Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466913/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-t0p-466913.jpg 5 12438 12438

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Bafy
21.08.2019 5 z 5

Po přečtení této parádní série jsem se cítila poměrně emocionálně vyždímaná a přemýšlela jsem, co dalšího budu číst boť po tomto mně už nemůže nic bavit...... Prostě bomba a moc doporučuji.....

any37
20.08.2019 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Čekala jsem, že prvních sto stránek bude rozjezdových jako vždy, ale tady jste rovnou skočili do děje a napínavá dobrodružství se střídala jako na běžícím pásu. A i když se mi tento díl neskutečně líbil, přišlo mi, že je až moc přeplácaný informacemi a zápletkami.

Veríňák
20.08.2019 4 z 5

Úplně jiný Potter než všech šest předchozích dílů.
Jasněže se mi to pořád líbilo, ale bohužel celou knihu provází některé nedotažené nápady a nedotažená vysvětlení, která mě dost rušila a někdy až rozčilovala.
Ovšem na druhou stranu musím pokorně smeknout před J. K. Rowlingovou, že, navzdory nesrovnalostem, příběh zvládla takhle dokončit. Přecejen na začátku putování s Harrym nemohla tušit takový úspěch a těžko měla všechno rozmyšlené od úplného začátku a čekající v šuplíku.

krevetinka
17.08.2019

Velké finále. Čekala jsem emocionální explozi, pláč a napětí v tom maximálním možném množství, ale dostalo se mi je od každého něco. První polovinu knihy se nic, ale ABSOLUTNĚ NIC neděje, kromě toho, že se stanuje a Ron a Hermiona se hádají. Ve druhé polovině se třikrát dozvíme jednu a tu samou informaci, aka Brumbál a Grindelwald a jejich temné mladistvé plány, asi aby čtenáři měli pocit, že mají o Brumbálovi pochybovat, nebo netuším. Bitva o Bradavice trvá skoro tak dlouho jako 2. světová a je to únavné a vyčerpávající. Závěř, při kterém Harry porazí Voldemorta opět náhodou, jak tomu bylo v předchozích dílech vlastně pokaždé, už byl pro mě jen úsměvný. Bezová hůlka jako největší plot line měl jisté nedostatky, a to sice, že na to, že se jedná o úžasně silnou hůlku, ale na to, abyste ji dostali, musíte jejího vlastníka odzbrojit. A jak že ji vlastně získal Grindelwald? Ukradl ji. Jak je to možné?
Závěrečný epilog aka po 19 letech by klidně mohl být neexistující, protože jediné, co se dozvíme je, že se chudák Harryho dítě jmenuje Albus Severus (ten bude ještě tátu hodně nenávidět, až na něj přijde stejná puberta jako Harryho v 5. díle), což mi přijde neskutečně patetické a zbytečné a jako vrchol toho všeho je Harryho prohlášení, že Snape byl ten nejstatečnější muž, jakého kdy poznal. To mi přijde jako totální výsměch Siriuse, jeho otce, nebo prostě dalších jiných statečných mužů, které měl kolem sebe.
Takže suma sumárum, sedmička je pro mě bohužel tím nejslabším článkem z celé série. I tak jsem ale s Harrym zažila krásné dobrodružství, na které budu vzpomínat v dobrém.

Medasek
14.08.2019 3 z 5

Hezké ukončení celé série, ale jsem ráda, že už to skončila. Díl od dílu to bylo horší.

janka3232
02.08.2019 5 z 5

To prostě musíte číst komplet.

Knihomolka10
17.07.2019 5 z 5

Konečně jsem i já dospěla na konec série knih o Harrym Potterovi. Nechápu, jak jsem mohla tuto sérii, tak dlouho přehlížet. Líbil se mi každý díl, takže nemůžu říct, který je můj oblíbený, protože já mám ráda všechny. V každém z nich se nám odkrývá kousek z minulosti nebo se dozvíme to, co nevíme a co bude v závěru důležité. Obdivuji autorku, jak to měla promyšlené od začátku až do konce, od prvního dílu až do závěrečného. J. K. Rowlingová využila sebemenší detail a i to činí sérii, tak skvělou. Série má své kouzlo a já ji rozhodně nečetla naposledy.

Eunike93
17.07.2019 5 z 5

Děkuji p. Rowlingové, že jsem mohla projít s Harrym celé jeho fantastické dospívání. Bude to můj hrdina napořád a tuším, že se k němu budu stále vracet. Poslední díl už byl opravdu pro dospěláky, kdy Harry prošel zkouškou, o které mnozí z nás nechtějí ani slyšet. Kniha v sobě nese spoustu úvah pro starší čtenáře ale neskutečně parádní a napínavý děj pro ty mladší. Dobro vždy vítězí nad zlem a proto by si Harryho Pottera měl přečíst každý ;-)

Hobo
13.07.2019 5 z 5

Opravdu jsem si početl. Temné, završující.

kuruteku
11.07.2019 5 z 5

Kniha, která prostě musela být napsána a asi i musela dopadnout tak, jak dopadla. Dokonalé - kamarádství a láska poráží zlo,... ale dá to fušku. Jsem zvědav na film, protože ty předchozí vždy něco uberou ze síly knihy. Všechno do sebe zapadá a všechno se uzavírá. I když?

micaP
10.07.2019 5 z 5

Velkolepé finále. Tato série je prostě čtivá od začátku do konce, nic bych na ní neměnila. Opět jsem si pobrečela u stejných pasáží, jako už tolikrát. A zase se těším, až za nějakou dobu začnu číst celou sérii znovu. Pro mě je to srdcovka a dost pochybuji, že mě některé jiné knihy dostanou víc. Pokaždé mě překvapí, jak to měla autorka od začátku do konce důmyslně promyšlené a snad žádná otázka nezůstane nezodpovězena, vše do sebe nádherně zapadá. Krásný příběh, kde dobro zase jednou zvítězilo nad zlem.

jaroslav2714
01.07.2019 5 z 5

Velkolepé finále. Rozmluva Harryho s Tomem mě opravdu dostala.

l.e.d
01.07.2019 5 z 5

Harry Potter si udržel dle mého kvalitu od prvníhho do posledního dílu. Děj se posunul postupně od pohádky k "temné pohádce"? Vsadím se, že většina z nás vyhlížela překlady nebo jako já se snažila knihu si přelouskat v Aj.
Teď při psaní popisku po asi 10-15 letech co jsem s Harrym začal mám chuť ho znovu oprášit.

Coucouha
29.06.2019 5 z 5

Tak jsem došla na konec celé HP série. Je až neuvěřitelné, že jsem se k ní dostala teprve tento rok, kdy mi je 29 let. A to absolutně bez spoilerů. Nikdy předtím jsem nečetla tyto knihy a neviděla jsem ani kousek z filmů. A jsem za to neskutečně vděčná, že jsem si to teď v dospělosti mohla takhle užít! Vždycky jsem přečetla knihu a pak mrkla na film. Celkový zážitek byl neskutečný! Tohle je něco, co mne absolutně pohltilo a co budu chtít číst rozhodně někdy v budoucnu znova. A filmy si jistě taky mnohokrát pustím. Krása!

FilDaV
17.06.2019 5 z 5

Desítky milionů lidí na každém světadílu této planety čekalo několik let na TOTO!!! Ano, ukončení celého Harryho Pottera a rozhodující boj mezi Lordem Voldemortem a tímto mladým kouzelníkem s nachovou jizvou na čele ve tvaru blesku a s kulatými brýlemi. Ale není to jenom tato 1v1 bitva, je to vlastně bitva mezi Dobrem a Zlem, i když nemá cenu číst tuto knihu, když jste nečetli předchozích šest dílů. Rowlingová vydržela a ustála ten obrovský tlak, pod kterým byla a nádherně a snad nejlépe, jak mohla završila tuto naší nej........... knižní sérii, která nás provázela pouhým rokem našeho života (tak jsme to hltali, že jsme všechny díly stihli přečíst cca za jediný rok!). Bravo, bravissimo! ...

malazluta
13.06.2019 5 z 5

K celé sérii o Harry Potterovi jsem přistupovala opatrně. Z počátku mě hodně odrazoval ten mediální rozruch kolem knih této autorky. Celou serii od začátku až do konce jsem si přečetla poměrně nedávno a musím dodat, že jsem ji zvládla jedním dechem. J.K.Rowlingová má opravdu talent a úžasnou fantazii, stvořila příběh, který je jedinečný, napínavý a nejde se od něj odtrhnout.

Mamosvain
03.06.2019 5 z 5

Za mě prostě srdcovka. Krásné zakončení téhle excelentní série. Jsem nadmíru spokojen.

PhoebePollard
29.05.2019 5 z 5

Také dost dobré, ale místy trochu moc rozvláčné. Přesto je konec série moc hezký a všechna ta klišé na konci jsou jako pohlazení pro duši. Rozhodně doporučuji.

Monini
29.05.2019 5 z 5

Gejzír pocitů, kterých je tak hrozně moc, že se z toho nedokážu ani vypsat. A k tomu podivná prázdnota z toho, že to končí. Malé drobnůstky od prvního do posledního dílu zapadly do sebe a celé se to uzavřelo. Příběh jsem znala z filmů, takže mě neměl čím překvapit a přesto překvapil. Velká síla. Velká chyba nepřečíst všech sedm knih a nepoznat svět Harryho Pottera.

VinoTinto
19.05.2019 5 z 5

Snad jediná výtka: nelíbí se mi, jak stačí někoho odzbrojit a hned hůlka změní svoji věrnost. To už by málokomu sloužila ta, kterou si v mládí koupil.