Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29808/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-OGc-29808.jpg 5 13196 13196

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire, 2000

valda
25.08.2015 5 z 5

V první části se Harry vydává podívat na mistrovství světa ve famfrpálu. Potom se zúčastní Turnaje tří kouzelnických škol o Ohnivý pohár. Vše se vyostřuje po tom, co se objeví Smrtijedi. Co skrývá nový učitel obrany proti temné magii Alastor "Pošuk" Moody? Kdo vyhraje Ohnivý pohár? Viktor Krum z drsného Kruvalu, Harry, Cedrik, nebo Fleur Delacour z Krásnohůlek?
Rowling má pořád laťku postavenou hodně vysoko, ale tohle byl zatím asi nejslabší díl. V knize se dost začínají řešit vztahy mezi hlavními hrdiny. Do všeho se trochu zamíchá novinářka Rita Holoubková z bulvárního Denního věštce, což často opravdu trochu směřuje k ději, který je asi zajímavější pro ženy :-).
Zároveň, jak mi přišla slabší kniha, tak ještě o dost bezradnější mi připadal film, ve kterém mě ani nezaujalo obsazení nových hrdinů, nebo snad že by obsahoval něco zajímavého, co v knize není, jako to bylo v předchozích filmech.
To ale nic nemění na tom, že serie o Harrym, stále patří mezi ty knihy, kvůli kterým zapomenete vystoupit v metru :-)

iluliacross
18.08.2015 5 z 5

Pomalu ale jistě cítím, jak moc mi leze Harry Potter pod kůži, jak moc přestávám vnímat realitu a nechávám se stáhnout do příběhu, jak moc se mi to líbí. Konec tohoto dílu bylo něco tak neskutečně úžasného, to tempo, ta energie mezi řádky, genialita příběhu a velice silné postavy. A já jsem přesvědčená více a více o tom, že Rowlingová je prostě geniální. Musíte zbožňovat Hermionu s Ronem, Brumbála ve své pracovně a všechna ta kouzla a prapodivné tvory, obklopující ty úžasně vykreslené postavy. A litujete, že je celý ten úžasný svět jen smyšlený. Není to jenom pohádka pro malé děti. Jsou to i velice čtivé romány pro dospělé. Knížky mají skryté poslání, myšlenkou, kterou jakmile odkryjete, padnete na znak a už se nemůžete dočkat dalšího dílu. Šup na něj!

baru.p
12.08.2015 5 z 5

Knihy jsou úplně jiné než film, jako bych četla jiný příběh. A jsou samozřejmě lepší :)

Naty3
09.08.2015 5 z 5

Přečetla jsem všechny knihy o Harry Potterovi a nejvíce se mi líbil ohnivý pohár (i film). Zdála se mi hodně napínavá a konec jsem přečetla jedním dechem.

Ronnie68
09.08.2015 5 z 5

zajímavá kniha nepatrně temná...

TaLu
05.08.2015 4 z 5

Pro mne nejtemnější díl.
A pohádkovost prvních dvou dílů je definitivně pryč.
Proto jsem byla ráda, že dříve děti s Harrym "vyrůstaly" - každý rok jen jeden díl.
Teď čtou i desetiletí čtenáři najednou celou sérii, a podle mne je to škoda.
Právě u tohoto dílu si myslím, že by bylo prima, pokud by menší čtenář měl možnost s někým starším rozebrat temné rituály na konci knihy.
Ale jinak stejně strhující čtení, jak to už od úžasné Rowling je pravidlem.

aronoele
31.07.2015 5 z 5

Nejoblíbenější díl HP. Hlavním hrdinům se začaly zapalovat lýtka... :D a kniha mě vždycky dokázala pobavit... Miluju humor Rowlingové. Četla jsem jí asi nejvíckrát z celé série...
Asi se mi taky líbí, že je ještě celkem bezstarostná a navíc rozmanitá - nebyl to přece klasický školní rok v Bradavicích, díky návštěvníkům z cizích škol, díky Poháru a plesu... Ale pak už začalo jít do tuhého... Po přečtění konce Ohnivého Poháru už bylo jisté, že se Voldemort vrátil a s ním i temné časy...

kayu
30.07.2015 5 z 5

Ačkoliv nemám filmové zpracování Ohnivého poháru moc v lásce, tak mě kniha dost nadchla. Líbí se mi, že na povrch vyplouvá stále víc detailů. Za mě zatím nejlepší díl.

farbi
26.07.2015 5 z 5

Proste skvelé! Autorka sa znova prekonala a to sme ešte len v polovici :)

Alex.Barunka
13.07.2015 5 z 5

Tohle už opravdu není pohádkový příběh, protože temnota do něj vstupuje ze všech stran.
Je to jeden z mých oblíbených dílů vůbec. Příběh je skvělý, obohacený o vedlejší dějové linie. Samozřejmě nechybí ani humor a překvapení!

notburga
28.06.2015 4 z 5

Něco mě zkrátka nutí tuhle knihu tak o 80 stran zkrátit. Místy se děj vlekl až moc... A ten konec jsem nečekala. Drsné procitnutí z pohádkového světa.

alwaysbelieve
14.06.2015 5 z 5

Netřeba komentovat :)

Luccy78
13.06.2015 5 z 5

Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy.. A každopádně lepší kniha než film, plno věcí se objasnilo a děj je daleko rozvinutější.

LuckaH2
10.06.2015 5 z 5

Krásný díl jako předchozí, trochu mě "zarazil" drsný konec, pro děti už to moc není...a nebo je? vždyt ono se to děje i ve skutečnosti (smrt). Úkoly poháru, nové postavy z jiných škol, nové bytosti...no prostě balzám pro duši! Každá stránka by měla být nekonečná:-)

LuckaH2

Sorrow
10.06.2015 5 z 5

Miluju všechny - ale kdybych měla vybrat jednoho, byl by to tenhle...♥

Venea7
01.06.2015 5 z 5

Nevím, co bych knize vytkla. Je to Harry Potter, a i kdyby nebyl, tak je to pořád nádherný, kouzelný, inspirující příběh.
Rowlingová je kouzelnice, ta největší a nejlepší kouzelnice, která kdy v normálním mudlovském světě žila.
Ohnivý pohár je úplně přeplněný vším možným, to se mi líbilo. Nenudí vás to, stále přemýšlíte, jak to bude dál (i když to samozřejmě víte) a sníte o dopisu z Bradavic.

Pavlnka
31.05.2015 5 z 5

Moc dobrá kniha, která se liší mě filmového zpracování.

PokiCz
17.05.2015 5 z 5

Nejlepší díl. Čte se stejně snadno jako předchozí díly a navíc je tam Cedric! :)

netty.vanity
14.05.2015 5 z 5

Na filmovém plátně se jedná o můj nejméně oblíbený díl, knižní pohár ovšem nezklamal. Opět se to v mém komentáři zřejmě bude hemžit superlativy, protože jinak to ani nejde. Zaujala mě především dějová linka se Siriusem a Hermion boj za práva skřítků, obojí ve filmech chybělo. Hrají sice v celkovém příběhu vedlejší roli, ale je na tom krásně vidět, jak si Rowling umí vyhrát s detaily a kromě toho se snaží do fantasy příběhu nenápadně vmísit i paralelu na náš svět.