Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466913/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-t0p-466913.jpg 5 12578 12578

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows, 2007

tleming
01.02.2013 5 z 5

poslední tečka v knize pro mě, jako pro člověka, který s touto ságou vyrůstal, byla jako tečka za... dětstvím :')

Bet
29.01.2013 5 z 5

Poslední díl Harry Pottera mě doslova nadchl.Uronila jsem i slzu.

Lothorien
22.01.2013 5 z 5

Kniha je lepší než film. Skvěle napsaná, až na ten konec po 20-ti letech, ten mohla vynechat.

Miss Utahraptor
13.01.2013 3 z 5

Poslední kniha veleznámé série dopadla přesně podle mých (nej)černějších očekávání.

Začněme od toho pozitivnějšího. Tím je sloh, bezpochyby kvalitní.
O něco hůř na tom bude čtivost a spád, které si, hlavně v první polovině, sem-tam vezmou volno.
Děj byl přinejmenším snadno odhadnutelný. Už po přečtení předešlého dílu mi bylo jasné:
a) kdo (pokud vůbec někdo) z ústřední dvojice hrdina × záporák pomaže pod kytičky
b) jestli je Sev "sviňa", nebo chudák
c) kdo si koho vezme
d) že mé, prozatím neodstraněné, oblíbené postavy dlouho nepřežijí
e) atd.

Celkově kniha vyzněla možná až příliš happyendově. "Ok, pár našich umřelo, ale nepřátele jsme napravili, nebo popravili. (Skoro) každý se šťastně vdá/ožení, založí si vééélikou rodinku a.... na filmovém plátně se to bude výborně vyjímat."

lindalily
09.01.2013 5 z 5

Podla mňa najlepší diel :-) .

MARSgirl
05.01.2013 5 z 5

Velmi dobré zakončení příběhu Harryho Pottera. Jen mi docela chybělo více informací o viteálech...

Phoenix16.cz
03.01.2013 3 z 5

Po tolika skvělých knihách by mě nenapadlo, že mě Harry Potter může zklamat. Ale stalo se a přišlo to s posledním dílem. Samozřejmě jsem čekala pompézní finále, ale nějak jsem se k němu nemohla prokousat, protože v knize se prostě nic nedělo. Začátek ušel, ale pak, když se ústřední trojice vypravila na cestu a podstatnou část knihy se to točilo jen kolem nich, přičemž nic moc zajímavého se neudálo, mě kniha začala totálně nudit. Dokonce jsem ji někde v půlce odložila na několik měsíců a nakonec dočetla jen z popudu, že to přece nevzdám těsně před koncem. Po neslavném putování se tedy začalo zase něco dít a už byl konec. Takový, jaký se dá od této série očekávat. Takže sedm let v Bradavicích uběhlo jako voda a je tu konec. Sice ne moc slavný, ale asi už bylo načase, protože v nejlepším se má přestat. A Rowlingová to o fous přetáhla.

danca044
17.12.2012 5 z 5

Absolutně skvělé zakončení slavné ságy Harryho Pottera. Kniha je opět mnohem lepší než film a opravdu jsem si jí užila. Škoda, že už žádné další pokračování nebude.

Kelíns
06.12.2012 5 z 5

Toto je kniha, kterou jsem přečetla během pár dní. Je tak čtivá, člověk se při ní nenudil. Zkrátka a dobře je vážně skvělá. Krásné zakončení celé ságy.

Ben Nevis
12.11.2012 4 z 5

Nejslabší díl Harryho Pottera. Proč?
1. Rowlingové se daří ve škole. Je zdatnější v humorných scénkách než v těch temných částech. V Relikvií humor pochopitelně absentuje.
2. Nedaří se rozložit napětí. Půlku knížky se děcka bezcílně potulují a druhou půlku se vše zázračně vyřeší. To vše kvůli zbytečnému rozložení děje na celý školní rok.
3. mírný SPOILER: Důležitá postava, prolínající se celou ságou, vyjeví své informace až posmrtně. Zasloužila si důstojnější odchod.
4. celý konec je takový podivný a logikou se netrápí.

Přesto to není špatná četba a umí literárně uspokojit i staré krávy, jako jsem já. :-)

Nelin
07.11.2012 5 z 5

Kniha je náročnější na přemýšlení, ale vyvolává ve mě jisté emoce. Když jsem dočetla všechny díly, nechtělo se mi číst nic jiného. Jednoduše- Ty knihy ke mě přirostly. Je to asi nejlepší díl.

petruska.z
02.11.2012 5 z 5

Vše bylo řečeno. Po dočtení přišel pocit prázdnoty, že už tohle velké dobrodružství končí. Poprvé jsem měla i pocit, že kniha je trošku náročnější na přemýšlení, protože některé souvislosti byly složitě spletené. Ale fantastické a báječné a jsem vděčná hnutí osudu, že jsem se přiměla koupit si první díl, ač jsem odpůrce fenomenů - kterým Harry Potter bezesporu je.

jana89
31.10.2012 5 z 5

Konec série je trochu o něčem jiném, když už se neodehrává na škole, ale i přesto má kniha svůj děj a je velmi čtivá. Strávila jsem s Harry Potterem hodně času a je škoda, že už skončil, ale bylo to velmi pěkné zakončení. Budu se k celé sérii určitě časem vracet.

keselylenka
31.10.2012 5 z 5

Dneska jsem potřetí dočetla tento poslední díl série a opět se dostavil ten stejný pocit prázdnoty. Harryho jsem četla tak dlouho, že se stal prakticky součástí mého života. Každopádně poslední díl byl skvělým rozuzlením celé serie. Nezbývá než doufat, že Rowlingová objeví jiný skvělý svět, který vloží na papír.

SaDiablo
21.10.2012 5 z 5

S Harrym jsem strávila celé dětství. Osm let mě provázely knihy a po dočtení Relikvií jsem se cítila zvláštně. Není divu, že jsem brečela jako želva (což u mě v tu dobu nebylo příliš zvykem). JKR nezklamala, vyvrcholení bylo překvapivé a naprosto výjimečné, stejně jako každá kniha, rozdíl byl jen v tom, že tato je definitivě poslední. Doufám, že se JKR nikdy nenechá zlomit k napsání dalších dílů - je to tak, jak to má být.
Později jsem se smířila i se Severusovým osudem - při jeho dějové lince to bylo bravurní zakončení, které naprosto podtrhlo jeho charakter.
Teď se k Harrymu opět dostávám, a jakmile budu mít čas, znovu si Relikvie přečtu a potom začnu nanovo od jedničky - plánuji v angličtině a těším se na to jako tenkrát, když mi bylo devět.
Díky, Jo.

Dullnut
21.10.2012 5 z 5

Skvělé vyvrcholení sedmi dílné ságy o mladém čaroději.

TessDragon
13.10.2012 5 z 5

Začátek velkého dobrodružství v kouzelných Bradavicích s těmi nejnezapomenutějšími postavami na celém světě. Harry Potter je prostě jedinečný originál, který vás vezme za srdce a vy prostě musíte číst.
A ničeho nelitujete. Harry, Hermiona, Ron, Fred, George, Ginny, Neville, Snape a mnohem více...S těmi jsem prožila své dětství, a bylo opravdu kouzelné. J.K.Rowling vymyslela příběh, tak, že do sebe nádherně zapadnul a na konci se nám dostalo odpovědi na naše otázky. Jsem moc ráda, že jsem si mohla Harryho přečíst a v nejbližší době se snad k němu ještě dostanu.

Bohužel i HP končí, ale zakončil svůj příběh geniálně! Při čtení jsem skoro nedýchala a bála jsem se, jak to všechno skončí. U něčeho mě opravdu překvapil průběh + odchod mých oblíbených postav. HP už je na kraji největší temnosti, všechno se odehrává venku, od ochrany starých dobrých Bradavic, kde už také není bezpečno. Tohle bylo naprosto GENIÁLNÍ a NEZAPOMENUTELNÉ zakončení série, na Harryho budu ráda vzpomínat a ráda si ho přečtu znovu. :)

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Výborná knížka, kde se nakonec vše vyjeví a odhalí. Jak dlouho jsme na toto čekali. A dočkali jsme se. Já věděla už od začátku, že v Severusi Snapeovi je ždibec dobrého :)

eniete
08.09.2012 5 z 5

Podle mě je tenhle díl nejlepší. I když mám všechny díly stejně ráda-a považuji je všechny naprosto za geniální- tenhle mám o trošku raději. I když si ho přečtu i po desáté, vždycky ten příběh prožívám jako bych ho četla poprvé.

Paja.T
24.08.2012 5 z 5

Harry Potter - moje srdeční záležitost. Mým snem je jednou přečíst a vlastnit tento díl v co nejvíce jazycích.