5 z 5

Krásný až pohádkový úvod do čarodějnického světa. Četl jsem mnohokrát a pokaždé si to velmi užil.

VercaV
24.01.2021 5 z 5

Konečně jsem začala číst serii Harry Potzer. Filmy mam moc ráda a knížek jsem se bala, aby mi to nezkazilo radost z filmů. Musím ale říct, ze první dil jsem zhltala za den. Naprosto me to dostalo. Knížka je perfektní, děj je skvěle popsan. Spojivala jsem si to vzdy s filmem pro lepsi představivost.

cantona
23.01.2021 4 z 5

Pohodová oddychovka. Není to sice můj šálek kávy, ale četlo se to samo... Musím uznat, že je to zfilmováno skoro úplně přesně... Časem se podívám na druhý díl.

PeterBahn
21.01.2021 4 z 5

Tak už to přišlo… s jistým zahanbením, že nemám přečteny zásadní díla literatury, se pokusím vyjádřit i k dílům J. K. Rowling - H.P. Tento první díl jsem četl jako druhou knihu, první byla čtyřka Ohnivý pohár, které předcházelo shlédnutí prvních třech filmů… A poté jsem si řekl dost, jdu na knihy!
Po čtyřce Ohnivý pohár jsem byl i zklamán, jak je Kámen mudrců najednou „knihou neškodnou“. Však u vědomí, že se jedná o příběhy mladších dětí a pro mladší čtenáře, je to ale pochopitelné. Vzhledem k faktu, že se paní autorce povedlo masově přitáhnout dětí ke čtení, smekám! Autorce se povedlo i to, po čem touží asi všichni spisovatelé, že se i do jazyka obecného usadily některé termíny z knížek e.g. mudlové… Takže závěrem, fakt dobrý počin!

RMarkéta
20.01.2021 5 z 5

Krásně se mi propojil film s knižním příběhem. Na rozjezd a seznámení se tím brýlatým klukem, který zůstal naživu, to bohatě stačí. Musím uznat, že paní Rowlingová má velkou fantazii. Vymyslela parádní svět, do kterého se velmi ráda vracím.

Marchikt
19.01.2021 4 z 5

První kniha je krásná pohádka pro mladší i starší čtenáře. Autorka Joanne Rowlingová pěkně vystavěla čarodějnický svět (nebudeme zatím řešit, že ho v budoucích knihách začala měnit). Kniha je poutavě napsaná a vzhledem k tomu, že má 17 kapitol a rozsáhlý příběh, tak není prostor, aby se čtenář nudil. Audio podoba knihy se mi také velice líbila. Nejprve jsem měl obavy, protože jsem si neuměl představit, že pan Jiří Lábus čte Harryho Pottera. Naštěstí jsem se šeredně mýlil a mé obavy nabyly na místě. Pro mě nečekaně pan Lábus velmi dobře dramatizoval a jediné co se dá vytknout je čtení špatně některých jmen (Harry, Grangerová…). Pěkné ponoření do kouzelnického světa 8,5/10.

Tyn_a
16.01.2021 5 z 5

Kniha by mela byt lepsi jak film. Clovek se v ni dozvi vzdycky vic, nez ve filmovem podani. Tato kniha byla typickym prikladem, je ctiva, poutava, strhujici, uzasne se cte a clovek se ani chvilku nenudi. Miluju Harryho jak v kniznim tak filmovem vydani :))

Andrea85
15.01.2021 5 z 5

Dokonalé a čtivé, dokonce i v angličtině:)

hambra1
13.01.2021 5 z 5

Perfektní.

Selve
12.01.2021 5 z 5

Knihu jsem dlouhá léta ani neotevřel, X krát jsem viděl celou sérii filmů. Nyní jsem si pustil alespoň audio knihu a byl jsem nadšený. Kniha mne baví mnohem více jak film (byť v audio podobě). Přemýšlím, že si komplet knihy pořídím.

Pokud by se našel někdo, kdo mi knihy za rozumnou cenu prodal, napište mi. Díky ;)

petra4080
11.01.2021 3 z 5

Rowlingova je opravdu Pani spisovatelka, pribehy jsou ctive, napadite. Precetla jsem vsechny dily, ale postava Harryho je mi bohizel velmi nesympaticka - k teto serii se tedy znobu nevratim. Rada si jednou prectu dalsi knihy od teto autorky.

Ni.criss
09.01.2021 5 z 5

Největší srdcová záležitost, kterou čtu od svých 9 let stále dokola a ani po více než 20 letech mě nepřestává bavit a věřím, že to tak zůstane navždy. A nejotřepanější věta na závěr: jestli se to nebude líbit i mým dětem, tak je asi vydědím ????..

Tereziee
08.01.2021 5 z 5

Jestli je něco opravdová srdcová záležitost, tak je to právě Harry. Čtení jsem si neuvěřitelně užila a těším se na další díly, i když jsem je všechny četla tolikrát a vím jak vše dopadne. Stejně se mi ale vždycky při čtení tají dech.

bookworm_girl
07.01.2021 5 z 5

Filmy jsem viděla už strašně mockrát a je to pro mě docela srdcová záležitost, proto jsem se rozhodla si konečně poprvé přečíst i knihy, a to rovnou v angličtině. A miluju to! Tohle asi nebude úplně objektivní názor, protože je pro mě vážně těžké hodnotit něco, co mám tak ráda a na co jsem se tolik těšila, ale tak to zkrátka je.

První díl je jeden z mých nejolíbenějších filmových dílů a i jako kniha mě moc bavil. Jediné co, trošku jsem litovala, že jsem knihy nečetla před tím, než jsem zhlédla filmy, jednak bych byla více napjatá a druhak by mě to pořád nenutilo přemýšlet nad rozdíly mezi filmovými a knižními scénami. To je asi tak jediná věc která mi během čtení trošku vadila, ale za tu knížka samozřejmě nemůže.

Takže ve zkratce, miluju ten propracovaný svět, miluju postavy (Golden Trio) a celý ten příběh. Tím bych to mohla ukončit, protože nemám co víc říct. Ale kdyby teda měla něco říct, tak to, že je tu poměrně jednoduchá a lehce čitelná angličtina, čtení mě bavilo a stránky rychle utíkaly. A pokud bych měla jednu drobnost vytknout, tak asi to, že mi přišlo, že občas některé dialogy autorka psala až moc uspěchaně. Jinak ale už asi na nic nepřijdu. Zkrátka pokud jste Harryho Pottera nečetli a máte rádi filmy (a nebo je neznáte), tak neváhejte, protože určitě nebudete litovat.

- 5/5, 100%

Siladril
07.01.2021 3 z 5

Harry Potter. Musím říct, že je to fajn knížka. Postavy jsou fajn, prostředí je fajn, zápletka je fajn, ale není to nejlepší. Jediná propracovaná postava je Harry. Škola je hned blízko nebezpečného lesa. A o školníkovi ani nemluvím. Ale pokud vezmu v potaz složitosti dospívání a někoho jako je Hagrid, musím říct že to není zase tak zlé.

Marta1996
06.01.2021 5 z 5

Filmy jsem viděla x krát, knihy jsem se rozhodla číst až teď. Dostala jsem komplet knih od Ježíška a jsem naprosto uchvácena ! Přečteno během tří dnů. Nemohu se dočkat až se pustím na další díl !

tofii
05.01.2021

Kniha se mi líbila mnohem víc než film, protože byla dějově daleko obsáhlejší. Dál se mi líbilo, že v knize nejsou skoro žádné ilustrace, takže jsem si všechny scény mohl představovat podle sebe. Nejvíc se mi líbil začátek, o kterém jsem vůbec nevěděl, že existuje a díky kterému jsem dozvěděl, proč Harry jede do Bradavic. Kniha se dobře četla a byla napínavá.

Selve
05.01.2021 5 z 5

Nestárnoucí klasika ;) Zde mohu s klidným svědomím napsat, že se mi líbí jak kniha, tak filmové zpracování. I když knihu jsem četl před X lety a možná by bylo fajn si ji připomenout.