Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29798/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-iFX-29798.jpg 5 16351 16351

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone, 1997

ViktorieMars
08.04.2022 5 z 5

Já málo případů kdy si člověk užije knihu, i když předtím už viděl film. Ale toto je jeden z nich. Naprosto úžasné.

Iris30
07.04.2022 5 z 5

Mně tenkrát první díl v kinech minul, pak jsem to zkoukla na DVD a už to jelo :-) samozřejmě jsem sáhla i po knížce, a nemám co dodat.
Vidět to ale zfilmované byla nádhera. Kniha je ale kniha, a troufám si říct, nebo-li napsat, že čím su starší, tak sáhnu spíš po knize.
Ten kouzelnický svět prostě miluji.

AlexandraBane
05.04.2022 5 z 5

Po letech se vracím do Bradavic. Už se těším až si to znovu užiju. Harry je klasika, která neomrzí!!!

Mistři
25.03.2022 5 z 5

Další skvělá knížka o Harry Pottrovi. Harry nikdy neomrzí!

LuccBizon
23.03.2022 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha s perfektním Jiřím Lábusem, jehož hlasové eskapády, hudba a zvuky zážitek z knihy posunují o dost výš, v podstatě až někam k rozhlasové dramatizaci. Doporučuji.

Když kdysi přišel HP do módy, byl jsem v postpubertálním módu "fuj fuj komerce, jak to mohou lidi číst". Teď jsem už o více než 20 let moudřejší, proto to vidím jinak. V prvé řadě je potřeba hodně nahlas říct, že Kámen mudrců je kniha pro děti. Čtenář proto nemůže očekávat příliš spletitý příběh a logika si občas dá dvacet. Ale pro děti s neořezanou fantasií a fantastikou dosud nepolíbené to rozhodně může být iniciační kniha.
Druhým dechem je třeba dodat, že vytýkat knize neoriginalitu je směšné. Jako snad veškerá obecně oblíbená fantasy vychází z široce známé mytologie, převážně řecké a anglosaské. V knize tedy potkáte kentaury, jednorožce, draky, plášť neviditelnosti, létací košťata, kouzelné hůlky a podobné propriety. Tak to mají čtenáři rádi, brnká to na strunu tajemna, které ale až tak tajemné není, protože je zasuté kdesi hluboko v nás samých. Proto kniha měla takový úspěch. Fantastika založená na zcela originálních vizích nikdy nebude celosvětově úspěšná. Globalizovaný svět je v tomto neúprosný. Může si vytvořit svou fanouškovskou základnu, ale masovosti podle mne nikdy nedosáhne. Porovnejte např. Malaz s Hrou o trůny, Pánem prstenů nebo právě HP.
Třetím dechem chci a musím říct, že přes všechnu neoriginálnost dokázala autorka do příběhu vložit i kousky něčeho nového (famfrpál, propojení a zároveň rozdílnost světa mudlů a čarodějů) a celé to protřepat a zamíchat do příjemného koktejlu. Ingredience tohoto koktejlu originální nejsou, příjemně nové je však jejich spojení. Není to literatura, která by uzemnila sečtělého dospělého, ale nedá se jí upřít kvalita. Pro děti je pak přímo vynikající.

HynekKyblík
19.03.2022 4 z 5

Nebylo to zdaleka poprvé co jsem opět zasedl ke knižnímu fenoménu, nesoucí jméno svého hlavního hrdiny, Harry Potter. Přesvědčil jsem se o tom, že první díl, je tedy alespoň podle mne nejslabším článkem celé série. Tím samozřejmě nechci nijak naznačit, že by Harry Potter a Kámen mudrců byla špatnou knihou. Právě naopak. Avšak nemohu zapírat, že ostatní díly jsou mi bližší.

Elion
11.03.2022 5 z 5

Serie s Harrym se nikdy neomrzí. Četla jsem dřív, čtu teď a jednou budu číst svým dětem. Nádherná serie u které vím, že s námi bude navždy.

monika3332
10.03.2022 5 z 5

Tento díl se neomrzí, četla jsem kdysi nejstarší dcerce, teď čtu druhé a synovi

Ren95
09.03.2022 5 z 5

První a nejoblíbenější díl Harryho Pottera, přečteno znovu díky čtenářské výzvě.

Luicy
06.03.2022 5 z 5

Po novém roce jsem si koupila do sbírky novou hardback edici Harryho Pottera (protože co si budem, ty obálky vypadají skvostně) a rozhodla jsem se, že po 10 letech re-readnu celou sérii. Po dočtení jsem trochu přehodnotila své původní, dejme tomu lehce kritičtější hodnocení všech knih a o hvězdičku jsem přidávala, protože to ve mně probudilo obrovskou dávku nostalgie, kdy jsem HP dost žrala. K ději asi není moc co dodávat, každý příběh mladého kouzelníka zná. HP je zkrátka srdcovka mého dětství a určitě se ke knihám opět po pár letech vrátím, třeba jednou i s dětmi.

MamaKnihomolka
04.03.2022 4 z 5

Každý zná Harryho Pottera ať už z knih nebo televize. Nikdy jsem ho nečetla, ale vždycky jsem si to moc přála. A pod stromeček jsem dostala rovnou celou jeho sérii a doufám, že mě konečně nakopne ke čtení, protože letos jsem fakt marná.
•••
Musím říct, že obálka je úžasná a celkově grafické zpracování textu, kapitol, dopisů apod. je úžasné.
Text se moc dobře četl a věřím, že dětem ve škole se musí číst také moc dobře.
•••
Moc se mi líbilo, jak se Harry seznamuje se světem čar a kouzel, ale můj názor na to, že je to můj nejméně oblíbený díl se nezměnil.
Co se týče porovnání s filmem, tak je hodně znát, že kniha je původně pro děti. Ve filmu je více akce i když tam některé detaily z knihy nejsou.
•••
Jsem moc ráda, že sérii mám a moc se těším na druhý díl, který mám moc ráda.

Anastazie0810
01.03.2022 5 z 5

Díky téhle knížce, jsem jako dítě věřila v kouzla. Věřila jsem, že někde existuje ten svět s mýtickými bytostmi a jako spousta dětí jsem čekala na svůj dopis.
Jednou za čas si dám tzv. "rereading" téhle série. A nikdy nejsem zklamaná. Už je to 22 let, co je tu tahle kniha s námi a pořád je čtivá, svět neskutečný, postavy uvěřitelné a zábavné. Vždy tam najdu něco nového.
Filmové zpracování je jedno z nejpovedenějších, co jsem viděla. Autorka je za mě naprosto geniální a touto knihou změnila svět.

Sany33
27.02.2022 5 z 5

Už ako malého chalana ma tento svet očaril a kúzlo nepominulo ani do dnešných dní. Jou stvorila svet v ktorom si každé dieťa našlo svoje miesto a mohlo sa prostredníctvom neho dostať do sveta kúziel a čarov. Za to jej patrí moje veľké ďakujem. Začiatok príbehu Harryho, Rona a Hermiony je určený prevažne mladšiemu čitateľovi hlavne kvôli jednoduchosti akou autorka píše. Ja sa k nemu ale pravidelne rád vraciam a teraz ho pred spaním začnem konečne čítať aj svojím deťom.
Obľúbená postava: Hermiona
99%

Charmedka
25.02.2022 5 z 5

Kniha se mi hodnotí velmi špatně, znám příběh, filmy jsem viděla tolikrát a kvůli tomu asi nelze tolik už docenit knihy, i když uznávám, že autorka stvořila neuvěřitelný svět, který jistě bude bavit i další generace a určitě svým dětem Harryho Pottera budu číst.

Samozřejmě mě kniha bavila, navíc tím, že se jedná primárně o dětské čtení, tak se čte jedna radost, ale takový ten wow efekt podle mě zažije už jen mladší a menší čtenář či opravdu zarytý fanoušek.

eva3992
13.02.2022 4 z 5

Příběh mladého čaroděje asi není potřeba představovat. Já osobně nejsem fanouškem ani filmů a ani knížek. Z filmů znám jen první díl (a ani ten jsem nikdy pořádně neviděla), knížky jsem nikdy nečetla. A jelikož má knihu doma syn, rozhodla jsem se to napravit a zjistit, co na tom Harrym všichni mají.

Od začátku mě kniha neskutečně bavila, nemohla jsem přestat číst. Postupem času se to však měnilo a čím dále jsem byla, tím méně mě to bavilo. Poslední třetinu jsem četla jen tak, že už to musím dočíst. Ke konci toho tam na mě bylo až moc, jako kdyby tam toho chtěla autorka „nacpat“ co nejvíc.

Možná to bylo pouze tím, že jsem měla díky celosvětovému šílenství velká očekávání, ale prostě si mě Harry nezískal tak, jak by asi mohl. Když porovnám jiné, podobné knihy, které jsem četla, tak se mi líbily víc.

Každopádně nehodnotím nijak nízko, ale další díly zatím rozhodně nemám v plánu číst.

Mája777
06.02.2022 5 z 5

Přečteno podruhé. Tentokrát jsme ji četli s dětmi ve škole, se čtvrťáky. Většina byla nadšená, ale měli jsme tam i jednoho, který Harryho zavrhoval. Nicméně četl s námi. Dnes má doma celou sérii a začíná číst druhý díl. Harry si prostě získá asi každého.
Perfektní je, že Albatros také vydal pracovní listy ke každé kapitole tohoto dílu. I ty děti bavily a těšily se na ně.
Harry je prostě fenomén!!!
(6. 2. 22 - 2 461- 7)

MilackovaN
05.02.2022 5 z 5

Znám nazpaměť všechny filmové díly HP, ale ke knižnímu zpracování jsem se dostala až ve 25 letech. Slibuji si od toho to, že se dozvím nějaké nové informace, které ve filmu nejsou. První díl mě zatím moc nenadchl, tak uvidíme co další díly.

adel_pe
05.02.2022 4 z 5

Knihy Harry Potter jsem dlouho odkládala, protože přeci "znám filmy nazpaměť a číst to bude nuda".. No, to možná platí u jiných knih, ale ne této. Tato knížka je definicí útulnosti, čísti ji je doslova jako být zpátky dítětem, zachumlaným v dece, které existuje ve svém světě mimo realitu. Takže pokud váháte se čtením, protože už jste viděli filmy - dejte tomu šanci i tak, je to moc milé čtení. :)

AničkaM
04.02.2022 4 z 5

HARRY POTTER AND PHILOSOPHER´S STONE
Už jsem dočetla i anglickou verzi a taky bych ji všem doporučila. Asi bylo výhodou, že znám každou minutu filmu, ale taky, že jsem četla českou verzi. Nejsem moc dobrá v angličtině a spoustě stranám jsem nerozuměla, ale prostě čtěte dál. Stávalo se mi, že jsem nerozuměla třeba 3 strany, ale byla jedna klíčová věta a už jsem věděla co se děje.
(jen pro zajímavost, četla jsem to necelý rok, hodně krát mě to přestalo bavit, ale nakonec jsem se začetla a bylo to skvělý)

Susan94
01.02.2022 5 z 5

Kniha se čte sama! Po 10 letech mohu říci, že jsem si čtení užila tolik jako kdybych to četla poprvé. Odchylky od filmu byli minimální, nicméně kniha je mnohem lepší.