Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466913/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-t0p-466913.jpg 5 12442 12442

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

sarka9190
08.11.2018 4 z 5

Lepší než Princ dvojí krve, ale na ty počáteční díly, to nemá. Postavy uvěřitelně vyspěly a rozuzlení ohledně bezové hůlky je top. Důstojné uzavření série.

petr1536
07.11.2018 5 z 5

Potterovská sága je prostě klasika. Propracované osoby, promyšlené zápletky, naivní dětskost vyvážená narážkami na problémy společnosti. Doporučuji všem!

Kačkaknihomol
24.10.2018 5 z 5

Abych pravdu řekla, z posledního dílu o mladém kouzelníkovi jsem lehce rozpačitá. Je to sice Harry Potter, takže se to čte jako po másle, ale přesto to na mě občas působilo tak trochu bez jiskry. Možná je to tím, že Harry najednou není v Bradavicích, ale lítá po světě a hledá viteály, možná něčím jiným, ale tento díl za mě zapadá do těch "horších" dílů HP (jestli se to vůbec dá takhle říct).

Rowlingová je ale opravdu čarodějka, takže uvrhla knihu do dlouhotrvajícího napětí, ze kterého se člověk jen špatně vyhrabává. Všechno je to protkané kouzly, ale bohužel i úmrtími. Myslím, že zápletku se jí povedlo pěkně ukončit. Ale naopak, vadí mi, že se na konci už vůbec nevyjadřuje k ostatním charakterům. Nejvíc z nich mě asi mrzí Lenka, která je prostě úžasná. Jinak, samozřejmě musím je a jen chválit. I když přeci jen přiznejme si, že i na Harrym Potterovi se dá najít pár much.

Phyl
16.10.2018 2 z 5

Konec jak z Metrixu vystřižený přesně vystihl celé toto dílo. Kdy se mladý Želu plný lásky a jiných super prima kool vlastností, postaví hloupému a přesto mocnému černokněžníkovi, který je tak strašné mocný až je pitomý, nechá se pokaždé napálit. Poslední díl po kterém mi stále v uších rezonuje duté plácání se do hrudi, kdy hlavní postava neustále připomíná, že úkol který byl svěřen právě jemu není ničí věc pouze jeho vlastní. Hlavní ovšem je, že z každé patálie vyvázne Potter úplně nejwitz mrtě mazec v klidu, i když je pravda, že za sebou zanechává značné kvanta mrtvých jedinců, abychom si mohli i zabekat. Jsem nesmírně šťasten, že jsem se tímhle vším přebrodil a mohu tak konečně na toto "veledílo" kidat tolik špíny kolik se mi zachce, neboť jsem získal k tomu právo. Láska vždy zvítězí nad zlem a nenávistí a navíc se ukáže... Přesně tak.

Belbo
10.10.2018 odpad!

Autorský styl paní Rowlingové tak, jak jej Bůh stvořil bez fíkového listu. Už v prvních dílech zpracování příběhové stránky tak trochu skřípalo. Děj utíkal, Potter nejčastěji hledal, nevěděl, něco padlo do oka, nebo mu spadla čelist, popřípadě spěchal. Stroze načrtnuté mytologie bez hlubšího rozpracování byla nesena na celkem svižně odvyprávěném dětském příběhu. A tady začíná kámen úrazu. První tři díly pojala Rowlingová jako příběhy o partě děcek ve školním internátu. Ostatní postavy jsou spíš nutným komparzem, či výplní bez většího zainteresování do děje. Sice pomáhají ústřednímu triu, jsou v nějaké míře vázány na jejich jednání a konání, a často mají potenciál je i výrazně situaci ovlivnit, ale pořád nemají svůj život bez vztahu k "Potterově gangu". Prvních trhlin jsme si mohli už všimnout v Ohnivém poháru, kde minimálně část knihy pracující s Potterovou psychologií může fungovat u dítěte, ale už hůř u zkušeného čtenáře (i dětského). To co byla u čtyřky okrajová část, tvořilo v pětce nosnou linku příběhu, ne hledající Potter, ale snaha o Pottera puberťáka. Otázkou je, zda se hlavní hrdinové, opravdu s věkem vyvíjí anebo jen zažívají komplikovanější a temnější situace. Já se přikláním k druhé možnosti. Hermiona s Ronem jsou od prvního do posledního dílo prakticky stejní, Potter je od čtvrtého dílu psychicky labilní, ale jinak má základní vlastnosti stejné. je rozdíl napsat svižnou akci, kde se pracuje s tempem vyprávění, popřípadě, rozvíjet sémantiku příběhu v různé míře efektivními flashbacky (sorry, ale ty kecy frau Rowlingowic, jak měla všechno od začátku vymyšlené jsou prostě blbosti) a pracovat s psychologií postavy. V prvním je autorka lepší rutinér, v druhém selhává v základních postupech. Neumí napsat "nedoslovný" dialog, sepsat text tak, aby z něj závěry vyplynuly jen tak "mimochodem". Relikvie smrti je obr na hlíněných nohách, utahaný, zdlouhavý, patetický a hlavně vážný. Místy mi přijde, že radost z vyprávění nahradil potřeba vyprávět... Vševysvětlující dialogy/monology s potenciálem deus ex machina tomu všemu dávají korunu na vrch :) Je to těžká sračka

SeiyaOri
05.10.2018 5 z 5

Má cenu k "Harry Potter - 5/5" něco dodávat?

Verkva
02.10.2018 5 z 5

Harry je prostě ❤️covka!

anid
22.09.2018 3 z 5

Všichni chválí tuhle knihu jako úžasné zakončení, ale pro mě.... ehm nezdála se mi tak tak úžasná jako ostatní... rozhodně je neslabší.
Neber te mě zle . prví polovina byla naprosto bombastciká jako předhozí díly, ale pak to šlo z kopce. Musím říct, že jsem celou serii Harry Pottera četla 2x (a chystám se v blízké době po 3x) ale poslední díl jsem ani jednou nedočetla......

Miliarda
16.09.2018 5 z 5

Skvělou sérii zakončila Rowlingová skvělou knihou. Hledání viteálů a relikvií smrti, skvělý příběh Severuse Snapea, plno překvapivých momentů....prostě kniha plná pozitiv a více než důstojné zakončení příběhu o mladém kouzelníkovi s jizvou na čele. Jediným negativem této knihy budiž to, že je knihou poslední. Série o Harry Potterovi mi přirostla k srdci a je obtížné se s jeho světem rozloučit. Avšak rozhodně toto rozloučení nemohlo být hezčí.

Jarmila97
13.09.2018 5 z 5

naprosto krásné zakončení serie všem doporučuji si celou sérii Harryho Pottera přečíst ♡♡♡

BeyondHorizon
08.09.2018 5 z 5

Poslední a definitivně můj nejoblíbenější díl. Neustále se něco dělo, byl to jeden zvrat za druhým a proto tu nemůžu Rowlingové vyčítat, že vše nacpala do několika posledních kapitol. Je toho hodně, co dá o této knize (a sérii celkově) dá říct, ale nemám sílu vše vypisovat. Nejsilnějším aspektem jsou samozřejmě postavy a jejich neustálý vývoj a mistrné podávání informací. Severus Snape je jednou z nejlépe promyšlených postav, které znám.
Konečně jsem si po dlouhé době tuto sérii poprvé přečetla a budu se moc ráda vracet. Vůbec bych se nebránila více dílům, které by ani nemuseli být o Harrry Potterovi, jen by se odehrávali v HP světě.
J. K. Rowling, děkuju za stvoření něčeho, na co budu vzpomínat s láskou jako součást (nejen) mého dětství :)

misowi84
08.09.2018 5 z 5

Kruh se uzavřel a příběhová linka ukončena..
Ne však v mém srdci.. I když jsem se k sérii dostal teprve až teď,
neuvěřitelně na mě zapůsobila.. Vždycky jsem se bál, že jsou knihy
určené pouze pro děti.. Jaký bláhový omyl.. Jestli měl někdo obavy,
tak je zahoďte.. Zažijete něco, co se nedá popsat slovy..
Zhmotnění fantazie..

Má nejoblíbenější postava je : Severus Snape

Přál bych si o něm samostatnou knihu.. Věřím, že by si ji zasloužil..

Ke knihám se v budoucnu vrátím..
Protože tohle už je láska do konce života..

TimeLord
27.08.2018 5 z 5

Sériu Harryho Pottera som začal čítať v ôsmych rokoch. Čo povedať, bola to jedna z mojich najobľúbenejších.

Kopta
20.08.2018 5 z 5

Je až neuvěřitelné, že po sedmi letech mé tradice čtení HP každé léto, je toto vše za mnou. Nikdy jsem nehodnotil knihu méně něž pěti. Dnešek nebude výjimkou. Všechny knihy se četly neuvěřitelně plynule a nádherně, že se to asi ani moc nedá popsat. Poslední kniha má určitou strohost v tom, že je vlastně konec a vy ani nevíte jak se ohledně toho šoku máte cítit. Jde o skvělé dílo, které mě provází od dětství a do tvrdé dospělosti. Děkuji mockrát!

LuiCJ
20.08.2018 5 z 5

TENTO KOMENTÁR MÔŽE OBSAHOVAŤ SPOILERY!
Harry Potter a Dary Smrti. Dielo, ktoré dočasne zakončilo úžasnú čarodejnícku sériu a hlavne má krásne posolstvo. Nájdeme tu mnohé biblické prvky v podobe veršov, myšlienok a vlastne samotná štruktúra príbehu je tak trochu ňou inšpirovaná.
Harry už nechodí do školy, namiesto toho bojuje a plní úlohu, ktorú mu dal Dumbledore ešte počas jeho pozemského putovania.
Dej je premyslený, prepracovaný a napísaný do ešte väčších detailov než jeho predošlé diely. Tu to bolo veľmi dôležité. Odrazu začalo všetko do seba zapadať, odkryli sa mnohé spojitosti a vysvetlil sa príbeh asi najzaujímavejšej postavy celej ságy - Severusa Snapa. Severus Snape mi po celý čas čítania série prišiel veľmi dvojtvárny, raz mi prišiel hnusný a inokedy som ho mal rád. Snape je skutočne jednou z najpozoruhodnejších postáv celej ságy. Dary Smrti a celá príbehová línia okolo nich je tiež zaujímavá a pomáha objavovať Harryho minulosť.
J.K.Rowlingová vytvorila jedinečnú, pútavú, obdivuhodnú, krásnu a emocionálnu knižnú sériu, ktorá zostane v mojom srdci zapísaná naveky.

Dagros
19.08.2018 5 z 5

Opakovala bych se, jak je knížka úžasná, stejně tak jako u předchozích dílů. Napíšu k tomu snad jen to, že se mi bude po kouzelnickém světě stýskat až dočtu i Prokleté dítě. :)

Ana72154
16.08.2018 5 z 5

Kniha z mé nejoblíbenější ságy

Ran
14.08.2018 4 z 5

Po přečtení musím říct, že se jedná o velmi dobrý závěr celé série.

Horselen
04.08.2018 5 z 5

Od první stránky první knihy této série až do konce dokonale promyšlené, nanejvýš propracované a originální dílo, rozebrané do nejmenších detailů, které vám do sebe zapadnou. Slovy to ani nelze vyjádřit. Chvíli na mě zase bude působit "knižní kocovina".

Přestože jsem knihu nečetla poprvé, všechno jsem prožívala znovu. Byla jsem stejně napjatá jako kdybych příběh nikdy nedržela v ruce a úpěnlivě jsem čekala, že se osudy některých mých oblíbených postav změnily. Přestože jsem věděla jak to dopadne, bála jsem se.
Na této sérii jsem vyrůstala a zanechala ve mně mnoho. Přišlo mi, jako kdybych byla součástí kouzelnického světa.
Fakt, že ke konci i profesorka použila kletbu, která se nepromíjí, jen dokazuje, že Rowlingová urazila značný kus cesty od pohádky pro děti.

A co si budeme povídat, i já jsem si oblíbila známé:
"After all this time?"
"Always" ♥

Thunder02
02.08.2018 5 z 5

Fascinující a dehberoucí finále film je oproti tomuhle slabé kafe