Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466913/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-t0p-466913.jpg 5 12578 12578

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows, 2007

brabofka
05.12.2013 5 z 5

Série uzavřena. A stálo to za to. Skláním se před spisovatelčinou fantazií a umem dotáhnout vše do konce a všechno vysvětlit. Faktem je, že i čtenáři spolu s HP rostou, a poslední díl už není pro ty menší... Je to opravdu od začátku do konce jízda, plná napětí, akce a bohužel i mrtvých :-( A potom co jsem měla možnost přečíst celou sérii a zkouknout první dva díly ve film. podobě, si stojím za názorem, že film se knížce prostě nevyrovná. JKR to měla parádně vymyšlené, do poslední tečky :-)
PS škoda, že to skončilo. Celou sérii jsem přečetla za necelé dva měsíce, a byla to jízda od začátku až do konce!

grellenort
29.11.2013

Pozor SPOLER:
poslední díl zmetka z Bradavic(čti Jindry Hrnčíře): Hned na úvod se celé společenstvo kamuflovalo do hnusnýho ksiftu hlavního protagonisty. Poté se společenstvo začalo přesouvat vzduchem, kdy hlavní opora teamu bílá sova, která by samozřejmě v jiné realitě měla daleko větší funkci padla zasažena zeleným bleskem, jehož autorem byl sám pán zlejch šmoulů. Jednooký wizardek, nejtvrdší ze všech na můstku také padl. Ovšem co mi vrtá hlavou, proč mrzáci, co zrovna vylezli ze školy přijdou jen o ucho?? Poté následuje svatba jak z růžový knihovny(Danniele Stelee), kdy nejedné slečně ukane slza z krásy šatů nevěsty. Vzápětí jsme přesunuti do dusné atmosféry ministersva magičů(looks like 1984), kde by se nejeden utopista rozplakal radostí. Hned jakmile se pan Smith vypořádá z ministersvem odjíždíme stanovat na krásný britský venkov a začínáme sbírat bobříky(čti Viteály), abychom jak Hoši od Bobří řeky měli splněno, pane Foglar. Samozřejmě neva, že v našem skautském oddíle panují vztahy mezi opačnými pohlavími (než se vrátíme do města, vyřešíme spory o otcovství, Rone). A už se přesouváme do zavřeného sklepa (Mlčení jehňátek), kde se schyluje k závěru. Hlavní hrdinové samozřejmě vymyslí zamčeni bez hůlek ve sklepě úplný hovno, proto přichází jak deux ex machina zeleně kamuflovanej perfektně oddanej(rozuměj vlezlej) skřet, bez kousku šarmu a dobrý animace. Aby vzápětí jak Ježíš na sebe vzal vinu za naivitu mistra Harryho a umřel jak první svobodnej domácí parchant..
Závěr: Každý si v tom najde to SVOJE :D:D

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Tenhle díl má pouze jednu jedinou vadu - je poslední.

Aneneta
17.11.2013 5 z 5

Geniální. Rowlingová dokazuje, že měla předem vše perfektně naplánované a už v prvním díle byly umístěny drobné zápletky, které překvapivě vyústily v posledním díle. Rowlingová rozhodně má můj obrovský obdiv.

vojtaruzek
06.11.2013 5 z 5

O Harrym Potterovi je známo, že roste spolu se svými čtenáři. Tento díl to potvrzuje, doopravdy není pro děti. Ale to mu jen přidává na atmosféře. Prostě epický závěr epické série a jedna z nemnoha knih, kterou lze číst stále dokola (přinejmenším některé pasáže).

kazecha
05.11.2013 4 z 5

Říká se -že konec dobrý, všechno dobré ...ten poslední díl BYL prostě ÚŽASNÝ. Nemohla jsem se odtrhnout. I když jsem věděla, že to dopadne dobře - pořád jsem byla nervózní - jestli to HARRY fakt "dá".
PS: některé věci pro mě fakt byly překvápkem a nečekala bych je - ale to nebudu prozrazovat pro případ, že to ještě někdo nečetl.
PSS: závidím autorce tu fantazii a jak dokázala provázat všechny díly i malými detaily, které do sebe postupně zapadaly ...

aluskacz
21.10.2013 5 z 5

Tenhle díl jsem přečetla třikrát. Poprvé jsem se jím prokousávala dlouho, podruhé jsem ji přečetla jedním dechem a potřetí jsem ji přímo zhltla! Neuvěřitelně napsaný poslední díl, plný napětí, relikviích smrti, viteálů, smutku, černé magie a lásky :-)
Jen mě mrzí, že Harry Potter už skončil a že další díl už není..

HiNataLi
19.10.2013 5 z 5

Relikvie smrti a Viteály, artefakty, kolem nichž se poslední díl této úžasné série točí jsou jeden zajímavější než druhý a nejeden z nás si asi pomyslel, který z nich by měl raději ve svém vlastnictví. I já sama takového favorita mám. :)
Knížka samotná byla úžasná, a pamatuji si, jak jsem se od ní nemohla odtrhnout, a to ani kvůli spánku ne. V konečném součtu jsem jí měla přečtenou zhruba za den. A toho času vůbec nelituji. Naopak, cítím se obohacena :D (ač musím přiznat, že Epilog, který se mi až tolik nelíbil, mou eufórii mírně strhnul dolů) V celkovém součtu ale bravo J.K. (^^)/♥

Poutnice
30.09.2013 5 z 5

Poslední kniha série nezůstala pozadu a udržela si vysokou laťku nasazenou díly předchozími. Přestože se do Bradavic dostáváme snad jen na závěrečnou bitvu (a že je dost dobře popsaná), příběhu jejich opuštění vůbec neuškodilo. Co mě překvapilo, byl Ronův odchod, ale jelikož si uvědomil, že je jen přetaženej (osel), tak se zase vrátil a bylo vše OK. Jo a Hermioninu kabelku bych taky potřebovala...kdyby někdo zjistil, jak na to, mohli byste mě to naučit, než se budu muset balit třeba na dovolenu a podobně? :)

IvcaK98
20.09.2013 5 z 5

!Obsahuje SPOILERY!
První Harry Potter, který se skoro celý odehrával mimo Bradavice. Už to není takové to školní dobrodružství, souboj s Voldemortem a otcovský rozhovor s Brumbálem ( nejlepší část každého dílu ), i když na ten zrovna nakonec došlo :-) Tohle nám Rowlingová odepřít nemohla, přestože šla přes mrtvoly. Třebaže hlavní trojlístek přežil, zemřelo tolik mých oblíbených postav, že to byla zároveň nejsmutnější kniha celé série. Kvalitativně je sedmička dost možná slabší, než některé předchozí díly, pořád je to ale Harry a ten epilog byla sladká třešnička na dortu :-)

Libby
16.09.2013 5 z 5

Na tuto knihu nedám dopustit. Ještě teď si vzpomínám, jaký to byl hrozný pocit, když jsem dočítala poslední stránky s vědomím, že už žádné další nebudou. Byla jsem do téhle knihy tak ponořená, že jsem si ani nevšimla, jak je tolika lidmi zmiňovaný děj rozložený a vůbec mi to nevadí. :-) Pro mě naprosto geniální dílo.

Yorika
14.09.2013 3 z 5

Co dodat? Všechno podstatné již bylo o knize napsáno.Osobně jsem zklamaná.Kýčovitý konec, špatné rozložení děje, nudné pasáže...Nejslabší kniha série.

Wiqqux
07.09.2013 5 z 5

HP zazvonil zvonec, no zvonil naozaj hlučne. Táto kniha sa síce odohrávala väčšinu času mimo milovaného Rokfortu, no má tak úžasný dej, že táto zmena mi vôbec neprekážala. U mňa má 100%.

Mishwaa
27.08.2013 5 z 5

Poslední díl Harryho Pottera rozvrhla Rowlingová dost prapodivně. SPOILER Téměř polovinu knihy mají jen jeden viteál, ale druhou polovinu knihy se "rozjedou". Nemluvě o tom, že měli víc štěstí než rozumu, když uletěli od Gringottů na drakovi, a nikdo nebyl schopen je zastavit? No promiňte, to není možné.
Nebo to, jak Ron šel do Tajemné komnaty pro baziliščí zuby a otevřel ji tím, že napodobil Harryho zasyčení? Jak by to mohl dokázat?
Nebo když Voldemort zničil Moudrý klobouk a prohlásil, že už žádné Zařazování nebude a všichni půjdou do Zmijozelu? Víme přeci, že o 19 let později se opět Zařazovalo.
Také jsem si vzpomněla, jak kloubouk v šestém díle prohlásil, že do Zmijozelu chodí čistokrevní, ale vzpomeňte si na Severuse Snapea, Voldemorta a jistě i jiné nečistokrevné.
Abych to uzavřela: Přestože zůstávají v příběhu trhliny, sérii Harryho Pottera miluji a drobné chybky odpustím :).

petrn
26.08.2013 5 z 5

Sedmý díl celé ságy je podle mého názoru opravdová třešnička na dortu. Už fakt, že se příběh neodehrává v již téměř rutinním školním roku, ale i celková dynamičnost, která témeř nikde nepolevuje, místy emoční vypětí pro čtenáře a také rozuzlení většiny záhad a zodpovězení otázek, které se nashromáždily v průběhu předešlých dílů, posazují knihu na vyšší úroveň. Mimochodem, je to opravdu nepříjemné, přesedlávat po celé sáze o Harry Potterovi na jiný spisovatelský styl, nejdříve jsem musel začít nenápadně povídkami, protože celá kniha najednou se mi příčila :)

Anre3
25.08.2013 5 z 5

Tenhle díl a pátý je podle mě nejlepší. Ukáplo i pár slziček, když oblíbení hrdinové umírají. Ale nakonec vše dopadne dobře. Pěkné je i přídavek - hlavní hrdinové v dospělosti...

stavlamich
09.08.2013 5 z 5

Pravděpodobně můj neoblíbenější díl ze všech sedmi. Ale i tak už po prvotním bláznivém okouzlení mě Harry Potter nějak nebere. :)

differenthuman
09.08.2013 5 z 5

Tohle je podle mého jeden z nejlepších dílu celé ságy. Pamatuji si přesně, když jsem dostala do rukou první díl a také si pamatuji, jak jsem poprvé otevřela tuto poslední knihu a vlastně se mi ji ani nechtělo číst. A to kvůli tomu, že jsem nechtěla aby to skončilo. Ale poté co jsem ji poprvé dočetla mi došlo, že tím nic nekončí. Ano, knížky už další zřejmě nebudou, ani filmy, ale Harry žije pořád s námi v našem srdci a nezáleží na tom, jestli dál pokračuje jeho série. Můžu ty knížky číst stokrát za sebou a nikdy mě nenudí. Můžu stokrát číst jak někdo umírá, a stejně si pokaždé pobrečím. Líbí se mi ta atmosféra té knihy. Sálá z toho napětí, ale místy také vnitřní klid, i když je ho tam málo. Je to emocionálně nabité. Spousty pocitů míšících se dohromady. Skvělá kniha, kterou jsem četla asi tak 7krát. Nejvíce se mi líbí, že když nemám co číst, Harry je vždycky první po čem sáhnu, protože v tom mám jistotu, že mě to bude bavit a že příběh budu prožívat s hrdiny do posledního dechu.

pink_ivy
08.08.2013 4 z 5

“Of course it is happening inside your head, Harry, but why on earth should that mean that it is not real?” Pro mě teda asi určitě nejemociálnější knížka. Člověk na tom vyrůstal, takže opustit tenhle svět po zhruba devíti letech dost bolelo, obzvlášt s tím jak byla ta knížka temná a všichni tam umírali. I když jsem měla to štěstí, že moje oblíbené postavy přežili. Je tam ale ovšem jedna smrt, kterou JKR nikdy, nikdy neodpustím. Spoiler: Zabít D. byla opravdu podpásovka.

Jan Amos Komens
06.08.2013

Na této sáze jsou nejlepší vybroušené dialogy a hlavně fakt, že žádné postavy nejsou ploché, každá má své místo v sáze a hlavně to, že i ten největší záporák( Voldemort,