Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 5 14178 14178

Harry Potter série

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností... Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets, 1998

MrPlankton
20.09.2019 5 z 5

Opět krásně vyobrazený magický svět a jeho příběh, u jehož čtení je navozena příjemná, pohádková a oproti předchozímu dílu o chlup dobrodružnější atmosféra s kapkou temnoty navíc. Magický svět, dění a vztahy v něm jsou blíže popsány, aby byla ukojena zvědavost čtenáře. Dovídáme se tedy více o kouzelnických rodinách, jejich způsobu žití a rovněž historii školy. Je tu zároveň náznak toho, že ne všude a vše je v tomto magickém světe černobílé. I v tomto případě jsem využil mluveného slova. Filmové zpracování je na stejné úrovni jako u předchozího dílu. Na druhou stranu mi přišlo vyústění zápletky velmi podobné tomu v prvním díle - nalezení tajného prostoru, kde se odehraje souboj s Voldemortem v jiné podobě, což je trošku škoda.

Taralcielle
18.09.2019 5 z 5

Pro celou sérii Harryho Pottera nemám jiné hodnocení než 5* :)

Na dvojce se mi líbí rozjetí příběhu, je napínavější než jednička, objevuje se skřítek Dobby, dozvídáme se více o rodině Malfoyových. Lockhart mi lezl na nervy. Líbí se mi část, kdy je Harry na chvíli v Doupěti u Weasleyových. Harry opět čelí zlu, v tomto díle je to více rozvedené. Srdcovka! ♥

LucaR8
11.09.2019 5 z 5

moje srdcová záležitost

Getupaa
10.09.2019 5 z 5

Masterpiece vol.2

Ticiana
09.09.2019 5 z 5

Tady se neda jinak nez 5*. Dokonale, jeste stale pohadkove, ale uz zacina prituhovat. Libi se mi, ze ze zacatku kniha poklidne plyne s par indiciemi a pak na konci se vse rozlusti. Ano tohle se povedlo. A jupi na dalsi dil.

ttpnkov
07.09.2019 5 z 5

Milovaná klasika. Až na ty pavouky, ty mě vždycky dostanou.

_Žanet_
05.09.2019 5 z 5

Úžasná kniha, je čtivá, napínavá a baví mě i přesto, že jsem filmy už dávno viděla a to několikrát. Určitě v sérii budu pokračovat a jediné, čeho lituji je to, že jsem sérii začala číst až teď :)

annasglamour034
29.08.2019 5 z 5

Hned po prvním dílu (který jsem četla poprvé nedávno v dospělosti) jsem se hned vrhla na další díl. Opět ještě takový kouzelný příběh na styl pohádky, kde pomalu začínají být části více tajemné a "strašidelné". Knížku jsem během jednoho dne přečetla jedním dechem a určitě jsem si ji užila i v dospělosti, kdy už mám za sebou několikrát zhlédnuté filmy. Takže směle k třetímu dílu.

Gweny
28.08.2019 5 z 5

Stejně jako první díl, tak i tento se tváří jako pohádka, ale už je tam trošku víc tajemna. Však to má také v názvu.

Bafy
21.08.2019 5 z 5

Další super příběh....

postoran-CZ
15.08.2019 4 z 5

Dávám 4 hvězdy a čekám, co bude v dalším dílu. Druhý díl je psán o něco "dospěleji" než ten první, ale pořád je to kniha z kategorie "pro děti a mládež" (a v tom oddělení sem to i v knihovně půjčoval). Každopádně už to nabírá zajímavý směr. Vzhledem k rozsahu knížky přečteno za dva večery bez nějakého přemáhání. Nečekaně mě to baví. Až si říkám, že "proč sem se tomu Potterovi tak dlouho vyhýbal". (Filmy sem stále neviděl. Počkám asi až po dočtení série.)

-markéta-
14.08.2019 5 z 5

Opět super!
Jsem ráda, že jsem sérii začala číst a těším se opět na další díl. Skvělá oddychovka.

Medasek
14.08.2019 3 z 5

Druhý díl je můj nejoblíbenější, jak kniha tak i film.

Tazz1
12.08.2019 4 z 5

Příjemné letní čtení. Teprve druhý díl a už to skoro přestává být dětské čtení :-)

janka3232
02.08.2019 5 z 5

Skvělé čtení!

Hobo
13.07.2019 5 z 5

Skvělé pokračování.

kuruteku
11.07.2019 4 z 5

Pořád ještě dětská kniha a tajemnější než první díl. Věděla autorka už, že deník Toma Raddlea využije na konci série? A měla rozvržené dávkování historických odkazů na Harryho rodiče? Zpětně se zdá, že ano, ale zpětně si dokážeme zdůvodnit mnohé. Pořád se mi zdá, že i tady je dobro a zlo od sebe oddělené, i když Ginnino podlehnutí deníku naznačuje, že to tak úplně čisté není.

Petula009
04.07.2019 4 z 5

Asi jeden z mých méně oblíbených dílů. Nicméně jedním dechem přečtený.

princesse
02.07.2019 5 z 5

Opět plný počet. Opět nejsem zklamaná ani z druhého dílu, který samozřejmě ve zfilmované podobě dobře znám. Těším se na třetí díl.

l.e.d
01.07.2019 4 z 5

Druhý díl byl ještě lepší než ten první. Do dnes na něj vzpomínám.
Až syn vyroste budu mu předčítat první díly a doufám, že se do dalších pustí sám.