Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466913/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-t0p-466913.jpg 5 12578 12578

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows, 2007

Jeckyyy
03.03.2019 5 z 5

Tak...Harry dočten a já stále nechápu, jak jsem mohla tolik let čekat s přečtením! ♥ Konečně jsem všechno kompletně pochopila, co mě třeba ve filmech mátlo....plus tolik nových informací a všechno ♥ mrzí mě, že už je konec....ale jak se říká - někdy je dobré v nejlepším přestat :) nicméně už teď je jasné, že se k HP budu několikrát a s chutí vracet :)

Hania932
28.02.2019 5 z 5

Panebože..Nemůžu uvěřit, že z tohoto světa musím udejít. Tohle je tak dokonalá série! A tento díl je naprosto úžasné zakončení. Tento díl je úplně nabitý energií, které je tajemná. Já jsem si čtení neskutečně užívala a prožívala jsem každou ztrátu, každé vítězství. V tomto díle jsem si uspořádala všechny svoje pocity. Severus Snape je úžasnej stejně tak jako Albus Brumbál. Líbí se mi jak se v knihách probírá minulost, jak to bylo předtím. To naprosto zbožňuji. A konec nemohla autorka napsat líp. To bylo tak krásné zakončení, že jsem brečela ještě hodinu po přečtení knihy. Konec byl tak plný emocí a napětí. Bitva mezi Voldemortem a Harrym, byla tak krásně napsaná. Vyjadřovala z toho ta zlost, pohrdání, ale i odhodlání. Prostě lepší konec jsem si snad přát nemohla. Samozřejmě že jsem oplaka smrt jiných postav. Já jsem nadšená a jsem neskutečně ráda, že jsem si tuto sérii přečetla. Děkuju za tak úžasný svět. A jedno vím jistě, do tohoto světa se zase jednou vrátím a budu tuto radost prožívat znovu a znovu. Always♥

lessi
25.02.2019 5 z 5

Prostě skvělá. Udělala jsem tu chybu, že když právě v televizi dávali Harryho, měla jsem s předstihem přečteno sedm dílů. Neodolala jsem a poslední dva díly jsem viděla, než jsem četla knihy. Trochu mně to pokazilo překvapení, ale zase mě to urvrdilo, že film knize v žádném případě nemůže konkurovat. Ti, co nečtou, a jenom sledují filmy, jsou o tolik ochuzeni.

Dankra
24.02.2019

Myslím, že nejlepší série ze všech - v komentářích je vše, nemá co dodat. Dana

Pítrs005
20.02.2019

Poslední díl, to jako vážně??? Klidně bych přečetla desítky takovýhlech knih o Harrym Potterovi, kdyby byly všechny tak čtivé jako těhlech sedm, ale ten poslední byl pro mě opravdu nejlepší a vyvrcholení bylo úžasné jako celá tahle série. Když jsem všechny díly dočetla bylo mi trochu smutno, že už to končí. Protože když jsem měla Harryho Pottera v rukou, občas jsem zapomínala, že mám nějaké povinnosti a bylo mi nádherně. Prostě jedním slovem úžasné.

Komaeda
15.02.2019 5 z 5

Supeeeer

barbora5058
07.02.2019 5 z 5

Úžasný konec úžasné série. Dotaženo do posledního nevyřešeného tajemství, všechno dává smysl. Skvělý překlad celé série. Možná bych vynechala kapitolu ,,Po 19 letech." Úžasné, čtivé, vtáhne do děje.

Leenah
06.02.2019 5 z 5

Více než důstojné zakončení celé série. Až mi bylo smutno z toho, že to končí a musím zpět do reality... #loveharrypotter

1bublina
05.02.2019 5 z 5

S posledním dílem jsem si dala načas a přečetla ho až letos, přestože předchozí díly jsem četla už dávno. První polovina knihy byla trochu rozvláčná a tolik se toho nedělo. Zase to dobře vykreslilo atmosféru beznaděje, kdy Harry s Ronem a Hermionou nevěděli, kde hledat. Celkem mě mrzelo, že už se děj neodehrává v Bradavicích.
Druhou polovinu jsem zhltla během jednoho večera a konec byl opravdu skvělý.
Hodně lidí komentovalo epilog jako "přeslazený a zbytečný"... Mně se naopak líbil. Jsem ráda, že to dobře dopadlo a že se hrdinům dobře daří i po 19-ti letech.
ČV 2019 - Kniha od ženské autorky s mužskou hlavní postavou.

aalma
03.02.2019 5 z 5

Harry Potter patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Prečetla jsem už nějolikrát a kouzelný svět mě stále baví více a více.

Janule809
02.02.2019

Konec? Nás.. miluji Harryho

jahex
31.01.2019 5 z 5

Nejočekávanější kniha všech knih. Velkolepé finále. Jak já nechtěl tu knihu dočíst!!!! Ale dočetl. Už asi 20x. A rozhodně ne naposledy. Svět Harryho Pottera je kouzelný a já do něho utíkám, když mě tenhle svět, kde žiju, se.e.

kaka
24.01.2019 5 z 5

Krásný konec, až mi bylo líto, že už jsem knihu dočetla. Na Harrym jsem vyrůstala a když jsem v 11 letech dostala Kámen mudrců k narozeninám, nemohla jsem se odtrhnout. Teď po tolika letech mi přistál poslední díl v knihovně a byla to vážně literární bomba...!

sabina8042
22.01.2019 5 z 5

Uz se mi styska po vsech z Bradavic! Rowling vytvorila uzasny svet, uzasny zaver cele sagy. Pro me skvely literarni zazitek ke kteremu se jednou vratim!

Lucky011
21.01.2019 5 z 5

After all this time? Always...

PlayEasy684
19.01.2019 5 z 5

Dokonalé vyvrcholení, Rowlingová zas a znovu bodovala a právem se vyšvihla z holky nemajíc topení, která je na sociálních dávkách a chodí do "Elephant House", kavárny v Edinbourghu, protože doma neměla radiátor.

LuT
15.01.2019 5 z 5

Už je to dost let, co jsem četla, ale dost mě to vtáhlo...lepší než film a i ten se mi líbil :)

terezaki
15.01.2019 5 z 5

Pokud vám vše nebude dávat smysl, pak je potřeba se vrátit na začátek. Dokonalé finále skvělé série. A nezapomeňte, že není na světě nic důležitější než přátelé a rodina.

Aki12
13.01.2019 3 z 5

JISTĚŽE JE TO V TVÉ HLAVĚ, HARRY. TO NEZNAMENÁ, ŽE TO NENÍ SKUTEČNÉ.
Já tedy doufám, že některé scény v knize se mi děly jenom v mé hlavě. Hlavně ta zdlouhavá 300 stránková pasáž plná nudy.
Nikoli dokonalé, jako minulé díly, ale má to k tomu velmi blízko.
Harry dospěl a ve svém finále naservíroval (tedy aspoň pro mě) nejslabší díl série. Tentokrát už žádná pohádka, ale plnohodnotná válečná vřava, která se objeví až v závěru knihy, což vás trošku zamrzí. Nemluvě o otravné odrovnávání důležitých postav mimo děj.
Pořád ale přiznávám, že autorka napsala velice důstojné zakončení série. Až na poslední kapitolu, tu si mohla odpustit.

Lucas.94
12.01.2019 5 z 5

Celá série Harryho Pottera je prostě úžasná! Rowlingové se podařilo vymyslet krásný svět se skvělou zápletkou. Jsou to knihy, ke kterým se budu vracet v každém věku.