Záhadný skvost

Záhadný skvost
https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84670/bmid_zahadny-skvost-GBW-84670.jpg 4 136 136

Napínavé vyprávění o mužném siru Hugovi ze Scarliffu a mladičké, pohledné lady Alici. Sir Hugo chce za každou cenu získat tajuplnou mocí obdařený krystal, který jeho rodina podle legendy kdysi vlastnila. Ten však nyní patří lady Alici a tak jediná cesta, jak jej získat, je pojmout ji za ženu. A navíc je po ze strany Alice ne zrovna chtěnném sňatku na ženichově hradě čeká řada nevysvětlitelných záhad a nebezpečí...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Mystique, 1995

petraj30
08.07.2024 3 z 5

Nebylo to úplně nejhorší, ale znám mnohem lepší knihy od AQ.
Alice se mi celkem líbila, ale byly chvíle, kdy jsem jí moc nerozuměla. S Hugem to bylo trochu těžší, ale hodně brzy podlehl kouzlu Alice a plnil všechna její přání a její prohřešky rychle odpouštěl.
Kniha velmi rychle ztratila svoje kouzlo a byla pro mě jako každá druhá, na kterou brzy zapomenu.

Žampion
25.06.2024 5 z 5

Moc ráda čtu historickou řadu knih od Amandy. Ona do toho umí nacpat tolik romantiky. Každá jedna kniha je podle mě super, do každé vměstná nějákou detektivní zápletku, že co kniha to svéh druhu originál.
A mimochodem: " Tvůj pas je přesně tak tlustý jako květinový stonek. Přísahám, že každého, kdo bude tvrdit opak, vyzvu k boji na život a na smrt!" - to chce slyšet každá ženská.

uzivatel83509
11.06.2023 5 z 5

Krásný příběh o tom, že láska je víc, než nějaký klenot :-)

Kudík
09.02.2022 4 z 5

Opět příjemné čtení se zajímavou zápletkou od záhady ohledně tajuplného krystalu po "neobjasněná" úmrtí před 30ti lety. Zvídavá rusovlasá lady Alice a jako protějšek Nesmiřitelný Hugo jejichž vzájemné dohody a rozpravy byly občas hodně zábavné. Viz. třeba věta z jeskyně „Myslím, že přestalo pršet, můj pane.“ :)

ivana7717
29.01.2022 3 z 5

Klasický romantický historický príbeh na oddych. Mne sa páčil.

petulik330
05.07.2021 3 z 5

Po dlouhé době jsem si opět přečetla knihu s touto tématikou. Kniha mě ani neurazila ani nenadchla.
Jako plus dávám to, že oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí. Alice byla sice trochu tvrdohlavá a kromě toho na tehdejší dobu měla svou hlavu a nechtěla se nechat ovládat žádným mužem. Co se týká Huga.. je to klasická ukázka muže. Je silný a velice panovačný, který si vždy myslí že má pravdu a musí být po jeho.
Kromě toho také bylo v knize trochu detektivní zápletky, což oceňuji.
jako mínus beru to, že se mi kniha místy docela táhla a hlavní hrdinka se mi někdy jevila jako pipina a naivka.

biki
08.11.2020 3 z 5

Tuto knihu jsem četla velmi dávno a tak jsem si ji v této době chtěla připomenout. Kniha je sice docela čtivá, příjemná, i s malou detektivní zápletkou, stejně ji ale oproti jiným knihám A.Q. považuji za slabší.

kokrokr
04.08.2020 4 z 5

Vtipně podaný dobrodružný příběh ze středověku, ve kterém narazíte na chytrou a krásnou dívku, statečného rytíře a několik záhad. Děj příjemně ubíhá a řeší reálné potíže hlavních hrdinů. Je to čtivé a zábavné.

Radka1911
03.04.2020 4 z 5

Příjemná romantická jednohubka na jeden zimní večer.

Zirvith
10.11.2018 3 z 5

Trochu nudnější kniha oproti jiným v tomto žánru :o) Takže mi trvalo delší dobu, než jsem to dočetla, ale špatné to nebylo..

haWranka
07.08.2018 3 z 5

Kniha byla časována do středověku, což pro Armando Quick není typické. Ale nijak to nevadilo, příjemná změna. Ovšem postava síra Huga mi nebyla úplně sympatická. Přesto jde určitě o milé čtení.

Lembac
18.05.2018 5 z 5

Tak tohle byla velmi pozitivní knížka! Hugo a Alice mi byli hned sympatičtí. Hugo je sice udatným rytířem, ale není - jak je často v podobných románech zvykem - namyšlený macho. Ani Alice neodpovídá mustru pro typickou středověkou dívku. Je hodně činorodá a zvídavá, zajímá se o bylinky a přírodní vědy. Právě jeden zelený kámen svede oba hlavní hrdiny k sobě. A spolu jim to opravdu moc sluší.
Příběh je až pohádkově kladný, ale právě to někdy v tomto typu literatury hledám. Hlavně neobsahuje žádné nadměrné zpytování duší a zbytečná nedorozumění. Bude to asi tím, že Hugo a Alice jsou vícekrát popisováni jako hodně inteligentní lidé. A sem tam jsou i vtipní. Třeba: "Snažila se vymyslet něco skutečně brilantního a úžasného, co by mu řekla, něco, co by žena v jejím postavení, žena, právě mající za sebou vášnivý prožitek s legendárním rytířem, mohla asi tak říct. Něco, co by se dotklo jeho srdce. Něco kouzelného. Lehce si odkašlala. "Myslím, že přestalo pršet, můj pane." :-)
Trošku komické mi přišly jen četné kletby, které pronášely postavy románu v napjatých situacích. Asi měly znít echt středověce: "u zubů svatého Anselma", "u pláště svatého Bonifáce", "u zraků všech svatých".... :-)

Laf
29.04.2018 4 z 5

Skvěle a poutavě napsaná kniha. O zajímavé situace a zvraty také není nouze. Tato kniha je dobrá volba pro chvíle pohody :)

TaLu
21.08.2015 5 z 5

Četla jsem před lety v jiném vydání, ale musím se přiznat, že jsem se k této oddechové romantice ráda po čase vrátila a vychutnala si znovu příběh plný napětí, skvěle odvyprávěný, s tajemstvím a hlavně s hlavní hrdinkou, která se i v době, ve které ženy neměly téměř žádná práva, dokázala prosadit.
Dalo by se říci, že tato kniha od autorky patří k mé nejoblíbenější, alespoň co se těch romantických příběhů z minulosti týče.
Její knihy dříve napsané u mě vítězí nad těmi pozdějšími, ve kterých je zpracována poměrně často esoterika, kterou já v knihách nemusím.

kacaaba
11.07.2015 5 z 5

Mě se kniha líbila. Odehrávalo se to v mnohem vzdálenější době než jiné romány, ale přesto tam byla zobrazena síla ženy, která si svou inteligencí získala úctu a lásku rytíře. Odpočinkové čtení.

miruska1
30.12.2013 5 z 5

Pekny pribeh. Docela som sa aj bavila a chviľami to bolo aj napinave.

jarkaska
21.11.2013 4 z 5

Pěkné oddychové čtení.

kolacky
10.04.2013 5 z 5

Mně se líbí ty slovní souboje!

kika 13
23.01.2013 2 z 5

Pěkné čtení nenáročné na přemýšlení.

maryzka
31.05.2012 3 z 5

Pěkné čtení pro zasmání. V 15 století žena, která se snaží přežít v mužském světě- sice intelignetní ale trochu naivní.