Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466913/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-t0p-466913.jpg 5 12438 12438

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Na to, že je film rozděleny do dvou částí je kniha pouze jedna! Úžasná a dokonalá, rozhodně lepší než film! Doporučuji všem milovníkům HP❤️

Belisima
10.04.2019 5 z 5

Přečetla jsem několikrát, ale poprvé jsem to přečetla na jeden zátah. Vlastně pokaždé. Ono to jinak nešlo. U žádné jiné knížky jsem se tolik nebála o hrdiny, jako tady. A stejně bych si kvůli Harrymu přála vymazat paměť, klidně zapomenu na všechno, jenom abych mohla znovu prožít to, co jsem zažila, když jsem četla knížky poprvé.

Haloon
10.04.2019 5 z 5

Závěrečný díl byl vůbec první, který mne místy nebavil. Téměř bezúspěšné a zdlouhavé putování z místa na místo způsobilo, že jsem knihu častěji odkládal. Přesto hvězdu odebrat nemůžu, neboť jsem byl spokojen s koncem, který tuto báječnou sérii završil.

rejhyl
07.04.2019 4 z 5

Poslední díl série překvapuje, baví, ubližuje, bolí, drásá nervy, ale v mnoha ohledech též v první polovině nudí. Samozřejmě je to pro fanouška série povinnost, ale jen proto nelze hodnotit knihu absolutním hodnocením. Samozřejmě, velké válečné finále je strhující a mohutné, ovšem ve své vlastní velikosti je skoro sebedestruktivní, jelikož je proťato psychologickou hrou na dobro a zlo a zbytečně se zamotává samo do sebe. Hodnotit zvrat v podobě zdařilé resurekce a posmrtného rozhovoru nechci, tuto část bych z knihy nejraději vystřihl. Nicméně zbývá jen dodat, že několik ztracených životů mladých a talentovaných čarodějů, se kterými má generace trávila dlouhá léta plna dobrodružství a zběsilého dospívání... bolí více, než by si kdokoliv z nás dovedl přiznat.

oblakaknih
07.04.2019 5 z 5

Tohle bylo skvělý! Skvělý, skvělý.
Rozhodně můj nejoblíbenější díl!
Není nic, co bych vytkla.
A těch slz!

chloerny
31.03.2019 5 z 5

Odpočítávala jsem dny, kdy knížka výjde. A konec jsem úplně obulela. Ne protože příběh dopadne špatně, ale protože skončí. Jsem z ty generace, která stárla s Harrym a bylo to prostě cele kouzelné.

Michelle95
28.03.2019 5 z 5

Je pro mě neskutečně těžký loučit se se světem Harryho Pottera pokaždé! Vím, a jsem za to ráda, že se k tomu můžu kdykoliv vrátit a že pokaždé když se vrátím, tak je to perfektní zážitek. Jen stejně pokaždé je i loučení s knižní sérií nějak nesnesitelně těžký. Nejlepší příběh pro mou maličkost!!

Atanone
14.03.2019 5 z 5

(SPOILER) „Netvařte se tak šokovaně, Severusi. Kolik mužů a žen už jste viděl umírat?“
„Poslední dobou jen ty, které jsem nemohl zachránit“

Flexa
10.03.2019 4 z 5

No jako vcelku dobré, docela zmatené, a film lepší. I tak dám 4 hvězdy.

MikeDV3
03.03.2019 5 z 5

(SPOILER) KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!
Tuhle knihu bych z celé série zhodnotil jako nejlepší a to především díky propracované psychologie postav. U Harryho můžeme celou dobu vidět neuvěřitelnou strach a nejistotu. Snad poprvé jsem si naplno uvědomil, jaké neuvěřitelně těžké břemeno nese.
Dále bych se rád vyjádřil k pasáži, ve které se Harry dozvídá, že musí zemřít. J. K. Rowlingové se skvěle podařilo vystihnout pocity člověka, který něco takového prožívá, a neměl jsem daleko k slzám. Tento prvek sebeobětování mi jen potvrdil, jak je Harry neuvěřitelně odvážný.

Velmi klíčovým momentem celé knihy pro mě byl fakt, že jsme se dozvěděli o Brumbálově temné stránce a chybách, kterých se v životě dopustil. Brumbál byl pro mě do té doby (stejně jako pro Harryho) symbolem neomylnosti a neporazitelné osobnosti, která si v každé situaci ví rady a v podstatě nezná slovo prohra. Myšlenka, kterou Rowlingová v tuto chvíli vyjádřila je podle mě velmi obohacující. Sděluje nám v podstatě, že každý v životě dělá chyby, s jejichž následky musí žít a že občas je nejtěžším úkolem odpustit sám sobě.

Vůbec poprvé chci veřejně paní Rowlingové poděkovat za nádherné chvíle, které jsem s Harrym mohl prožít a přísahám, že jsem je rozhodně nečetl naposledy.

Jeckyyy
03.03.2019 5 z 5

Tak...Harry dočten a já stále nechápu, jak jsem mohla tolik let čekat s přečtením! ♥ Konečně jsem všechno kompletně pochopila, co mě třeba ve filmech mátlo....plus tolik nových informací a všechno ♥ mrzí mě, že už je konec....ale jak se říká - někdy je dobré v nejlepším přestat :) nicméně už teď je jasné, že se k HP budu několikrát a s chutí vracet :)

Hania932
28.02.2019 5 z 5

Panebože..Nemůžu uvěřit, že z tohoto světa musím udejít. Tohle je tak dokonalá série! A tento díl je naprosto úžasné zakončení. Tento díl je úplně nabitý energií, které je tajemná. Já jsem si čtení neskutečně užívala a prožívala jsem každou ztrátu, každé vítězství. V tomto díle jsem si uspořádala všechny svoje pocity. Severus Snape je úžasnej stejně tak jako Albus Brumbál. Líbí se mi jak se v knihách probírá minulost, jak to bylo předtím. To naprosto zbožňuji. A konec nemohla autorka napsat líp. To bylo tak krásné zakončení, že jsem brečela ještě hodinu po přečtení knihy. Konec byl tak plný emocí a napětí. Bitva mezi Voldemortem a Harrym, byla tak krásně napsaná. Vyjadřovala z toho ta zlost, pohrdání, ale i odhodlání. Prostě lepší konec jsem si snad přát nemohla. Samozřejmě že jsem oplaka smrt jiných postav. Já jsem nadšená a jsem neskutečně ráda, že jsem si tuto sérii přečetla. Děkuju za tak úžasný svět. A jedno vím jistě, do tohoto světa se zase jednou vrátím a budu tuto radost prožívat znovu a znovu. Always♥

lessi
25.02.2019 5 z 5

Prostě skvělá. Udělala jsem tu chybu, že když právě v televizi dávali Harryho, měla jsem s předstihem přečteno sedm dílů. Neodolala jsem a poslední dva díly jsem viděla, než jsem četla knihy. Trochu mně to pokazilo překvapení, ale zase mě to urvrdilo, že film knize v žádném případě nemůže konkurovat. Ti, co nečtou, a jenom sledují filmy, jsou o tolik ochuzeni.

Dankra
24.02.2019

Myslím, že nejlepší série ze všech - v komentářích je vše, nemá co dodat. Dana

Pítrs005
20.02.2019

Poslední díl, to jako vážně??? Klidně bych přečetla desítky takovýhlech knih o Harrym Potterovi, kdyby byly všechny tak čtivé jako těhlech sedm, ale ten poslední byl pro mě opravdu nejlepší a vyvrcholení bylo úžasné jako celá tahle série. Když jsem všechny díly dočetla bylo mi trochu smutno, že už to končí. Protože když jsem měla Harryho Pottera v rukou, občas jsem zapomínala, že mám nějaké povinnosti a bylo mi nádherně. Prostě jedním slovem úžasné.

Komaeda
15.02.2019 5 z 5

Supeeeer

barbora5058
07.02.2019 5 z 5

Úžasný konec úžasné série. Dotaženo do posledního nevyřešeného tajemství, všechno dává smysl. Skvělý překlad celé série. Možná bych vynechala kapitolu ,,Po 19 letech." Úžasné, čtivé, vtáhne do děje.

Leenah
06.02.2019 5 z 5

Více než důstojné zakončení celé série. Až mi bylo smutno z toho, že to končí a musím zpět do reality... #loveharrypotter

1bublina
05.02.2019 5 z 5

S posledním dílem jsem si dala načas a přečetla ho až letos, přestože předchozí díly jsem četla už dávno. První polovina knihy byla trochu rozvláčná a tolik se toho nedělo. Zase to dobře vykreslilo atmosféru beznaděje, kdy Harry s Ronem a Hermionou nevěděli, kde hledat. Celkem mě mrzelo, že už se děj neodehrává v Bradavicích.
Druhou polovinu jsem zhltla během jednoho večera a konec byl opravdu skvělý.
Hodně lidí komentovalo epilog jako "přeslazený a zbytečný"... Mně se naopak líbil. Jsem ráda, že to dobře dopadlo a že se hrdinům dobře daří i po 19-ti letech.
ČV 2019 - Kniha od ženské autorky s mužskou hlavní postavou.

aalma
03.02.2019 5 z 5

Harry Potter patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Prečetla jsem už nějolikrát a kouzelný svět mě stále baví více a více.