Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13334 13334

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

Viky007
26.01.2016 5 z 5

J. K. Rowlingová je prostě mistryní svého oboru! Takhle kniha je tak neskutečná, nádherná, dokonalá,... doplňte dle libosti. U mě rozhodně vede Tichošlápek a následuje ho Náměsíčník :-).

MirijamFrankl
26.01.2016 5 z 5

Skvěle napsaná a hlavně vymyšlená kniha. Obdivuji i český překlad.

Briv
20.01.2016 5 z 5

První člověk, který mě lákal na přečtení Harryho Pottera byl kolega v práci, který vypadal, jako jeho dvojník - měl i stejné brýle:).

U tohoto dílu se stupňuje temnota a knížky mě vtahují víc a víc, první díl mi připadal více dětský a teď už to dostává ještě větší grády:). Super. Je krásně vidět, jak všichni dospívají, školáci v Bradavicích i spisovatelka.

pejty
19.01.2016 4 z 5

Když jsem četl Harryho, mnoho lidí říkalo, ať začnu číst až od třetího dílu, že ty první jsou spíš pro menší čtenáře. Musím uznat, že asi měli pravdu, protože až u tohoto dílu jsem se opravdu bavil. Temnější atmosféra mě prostě baví a tady jsem se jí dočkal. Přibyly zde výborné nové bytosti, kouzla, postavy a také jsme se konečně začali zabývat odhalováním minulosti Herryho a jeho rodiny, která byla pro mě na této knížce to nejzajímavější.

Rubika
18.01.2016 5 z 5

Skvělé!

Benjiki
31.12.2015 4 z 5

Začíná se to lámat. Harry dospívá, příběh dospívá, Rowlingová jako spisovatelka dospívá. Temnota je konečně tady a já sem spokojenější a spokojenější. Scéna v chroptící chýši je opravdový vrchol, Sirius je cool a celé odhalení Pobertů je bezvadný. A nakonec - LUPIN! Lupin! Lupin hype! A to je ta desetina na čtvrtou hvězdu. 7.1/10

kotasbk
25.12.2015 5 z 5

Opět jsme byli svědky velkolepého vítěství Nebelvíru a porážky a pošpinění Zmijozelu. Bradavický a ministerský mazánek Harry Potter znovu ukázal, že jablko nepadlo daleko od stromu, nicméně mám stále pochyby ohledně jeho kouzelnických schopnostech.

Exit-50
18.12.2015 4 z 5

Moc pěkná oddychovka :)

Denisa_a
13.12.2015

Jsem velice zklamaná z toho, že jsem nejdříve viděla všechny filmy a až potom četla knihy. Když jsem viděla filmy, byla jsem z nich unešená... Když jsem ale potom začínala číst knihy, vůbec jsem nechápala, jak se mi mohl film líbit... Kniha je prostě kniha a krásný příběh Harryho a jeho přátel to opět dosvědčuje :)

Monika_cz
13.12.2015 5 z 5

Kniha se skvěle četla, lehce. Na konci knihy jsem byla velice napnutá, čekala jsem, jak to s Klofanem a Blackem skončí napnutá jak struna. Taky jsem velice ocenila, že konec nebyl podobný, jako u dvou prvních knih (tím myslím souboj s Voldemortem). Líbily se mi scény s mozkomory, také famfrpálová utkání a velice profesor Lupin, škoda, že už tam nebude.

Ričí
04.12.2015 5 z 5

Pokud jsem dal předchozím dvěma dílům pět hvězd, tomuhle bych musel dát alespoň o jednu víc. Jednoznačně je to daleko lepší díl, než první dva.

angloumene
25.11.2015 5 z 5

Harry dospívá a během toho zjišťuje, že svět není tak černobílý, jak se mohlo zdát v předchozích letech. Postava Siriuse Blacka je z celé Potterovské série jedna z mých nejoblíbenějších. Tato kniha je v určitém smyslu zlomová, protože odděluje předchozí pohádkové díly, od spíše dospělých dílů následujících.

Lenka-knihy
27.09.2015 5 z 5

Knížka přečtená jedním dechem! Tato kniha je super.. A u tohoto dílu jsem celkem spokojená i s filmem. Ikdyž knížka je zas o kousek lepší! Když nemám co dělat, ráda si vezmu Potterovské knihy do ruky a listuji stránkama. Dokázala bych tyto knihy číst od rána do večera! Úžasné!

koci.utd
20.09.2015 5 z 5

Zlom v sérii, kdy se z roztomilé pohádky pro děti stává velice poutavé dílo, které osloví snad každou generaci.

Pedruska01
08.09.2015 5 z 5

Potřetí jsem navštívila Bradavice a jsem nad míru spokojená, jestli se to tak dá říci. Vím, že se to nedá posuzovat s filmem a je to taky barbarství (i když na filmech jsem závislá už samého dětství), ale v té knize (jako vždy) toho je tolika jinak, že mě to fascinovalo. Překvapuje mě, jak skvělá autorka dokaže 3/4 knihy napínat jak kšandy a pak je ten boom na několika málo stránkách. A přesto, čtenář se nenudí, prostě to stačí, je to úžasné. :) Výborně se to čte, člověk zapomíná na realitu a fakt v těch Bradavicích je s hlavními hrdiny. Děj je napínavý a obsahuje i vtipné prvky, což vítám. :D
Jednoduše HP - k tomu není víc co dodat.
Ohledně názorů jiných, nerozumím stále, proč tento díl považují za nejlepší. Samozřejmě nejsem ještě na konci psaného příběhu o chlapci s jizvou na čele, abych si to mohla sama rozhodnout, ale je mi to záhadou. Chci na to přijít. :D Pravdu jim musím dát, že tímto dílem jsme se z té čarovné pohádky dostali o ohromný kus dál. Že třináctiletý Harry je víc než jedenáctiletý, přesto... Těžko říct. :)

DennisMoore
06.09.2015 5 z 5

Vězeň z Azkabanu je podle mého názoru nejlepší kniha z celé série, která navíc na rozdíl od přece jenom prokouknutelných předchozích dílů dokáže opravdu překvapit i protřelého dospělého čtenáře. Oceňuji, jak plynule J. K. Rowlingová změnila žánr z poměrně pohodové pohádky v napínavou fantasy detektivku.

Thrawn89
03.09.2015 5 z 5

Tento díl se již trochu odpoutává od úvodní pohádkové konstrukce a začíná se stávat plnohodnotným teenegerským fantasy. Závěr je pak opravdu vynikající.

alasdaira
01.09.2015 5 z 5

Geniální school story o přátelství, statečnosti, moudrosti, odvaze, napsané s jedinečným humorem.

juli2
01.09.2015 5 z 5

Další výborné a jedno ze silnějších pokračování. Líbí se mi námět na cestování časem a zároveň mozkomorů, kteří vysávají štěstí. Prostě jedna velká paráda :-)

brčko-A
31.08.2015 5 z 5

Další super pokračování z knihy Harry Potter.