Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466913/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-t0p-466913.jpg 5 12435 12435

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

tittanie
15.08.2020

Ukončení série mého dětství. Četla se mi skvěle, hltala jsem každé slovo až jsem se dostala na poslední stránku. U některých pasáží jsem brečela. Nevím, co dál dodat.

tomm.ik
01.08.2020 5 z 5

Navždycky.

AlbionFoxyFox
28.07.2020 5 z 5

Tak, během 4 týdnů jsem jako každé léto ságu přečetla, jako každé léto došlo v závěru na slzy a jako každé léto se mi opět nechce čekat celý rok na to, až opět sáhnu po 1. dílu. Prostě láska na celý život.

Tess23
15.07.2020 5 z 5

Od mých šesti let je HP mou láskou, hltala jsem jak knihy, tak filmy, i když k filmům mám určité výhrady.
Kniha je skvěle napsaná, stejně jako předchozí díly. Klaním se před propracovaností vedlejších linek a návazností vedlejších postav v jednotlivých dílech.

ptacicek
11.07.2020 5 z 5

Další úžasné super čtení. Opět jsem se několikrát pozastavila nad uměním takto psát. Kniha vas pohltí a máte pocit jako kdybyste Harrymu a Ronovi s Hermionou pomáhali hledat a ničit vitealy :-)

Atekram
08.07.2020 5 z 5

Parádní konec celé ságy. Všechny knihy jsem četla snad desetkrát a u Relikvií mi v závěru vždycky ukápne slza. Kniha je temná, napínavá, místy děsivá, ale taky plná odpovědí a nezapomenutelných momentů nejen hlavních hrdinů, ale i (a možná především) vedlejších postav. Nejdůležitější ale je, jak skvěle do sebe všechny dílky příběhu zapadnou a všechno to dává smysl. To je věc, kterou postrádám u spousty ság a bohužel i u filmového zpracování, které vyznívá naprosto jinak.
Harry Potter je takový odvěký hrdinský příběh jednoho vlastně velmi obyčejného, průměrného člověka. A je mistrovský.

Pejuška
08.07.2020 5 z 5

Tak, nikdy bych si nepomyslela, že zrovna já přečtu celou sérii o Harrym, a ještě jako bonus, že mě bude bavit. :-) Knihy mě mile překvapily, nemůžu soudit ani filmy, neviděla jsem všechny a zastávám názor, že kniha je vždy lepší než film.
Poslední díl byl neskutečný, konečně jsme se dozvěděli něco více o profesoru Snapeovi, o plánech a životu profesora Brumbála. Jen mě trošičku zklamal useklý konec, že po boji jsme najednou o pár let dál, a Harryho syn nastupuje do Bradavic.
Jinak skvělé, a vřele doporučuji.

KláraHunčarová
08.07.2020 5 z 5

Skvělé zakončení celé ságy!

Lea10
03.07.2020 5 z 5

Tento díl byl můj 2. nejoblíbenější 1.byl trojka ????????????

PanTydlitát
29.06.2020 5 z 5

(SPOILER) „Navždy."

fajka
29.06.2020 5 z 5

Se zamyšleným výrazem v ruce držím knihu Relikvie smrti a postupně si přejíždím v hlavě celý příběh, který jsem prožívala s Harrym. Je to zvláštní pocit vědět, že jste celou sérii už dočetli. Jsem z toho smutná, ale zároveň jsem ráda, že vím, jak to všechno dopadlo. V knize na mě čekalo mnoho zajímavých překvapení a zvratů. Musím přiznat, že jsem až do tohodle dílu neměla vůbec ráda Snapea. Ale jak jsem se začala o něm dozvídat víc, tak mi postupně přestal vadit až jsem ho měla celkem v oblibě. Celkově bylo v knize dost nebezpečí, ale to jen dodávalo napjatou atmosféru a pocit, že teď nesmím přestat číst. Jsem velice ráda, že jsem tuto sérii začala číst, přirostla mi k srdci a pevně věřím, že tam zůstane navždy.

JaniMa
26.06.2020 4 z 5

Přesto, že se mnoho z toho, co se v posledním díle událo, nechalo předpokládat, kniha mě v lecčem překvapila. Někde mile, místy naopak. Kapitoly v první části knihy mi přišly vleklé a některé pasáže v těch dalších poněkud umělé. Na druhou stranu, přesto, že se jednalo o sedmý díl obsáhlé série, splnil nelehký úkol. Dokázal celou sérii smysluplně uzavřít a to v podstatě ve všech linkách, které byly v jednotlivých dílech dotčeny.
Sečteno, podtrženo: Celá série určitě stála za přečtení, ale poslední díl nepřekonal má očekávání. Dost možná ani nenaplnil mou představu o strhujícím finále.

Gweny
25.06.2020 5 z 5

Více než milion slov, 3.488 stránek, přesně 199 kapitol, 772 postav, 8 filmů, 7 knih a JEDEN JEDINÝ PŘÍBĚH.
S Harrym a jeho přáteli jsem strávila posledních 45 dnů. Někdy celých dnů, jindy "jen" večerů, ale v součtu to jsou hodiny a hodiny, kdy jsem zcela fascinována hleděla na písmenka v knize a přitom se mi ve fantazii odehrávaly všechny momenty, ať už byly stěžejní či nikoli.
Je ovšem pravda, že byly díly, které mě bavily méně a jiné více, ale v konečném důsledku nebylo nic, co by v knihách bylo zbytečné. Každý krok měl své perfektní načasování, každý okamžik měl svůj smysl.
Kde je dobro a kde je zlo, ptám se? Nikdy neznáme celý příběh života lidí, kteří jsou v našem blízkém i vzdáleném okolí. Myslíme si, že je známe a že je můžeme soudit za jejich skutky, jenže opak je pravdou. Dokázaly nám to mnozí hrdinové, jejichž pravá povaha došla konečně odhalení a u mnohých snad i pochopení a že jsme si opravdu museli počkat pěknou řádku let.
Joanne věděla, co dělá. Kdesi jsem četla, že při natáčení filmu chtěl po druhém díle v roli Severuse Snapea skončit s hraním Alan Rickman. Neskončil jen proto, že mu Rowling prozradila skutečnou povahu jeho pocitů, jež choval vůči Harrymu. Pocitů, o nichž jsme se dozvěděli až téměř na samotném konci celé ságy.
Ne, nelze nikoho soudit za jeho skutky. Své odměny nebo trestu dojde dříve či později sám. Kingsley řekl, že "Jsme přeci všichni lidé, ne? Každý lidský život má stejnou cenu a stojí za záchranu." A podle toho se právě Harry zachoval v mnoha okamžicích svého života. Byl Vyvolený, i když věštba nikdy nevyslovila jeho jméno. Tím Vyvoleným ho udělal ten, který byl jeho největším nepřítelem ale zároveň největším přítelem. Bez Voldemorta by Harry ani ostatní nedostali do života tolik zkušeností a dovedností. Takže co je dobré a co je zlé? Dokážete, stejně jako já, vidět to dobro i ve Voldemortovi?
Brumbál tvrdil, že láska je nejmocnější magií a věřím, že měl pravdu. Když jsem v knize narazila na jeho památnou větu "Nelituj mrtvé, Harry. Lituj živé a především lituj ty, kdo žijí bez lásky.", vytryskly mi slzy z očí. Láska je tou magií, která ale prostupuje celý svět, není určená jen vyvoleným mágům a čarodějkám. Je tu pro všechny a je jí dostatek. A to je to, co si odnáším z celé ságy HP jako poselství.

Luna7
24.06.2020 5 z 5

Tak už je konec... Tenhle díl je jiný než ostatní. Děj už se netočí kolem Bradavic a smrt a nebezpečí číhá na každém rohu. Tenhle díl nepatří mezi mé oblíbené, ale je to slušné zakončení série. Finální bitva o Bradavice se mi líbila víc v knize než ve filmu, protože vynechali spoustu skvělých knižních momentů. Např. když domácí skřítkové přijdou na pomoc proti Voldemortovi a včele nich je Krátura, to byl strašně hezký okamžik.
Celého Harry Pottera mám dočteného podruhé a určitě si ho přečtu někdy znovu.

gad
21.06.2020 5 z 5

Boj dobra proti zlu se prakticky změnil na boj Harryho Pottera proti Vy-víte-komu. Pravdou je, že Harry by bez pomoci svých přátel měl velké problémy a podobně i Voldemort bez svých Smrtijedů, ale v konečné bitvě museli rozhodnout kdo z koho právě oni dva. Závěr celé série pěkně odsýpá a dobře se mi četl. Věděl jsem sice z filmu, jak to bude pokračovat, ale spoustu věcí filmaři pozměnili, přizpůsobili nebo zcela vypustili. Takže doporučuji přečíst a posoudíte sami. Kniha je prostě kniha a paní Rowlingová ji umí napsat. Tento dárek mne velice potěšil.

Cress
21.06.2020 5 z 5

Co k tomu říct? Harry je prostě jistota a je nemožné, aby se mi nelíbil. Tenhle díl není můj nejoblíbenější, ale pořád to je 5 z 5*.

Anushka1
21.06.2020 5 z 5

Tak jsem se i já dostala na konec příběhu o chlapci, který přežil (a ne pouze jednou). Konečně dokážu ocenit, kolik informací z knih nám bylo ve filmech zatajeno (filmy jsem viděla jako první). Spousta skvělých okamžiků, o které jsem byla ochuzena. Proto s nejčistším svědomím říkám všem, koho Harryho příběh zajímá, aby se do knih určitě pustili.

"Svět není rozdělený na dobré lidi a Smrtijedy. Každý má v sobě světlou i temnější stránku. Záleží na tom, kterou z nich si vybere." - Sirius Black

lucie9998
20.06.2020 5 z 5

J. K. Rowlingová těmito knihami změnila a o kus dál posunula čtenářský svět.

PanTydlitát
15.06.2020 5 z 5

Vše má s něčím souvislost, vše má nějaké vysvětlení. Vše do sebe zapadá. Úžasné. Co víc dodat. Celá série byla naprosto úžasná a tohle je zakončení, které jsem opravdu nečekala. A věřte mi nebo ne, čekala jsem toho hodně.

Everion
10.06.2020 2 z 5

"Tak uděláme grand finále a pozabíjíme spoustu postav, aby to vypadalo zajímavě." Smyšlená zápletka o relikviích smrti a viteálech mi nepřišla vůbec tak dobrá jako prvních 5 dílů HP.