Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/9/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-oEc-9.png 5 14169 14169

Harry Potter série

Harry se vrací do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností… Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets, 1998

RonnieSmithx
27.12.2020 5 z 5

Pokračování legendárního příběhu plného čar a kouzel. S odstupem let mě stále dokáže strhnout do děje a já tak prožívám dobrodružství s Harrym Potterem stejně tak, jako když mi bylo sedm.
Tajemná komnata je plná tajemství a záhad od začátku až do konce a spolu s oblíbenými hlavními hrdiny jsme na správné cestě je vyřešit. Pro mě je tam také velká dávka nostalgie a tím pádem nejde hodnotit jinak než plným počtem hvězd.

Aninka36
27.12.2020 4 z 5

Poslouchali jsme audioknihu. Akorát Malfojovi namluvili jako cikány... Jinak hezká knížka. Doporučuji.

haki34
14.12.2020 4 z 5

posloucháno jako audiokniha s dětmi, bylo to pro mě repete po letech...a sice jsem se bavila, ale s odstupem času začínám více vnímat ty logické nesrovnalosti - škola plná odborníků, ale žije jim tam bazilišek, učitelé jsou v podstatě neschopni zajistit bezpečí dětí...
Také je zvláštní, proč (když obecně ve sportu je snaha o funkční oblečení) famfrpál probíhá v tak nepraktickém oblečení, jako jsou habity...
Zaltoslav Lockhart je pěkná karikatura, ta se autorce obzvláště povedla, i namluvený byl dobře. Taky tento díl věnuje prostor ufňukané Uršule, za což díky, pobavilo....
Nicméně ráda bych "sepsula"právě namluvení postav - nosový hlas ještě budiž,ale v tomto díle Malfoyovi nafasovali kratke zobaky a cigánský přízvuk...tak silné, že jsem čekala,kdy se ozve nějaké to "dyk"...toto fakt ne...
Také je dobré nezamýšlet se celkově nad logičností pohádky - protože další, co mě napadlo bylo,jak to, že žádný vzdělávací ústav nepostrádá děti,navštěvující čarodějnou školu...holt alternativní vzdělávání někde za sloupem v jiném časoprostoru funguje bez problémů ;)
Taky mě pořád překvapuje, že děti i po 2letech navzájem neznají své spolužáky, neví, dko patří do které koleje, nevyznají se v hradu...(Harry a Ron tápající po požití mnoholičného lektvaru...)
Každopádně , nic to nemění na mém prvním komentu, že je to čtivé a může opět přitáhnout děti ke čtení..(nebo aspoň poslechu...)
P.S. klišoidní vykecávání hlavního padoucha T.R. ve finále, místo toho, aby svou obět zneškodnil rychle,si autorka mohla odpustit a měli by jsme rychle vymalováno :P ale nééé...T.R.nám musel objasnit své trauma z dětství...

Vanya
14.12.2020 5 z 5

Super kniha myslím si že knihy jsou lepší než filmy.

vojta888
08.12.2020 3 z 5

Výborná kniha ale spíš je to taková pohádka pro děti.

Janie98
01.12.2020 5 z 5

Úžasná kniha.

mirinda973
01.12.2020 5 z 5

Filmovou sérii sjíždíme s dcerami pořád dokola a tak jsme si řekly, že by bylo fajn přečíst i náš nejoblíbenější díl. Celá filmová série je skvělá a od knížky jsme až tak nečekaly, ale mile nás překvapila. Přece jen knížka dokáže některé zápletky vysvětlit daleko lépe a do filmu se nevešlo tolik, co do knihy a tak nás moc bavilo číst pro nás nové scény, které z filmu neznáme. Za nás super čtení.

r0st4
30.11.2020 5 z 5

Těch 5 je hodně subjektivních. Stylistika tu pořád ještě pokulhává, ale všechny ty krásné vzpomínky, které na čtení Tajemné komnaty (a vůbec celé série) mám, prostě drnkají na tu správnou nostalgickou notu a vlastně ani člověku moc nedovolují hodnotit jinak :)

Je to už pomalu taková tradice, že vždy jednou za pár měsíců vezmu do rukou další díl a během víkendu prostě vypnu a trávím čas v Bradavicích. Začínám být popravdě docela zvědavý, jestli mě to vůbec někdy omrzí :)

adelka7079
27.11.2020 5 z 5

Nejkrásnější série, kterou znám. Vracím se k ní znova a znova již od dětství. S hrdiny jsem vyrůstala a zasvětila jim většinu svého života. Moje úchylka nabrala na obrátkách, když jsem vystudovala knihkupeckou školu a začala mít nutnou potřebu vlastnit tuhle sérii ve všech vydáních i jazycích :D Fakt díky Joanne!!

tuommo
24.11.2020 5 z 5

624 komentář k tomuto dílu nepřináší nic nového...dvojka s lehkostí navazuje na jedničku, prohlubují se přátelství a svět HP se rozrůstá o další členy, přidává nové kouzelnické mechanizmy a upevňuje hlavní linku... tentokráte čteno bez portského, ale i tak jsem měl tváře ováté tím svištěním stránek.

georginaa
23.11.2020 5 z 5

Druhý díl mě též bavil. Pokračování této knihy pěkně navazuje na první díl. Líbí se mi známé postavy, nemusím tápat kdo je kdo, je to pěkně zpracováno. Těším se na další díl.

Áža707
20.11.2020 5 z 5

Nemohu uvěřit, že je to už 6 let, kdy jsem naposledy četla celou sérii Harryho Pottera. Sama sebe se ptám, jak je možné, že na největší srdeční záležitost jsem si nenašla čas? Musím ale uznat, že se to čte stejně dobře jako před těmi lety. Stejně tak mě ten svět neustále baví a je vtipné kolik toho člověk doopravdy zapomene.

Upřímně řečeno mi Harry dává největší problém, co se týče psaní recenzí. Protože pro mě je to nejdokonalejší příběh a fantasy, co znám.

První věc, co bych chtěla vyzdvihnout, tak že tento film se významně neliší od knižní předlohy. Samozřejmě zde najdete nějaké detaily anebo něco není přímo řečeno. Není to však nic tak strašného.

Kniha se četla velmi dobře a něco na tom bude, že český překlad je jeden z nejlepších. Sice jsem delší dobu přemýšlela, zda si to nepřečtu v angličtině, ale pak jsem se rozhodla, že po 6 letech si užiju dokonalý překlad a následně si sérii přečtu i v Angličtině. Ano plánuji číst pravidelně, jelikož mi to doopravdy chybělo.
Do příběhu jsem se natolik začetla, že jsem zvládla knihu během jednoho odpoledne. Už se nemůžu dočkat, až budu u pátého dílu, který má hooodně stránek :D Aspoň nějaká šance, že to nezvládnu během pár hodin :D

Co bych vám víc k Harrymu řekla?? Hmm… těžká otázka :) Jen bych vám ráda doporučila tento svět a úžasný čarodějnický příběh.

PanTydlitát
12.11.2020 5 z 5

Jasné věci nejsou jasné. Tato kniha je toho důkazem.

Luigi1

07.11.2020

Stejně jako první díl se mi kniha líbila více než film :3

Alnima
07.11.2020 5 z 5

No, co dodat. Tuto knihu jsem poprvé četla ve čtrnácti,když byla vydána. Od té doby jsem ji četla už několikrát a stále musím říct, že autorka ji napsala prostě úžasně. Líbí se mi naprostá propojenost mezi díly. Stále se něco děje, hlavní hrdinové se postupně vyvíjí a nesmím zapomenout na to, že nic podobného jsem ještě (ani do teď) nečetla. Takže za mě 5 z 5*. Film dobrý, ale s knihou nesrovnatelný.

Wyder
07.11.2020 4 z 5

Osobně mi to přišlo o kousek lepší, jak první díl. Jsem s knihou moc spokojenej a hezky se nám otevírá příběh kolem "toho-jehož-jméno-se-nevyslovuje" :))... Prostě, za mě opravdu dobré a budu pokračovat dalším dílem... Dost mě mrzí, že jsem to nečetl před 20 lety, kdy jsem byl ve věku čtenářů, pro které to autorka přímo psala... :)

Kajksa17
01.11.2020 4 z 5

Tento dí mi přišel skoro nejstrašidelnější z celé knižní série

Sariega
29.10.2020 2 z 5

Zdaleka ne tak dobré jak první díl ale rozhodně stojí za přečtení