Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky)

Hobit (aneb Cesta tam a zase zpátky)
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324842/bmid_hobit-edice-neoluxor-G7E-324842.jpg 5 10535 10535

Toto je příběh o tom, kterak se Pytlík vydal za dobrodružstvím a shledal, že náhle dělá a říká naprosto neočekávané věci… Bilbo Pytlík je hobit, který se těší z pohodlnéh a skromného života a jen zřídkakdy putuje dále než do své spižírny ve Dně pytle. Jeho spokojené bytí je však narušeno, když se jednoho dne u jeho prahu objeví čaroděj Gandalf v doprovodu třinácti trpaslíků a vezmou ho s sebou na cestu "tam a zase zpátky". Mají v úmyslu uloupit poklad mocného Šmaka, velikého a velmi nebezpečného draka...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Hobbit, or There and Back Again, 1937

Cula
11.09.2012 5 z 5

Povinnost pro každého milovníka fantasy. I přesto, že vyprávění nese pohádkové rysy, dokáže kniha vytvořit epický závěr plný silných emocí...

K.accka
11.09.2012 4 z 5

Taková klidná a pohodová četla. Knihy od Tolkiena jsou prostě úplně jiné a výjimečné.

Antena
31.08.2012 2 z 5

Nevím proč, ale Hobita jsem nikdy nedočetla. Moc mě tato kniha nenadchla.

dusty
25.08.2012 5 z 5

Jestli někdo netuší kudy do Tolkiena, ať začné Hobitem. Je to laskavá pohádka, která už ale naznačuje bohatství Tolkienova světa, který je plný úžasných bytostí, moudrosti a krásného jazyka ve výborných překladech.

Maica
25.08.2012 5 z 5

Báječná kniha, která mě vtáhla do žánru fantasy. Moc se mi líbily všechny písničky, básničky a hádanky. Ráda se k ní vracím.

keroro
22.08.2012 5 z 5

Hobit je neuvěřitelně milé a příjemné čtení. Přiznávám, že jsem byla zaskočena jak pohádkový má knížka nádech. Ona je to ale vlastně původně knížka pro děti, a proto pro mě rozhodně na hodnotě neztrácí. Hobit je takové pohlazení po duši s malým Bilbem v čele - kterému jsem mimochodem fandila celou knížku. Ono to snad ani jinak nejde.

Gaudericus
21.08.2012 5 z 5

Poslední smítko objektivity smetu stranou a na rovinu řeknu, že pro mě neexistuje kniha, kterou bych měl raději. Přečetl jsem ji aspoň 10x, tak 2x v originále a už teď se těším, až moje malá trochu vyroste a já ji budu číst jí. Můžete namítat, že je to v podstatě pohádka, nebo že je Pán prstenů propracovanější. Můžete namítat kdeco a třeba budete mít i pravdu, ale Hobit je prostě ta nejmilejší kniha, jakou kdy kdo napsal.

kotasbk
19.07.2012 5 z 5

Četl jsem hobita už na základní škole a podle mě je to knížka, která tam vážně patří. Děj je spíše pohádkový, pro mladý čtenáře přímo ztvořený. Nejvíce se mi líbilo to, že nakladatelství Argo vytvořil nejkrásnější obal na knihu a stránky v knize krásně voněly. 5 hvězdiček je pro tenhle úžasný příběh moc málo, zasloužil by si aspon 10 :)

Verousek
15.07.2012 5 z 5

Moc krásný příběh :) držel mě nad vodou, když jsem byla nemocná a dodal mi úsměv na tvář, který jsem potřebovala k uzdravení :) moc se těším na film a velice doufám, že ho nezvorají

Honey0105
15.07.2012 4 z 5

Větší radost z přečtené knihy jsem snad ještě neměla, protože do téhle jsem se nutila několik let. Až skutečnost, že v zimě bude film, mě přinutila se do čtení konečně pustit. Dala jsem si několik měsíců rezervu, abych to stihla přečíst a nakonec jsem to zvládla za několik dní. Je pravda, že začátek mě zklamal, protože nějaká rádoby pohádka o trpaslících, koho to zajímá? Nemám moc ráda tento typ fantasy, ale po chvíli jsem si přivykla a četla jsem dál a nakonec se mi knížka líbila. Nebudu tedy jeden z těch nadšených příznivců, ale určitě se můžu pochlubit, že jsem knížku přečetla a navíc se mi víceméně líbila. Tradáá..

kolacky
12.07.2012 5 z 5

Když jsem Hobita přečetla, povzdechla jsem si - Tak lepší knihu už nikdy číst nebudu...

Zuzvil
26.06.2012 3 z 5

Tato kniha se mi ze všech Tolkienových knih, které jsem četla, líbila nejméně. Jsem v tomto případě opět kapánek proti proudu nadšenců a příznivců této knihy. Ze začátku velmi těžkopádné čtení, pak už je to dobrodružnější, ale bohužel ne natolik, aby mě to uchvátilo jako Pán prstenů, tato knížka mi přijde jako taková pohádka spíše, což je dobře, samozřejmě, ale nedá se to prostě s Pánem prstenů srovnat, alespoň já to tak vidím.

Lazy
17.06.2012

Nevím, zda jsem četl tu samou knihu, ale co mne se týče, tak nadšený nejsem. Krom 5. kapitoly mi to spíš přišlo, jak knížka pro děti. s Tolkienem jsem na nějakou dobu skončil. Jinak přiznávám, že jsem to četl především kvůli nastávajícímu filmu a pér doporučení. kdybych to měl popsat dvěma slovy, tak napíšu "dětská kniha".

kellishova
14.06.2012 5 z 5

výborné! jsem zvědavá na film

lacerta
08.06.2012

Hobit- knížka, na níž si můj syn prořezal čtenářské zoubky- a už ho to nepustilo... Díky, pane Tolkiene

dadu
05.06.2012 5 z 5

Ani nevím, jak bych slovy mohla vyjádřit nadšení, když jsem knihu dočetla. A nikoliv z toho důvodu, že příběh skončil a už nemusím číst, ale proto, že příběh byl tak poutavý a excelentě napsaný, že jsem se těšila, až otevřu další knihu, kde bude pokračování.

Alexxandra
01.06.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih kterou jsem kdy četla.!Tolkienovi se prostě jen tak někdo nevyrovná....

cathyblack
01.06.2012 5 z 5

TO je moje pohádka!!! Opovažte se na ni sahnout, křičel můj tříletý synovec, kterému jsem hobita předčítala. Děsně si užíval kapitolu hádanky ve tmě, dokonce 4x - než usnul. Potom už jsem mohla pouhé, pohladit knihu a při vracení do knihovničky do tmy zašeptat: "Dobrou noc, mijášku!"

Marika Vanova
20.05.2012 5 z 5

Hobit je úplně to nejlepší, trilogie Pána prstenů se tomu už nevyrovná.

WolfIssen
17.05.2012 5 z 5

Po mém prvním přečtení Hobita, kterého jem četl v těchto dnech, mě mytologie Středozemě začala fascinovat snad ještě více než po přečtení následující trilogie. No, uvidíme, jak se s Hobitem "popere" filmový mág Peter Jackson. Každopádně úžasná kniha.