Hej, kočka!

Hej, kočka!
https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91113/bmid_hej-kocka-X5r-91113.jpg 4 4 4

Darby Lanová a Russell Gunn boli od raného detstva nerozluční priatelia, vyštudovali spolu univerzitu, ale potom sa stalo čosi nepredstaviteľné: Russell prišiel pri tragickej nehode o život. Darby hľadá útechu u jedinej rodiny, ktorú kedy poznala - všetok svoj voľný čas trávi s tromi tetami, čo ju vychovali. Smutná udalosť ju spojí s Benom, Russellovým starším bratom, do ktorého bola v mladosti tajne zaľúbená. Ani Ben svoje city voči nej nikdy neprejavil - myslel si, že Darby miluje Russa. No potlačovaná náklonnosť nie je jediné, čo trápi oboch zaľúbencov, Darby usiluje sa zmieriť Bena s otcom, ktorý sa mu odcudzil. Jej úsilie s nevôľou sleduje Benova nevlastná matka...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Hey, Good Looking!

modranka
09.10.2014 4 z 5

Anotácia knihy je vcelku výstižná. Ja len doplním, že príbeh sa čítal veľmi ľahko. Veľmi zaujímavo pôsobí téma odoberania ľudských orgánov po smrti - kedy je človek vykuchaný ako kura.
Cit,: "Presne o to ide! Neodpočíva v pokoji. Možno potrvá aj päťdesiat rokov alebo aj viac, kým bude môcť odpočívať v pokoji." To sú slová hlavnej hrdinky v jednom z dialógov.

Jednu hviezdičku som stiahla za niektoré nedomyslené právnické dôsledky a trochu zmätočne pôsobiace mená troch tiet: Diddy, Dodo, Ducky... no a ich neter sa volala Darby. Chvíľami som nevedela ktorá teta je ktorá. Mali však zmysel pre humor a preto som zažmúrila oči a druhú hviezdičku som nechala autorke.