Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466913/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-t0p-466913.jpg 5 12437 12437

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Booklice
28.03.2020 5 z 5

Tento díl jsem si užila asi úplně nejvíce, ale je těžké rozhodnout, který ze všech sedmi dílů byl ten nejlepší. Postupně do sebe zapadly všechny dílky a poslední kapitoly jsem přečetla jedním dechem. Člověk najednou všechno pochopil a dávalo to smysl. Skláním se před Rowlingovou, jelikož napsat něco tak dlouhého a zároveň tak promyšleného, je opravdu mistrovské dílo. Během všech dílů se jednotlivé části tak prolínaly a detail z jedné knihy byl důležitou součástí třeba o tři díly později. Příběh jsem si moc užila, objevila jsem nový svět a když jsem knihu zavřela, bylo mi líto, že to byl konec.

jean_ralphio
24.03.2020 5 z 5

po ohnivem poharu nejlepsi dil. ten zaver.......... (i kdyz teda king's cross bylo zbytecne, stejne jako uplne posledni kapitola).
tohle byl zaver, ktery byl lepsi, nez v jakekoli jine serii star wars, pan prstenu etc. v porovnani s timto nic.

nikdy, do konce zivota nepochopim, jak dokazal yates tak tragicky zkazit zaverecny souboj harryho s voldym. pritom stacilo proste udelat to, co napsala jk.. ale tak who cares

EduardVlach
21.03.2020 5 z 5

Nejlepší díl výborné série

Alieen
18.03.2020 5 z 5

Pro mě prostě srdcovka. Četla jsem snad 20x a stále se k ní ráda vracím. Úžasný svět, který žádný film nemůže ani z poloviny tak dobře představit.

LunaL.
14.03.2020 5 z 5

Nádherná kniha, jako celá série. A vlastně celý svět Harryho Pottera. To jen tak nějaký spisovatel nepřekoná!
Kdybych měla popsat děj knihy jednou větou, tak by zněla takto: Díl je o hledání pravdy a hledání sebe samých.

icezero
13.03.2020 4 z 5

pro mě je celá série skvěle napsaná, čtivá. Některé osudy jsem nečekal, některé byly naopak z minulých dílů předvídatelné. Atmosféra se se zvyšujícím číslem pokračování stává temnější a temnější, a rozhodně ne takovou pohádkou pro děti jako tomu bylo u Kamene mudrců... Jen ten konec byl pro mě trošku přeslazenej a ve filmu to bylo ještě horší

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Zatím jsem pouze poslouchala audioknihu, ale to už čtyřikrát a miluji to. Knihy (i filmy) Harry Potter si mě navždy získaly.

Macev
27.02.2020 4 z 5

Rychlý spád děje, velmi čtivá, příliš mnoho mrtvých

scroft
26.02.2020 5 z 5

Asi nejlepší ze všech dílů, nejen kvůli gradaci celeho příběhu, temnějším a tajemnějším zápletkám,.. Hlavně však pro vyspělost hlavních postav, jejich myšlení, pocitů atd.

Veronikados
18.02.2020 4 z 5

Tato kniha byla neskutečně úžasná. Byla krásným zakončením celé ságy. Sice není mojí nejoblíbenější, ale to nic nemění na skutečnosti, že ji i tak považuji za skvělou. Sérii jsem četla už jako malá holka a čtu ji pořád dokola. Četla jsem i všechny ilustrované vydání, které zatím vyšly a jsem ráda za kreslené zpracování. Doporučuji. Dávám jí tak 87% (za mě 4.4 hvězdičky)

ckamusa
12.02.2020 5 z 5

Sedmá kniha s Harrym a všemi jeho přáteli, ale i nepřáteli. Po všech utrápách a otázkách, které vyvstali během celé série jsem s nadšením čekala, jak to celé skončí. S dychtivostí jsem otáčela stránku za strankou, ale zpočátku spíš vyvstávalo ještě více otázek a žádné odpovědi.

MilanCFC
07.02.2020 5 z 5

Tak tady byla Rowlingová dost nekompromisní. Tam to odpadávalo, že jsem nestíhal počítat. Nebudu tu spoilerovat, nicméně osud jedné profesorské postavy je neskutečně silný. Tleskám autorce za vytvoření naprostého fenoménu. Kdysi mě ponořila do hluboké četby a úžasného světa.

ydnac
07.02.2020 5 z 5

Harryho jsem četla před mnoha lety a myslím, že to byla kniha která mě nakonec přivedla k fantasy knihám:-) Je to nádherná, napínavá pohádka pro všechny věkové kategorie. Úžasné příběhy, skvěle vymyšlené, propracované, skřítci v knihách supeer (ve filmech všichni nebyli). Máloco může něco tak fantastického překonat:-)

Halt468
05.02.2020 5 z 5

J.K. Rowlingová je má oblíbená autorka.

emilieselden
28.01.2020 4 z 5

Skvělé zakončení celé série.

Marekh
26.01.2020 5 z 5

Závěrečný díl Harryho Pottera, který jsem četl úplně poprvé. V tomto díle se opětovně budou řešit VITEÁLY, dozvíme se, co jsou RELIKVIE a jaký je jejich účel.. V tomto díle bude všechno dovysvětleno a musím říci, že mě některé události překvapily.. V závěru knihy se odehraje BOJ O BRADAVICE a Harry Potter se utká v souboji s největším černokněžníkem všech dob, lordem VOLDEMORTEM, který je také nazýván PÁNEM ZLA. Jak souboj skončí, jestli zvítězí dobro nad zlem, se dočteme v tomto díle.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Nelituj mrtvé, Harry. Lituj živé a především lituj ty, kdo žijí bez lásky. Když se vrátíš, postaráš se možná o to, aby bylo zmrzačeno méně duší a roztrženo méně rodin.

Beltrix
25.01.2020 5 z 5

Možný SPOILER
S věkem tomuto dílu přicházím na chuť stále více. Když jsem ho četla poprvé, tak mě pátrání po informacích o relikviích a ostatní zdánlivě ne tak podstatné linky "zdržovaly", nyní se je naopak užívám snad i více než hlavní děj. Obzvláště mě fascinuje, jak se proměnilo moje vnímání Brumbála - v prvním díle to byl ten nejmoudřejší a nejlaskavější kouzelný dědeček, zatímco tady se ukazuje jako mistrný manipulátor, který je pro zastavení Voldemorta a "větší dobro" schopen obětovat cokoliv a kohokoliv.
Vykolejení z běžného řádu věcí - tedy cesta vlakem do školy, studium v Bradavicích atp. - dle mého knížce prospělo (ačkoliv jsem se samozřejmě velmi ráda do Bradavic nakonec vrátila), umožnilo to otevřít širší obzory, prožít různorodější dobrodružství i vytvořit správnou ponorku mezi hlavním hrdiny. S Harrym jsem se asi nejvíce ztotožnila, když zuřil nad neuctivým zacházením s profesorkou McGonagallovou. Epilog mě popravdě moc nenadchnul, přišel mi zbytečný (ačkoliv chápu autorku - mě osobně to při dokončení každého mého díla láká napsat epilog, protože prostě chci, aby čtenáři znali i další osudy mých postav).
A jako fanynka Blacků si nemůžu odpustit poznámku o tom, jak ráda jsem "poznala" Andromedu. Naopak Bellatrixin konec, respektive osoba, která jí k němu dopomohla, mi nebyl příliš po chuti.
Jediné, co mě trochu zklamalo bylo to, jak se Ron s Hermionou dostali do Tajemné komnaty, jako fakt? Ron prostě napodobil zvuk, který slyšel před několika lety a snad jen jednou?

DanulkaHP
24.01.2020 5 z 5

Moc se mi kniha líbila a moc doporučuji.

Šárka88
23.01.2020 5 z 5

Šestý a sedmý díl mi už nepřipadá pro děti a ani film, výborný zakončení. Miluju Harryho.

Terez25
02.01.2020 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsou knihy filmům poměrně věrným předobrazem a já filmy znám opravdu dobře, nebylo pro mě překvapením, jak se příběh vyvíjel, ale i tak mě potěšily drobné detaily, díky kterým celý Harry dostal úplně nový rozměr. Takže mám celou sérii za sebou a budu jen doporučovat, protože Harry se musí líbit každému a v jakémkoliv věku.