Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466913/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-t0p-466913.jpg 5 12578 12578

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows, 2007

padajicidvere
11.08.2011 5 z 5

Nemám ráda nedokončené konce a nesouhlasím tu s těmi, podle kterých je konec této ságy naprosto k ničemu. Kdyby tu nebyl tento konec, jen těžko bych si představila jak asi žijí po mnoha letech. Bez tohoto konce bych nemohla být v klidu, protože by mě stále sužoval pocit jak to asi dopadlo...a to je to nejhorší.
Pro to konec této knihy a celou ságu miluji, je v ní odhalené jaké mají děti..jak to dopadlo a jak to skončilo v klidu.

Zajda
31.07.2011 5 z 5

Ať si říká každý zdejší kritik co chce. Ale ať také jmenuje jinou stejně starou knihu jako Harry Potter, kterou četlo víc lidí, a která ztropila větší humbuk?! Je to úžasná série. Žádné jiné knihy jsem nebral do ruky tolikrát. (no možná školní učebnice) Žádnou jinou sérii jsem nečetl 5x. Nikdy jsem tak neproklínal filmaře. V deseti jsem si představoval, že bych k jedenáctým narozeninám také mohl dostat dopis napsaný zeleným inkoustem. Nedostal jsem, což je jasný důkaz toho, že ani kouzelnická pošta nefunguje jak má. :D
Bylo to hezké, čekat každý rok na další pokračování příběhu, u kterého ještě nikdo nevěděl, jak to skončí. Nikdo nevěděl, o čem přesně bude další kniha a to bylo kouzelné a pro mě zcela ojedinělé. Třeba si za 30 let budu moct říct: "Byl jsem u toho, když tenkrát davy lidí (naposledy) šíleli po knize. Rozuměl jsem jim. Šílel jsem po ní s nimi."

moril
28.07.2011 3 z 5

Zdálo se mi to, nebo paní Autorka již netušila jak to zakončit a dávala vše přes sebe ? Tento konec byl opravdu "nastavovaný". Epilog po letech ? Mohla si odpustit. Cením, že díky ní pár dětí začalo číst.

studentik
22.07.2011 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila.Přesto mám výhrady k první půlce ,která vlastně byla jen o přemíst´ování...Druhá půlka však byla naprosto excelentní a proto dávám 5 stars...

Meii
11.07.2011 5 z 5

poslední díl skládačky do dokonale vymyšleného světa.. fascinuje mne jak měla Joanne všechno od základu promyšlené a od prvního dílu vše navíjela na sebe a objasnovala to. pro mne prostě kult.. a k závěrečnému dodatku.. bylo to na mne trošku moc přeslazené a nehodící se k celé knize, ale moc dobře autorku chápu.. za prvé - chtěla zakončit ságu happyendem a udělat tak dobře dětem a romantickým duším a za druhé - chtěla si hlavně pojistit, že nikdo nenapíše pokračování a nikde nebudou kolovat pokusy o znovu obživení Voldyho ;D prostě jizva už 19let je pouhým "suvenírem na minulost"

Alix
10.07.2011 4 z 5

Knihu jsem si opravdu vychutnala a nemůžu říct, že by mne nudila, to opravdu ne. Tempo bylo rychlé a pořád se něco dělo. První díl se mi sice líbil nejvíc, ale jsem spokojená.

Hanyuu-hime
09.06.2011 5 z 5

Ačkoli je celá série úžasná, napínavá a čtení jakéhokoliv dílu hltám jako blázen, tento díl byl zdaleka, podle mého, nejlepší.

Tytyna
09.06.2011 5 z 5

Harryho já prostě můžu...všechny díly jsem již četla několikrát a snažím se nadchnout i syna, že kniha je 100x lepší než film.

Temný snílek
29.05.2011

Úžasná kniha, poutavě napsaná, shltla jsem ji za několik hodin. Závěr série se rozhodně povedl.

Peťanka
28.05.2011 5 z 5

Poslední díl byl velmi poutavý a knihu jsem přečetla na jeden nádech :) Jediné, co bych vyčetla, byla kapitola "Po devatenácti letech" ta mi připadala už přehnaná.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

sBety
09.04.2011 5 z 5

MEGA SPOILERPoflakování se ve stanu byla těžká nuda. Mám ráda ten Snapeův typ hrdinství a jeho příběh mě vážně dojal. Líbilo se mi taky, jak vyšlo najevo Brumbálovy prohřešky a taky stojí za zmínku pár Toksová-Lupin, vždycky jsem je měla ráda... MEGA SPOILER

Malá perlička na závěr: Brumbálův mistrovský plán v 21 bodech : http://www.potterpovidky.cz/web/viewstory.php?sid=857

Fidlal
08.04.2011 5 z 5

SPOILER Takže S. Harryho vlastně vždycky miloval, tak to je úleva :-D
Jen chudák Albus, za své jméno bude ve škole pykat, podobně jako Harry u Dursleyových za svoje čarodějné schopnosti...
Fanda jako já knihu vychutná a mnohé kýče ho nepoloží, jsou odpuštěny. Je to příliš poutavé, čtivé a ne zas tak blbé, aby nad tím člověk ohrnoval nos. Vyzdvihl bych hlavně morální poslání, charaktery postav a jejich chování.
Hloupých knih pro děti jsou mraky, tahle mezi ně rozhodně nepatří.

astarte
07.04.2011 5 z 5

Obdivuji autorku, jak krásně napsala a provázala celý příběh. Jednotlivé díly do sebe zapadají a v průběhu celé série knih se rozplétají provázky napínavého děje.
Můžu říct, že k těmto knihám se budu určitě stále vracet.
Díky paní Rowlingová :-)

Swatulkaa
26.03.2011 5 z 5

Bravúrně napsané. Vyhovovala i délka, žádná pasáž nebyla nudná. Skvělé ukončení. Opravdu bestseller :-))

smetyl
18.03.2011 4 z 5

Nedůstojné zakončení série. Ultra-Happy End sem vůbec nepatří!

yzmael
22.02.2011 4 z 5

je nudnejšia kvôli neustálemu stanovaniu a skrývaniu, ale druhá polovica to kompenzuje dôstojný záver série (+ nečakané úmrtia)
po prvom prečítaní sa mi záver nepáčil, ale pustil som sa do posledných dvoch knižiek o rok neskor a môj názor sa zmenil, je to lepšie ale stále si myslím, že to mohlo byť lepšie
každopádne na sériu s takým počtom častí je treba uznať, že príbeh bol precízne premyslený a nemôžem dať celej sérii menej než plne hodnotenie....

Dominik_13
11.02.2011 5 z 5

Závěrečný díl je o něco horší, než předešlé dva, ale i přes jakousi rozvláčnost příběhu si stále zachovává vysokou úroveň. Je fascinující, jak se zde prolnou všechny dosavadní zápletky, které pro mě vrcholí v kapitole o Snapeovi. Rozhovor s Brumbálem je dalším klenotem téhle knihy.
Bohužel konec je pro mě zklamáním. Čekal jsem něco... velkolepého. Nedočkal jsem se. A epilog mé znechucení ještě prohloubil.
Ale i přes některé další drobné výhrady dávám plné hodnocení.

Čmoudová
31.01.2011

Člověk by si řekl, že kvalita ságy o Harry Potterovi bude klesat, ale tady je to přesně naopak. Myslím, že Relikvie smrti je nejlepší knížka o mladém kouzelníkovi vůbec. Má nejvíc akce, napětí, dokonce i romantici si přijdou na své... za tuhle knížku, klobouk dolu.

KateCullen
23.01.2011 5 z 5

úžasná knížka, u některé pasáže jsem si pobrečela...