Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404271/bmid_sova-lRJ-404271.jpg 4 2408 2408

V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy.Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Uglen, 2015

jana1941
17.01.2019 5 z 5

Stejně skvělá kniha, jako autorova předchozí. Doporučuji

monduha
16.01.2019 3 z 5

Asi jsem čekala trochu víc. Zápletka a nápad super. Zbytek - otrava. Zbytečné natahování konverzací (snad aby byla kniha delší?), samé "co?", "cože?" "posloucháš mě?".
Spoiler:
Z jakého důvodu autor do případu znovu tahá Munchovu rodinu mi není jasné. Příběh by fungoval i bez toho.
Neustálé řešení Mii a její chuti se zabít bylo taky víc otravné, než aby to knize pomohlo.
Celkově mám z knihy velmi rozporuplné pocity. Po další knize autora asi hned tak nesáhnu (i kdyby tu nějaká vyšla).

lencin
14.01.2019 3 z 5

Druhý případ Holgera Muncha a Mii Krügerové.
Hezky napsané, čtivé a zajímavé. V něčem pro mě trochu předvídatelné.

Péťa1950
04.01.2019 3 z 5

Knihu jsem dostala, první díl neznám. Zajímavý nápad, svět internetu, který v této podobě většina z nás nezná. Při čtení mi vadilo, že se stále zabývá Miou a postavy, které jsou pro zápletku klíčové, jsou zmiňované jen na okraj. Velmi rychlý závěr. Na pět hvězdiček to podle mě není.

zuzana4587
30.12.2018 5 z 5

Musím říct, že Samuel Bjork je mistr napětí. Kniha byla o chlup slabší než V lese visí anděl, ale i přesto jsem ji přečetla jedním dechem. Líbí se mi krátké kapitoly a vzájemné propojení postav. Mia byla často lehce mimo, nicméně kdo z nás je dokonalý? :-) Až je mi smutno, že mi od Bjorka neleží na polici další jeho kniha. Za mě jednoznačných 5* a prosím o co nejrychlejší překlad jeho další knihy!

Twinny
28.12.2018 4 z 5

Na knihu jsem měla málo času. Proto jsem jí četla dlouhé tři týdny. A možná právě proto mě ke konci přestávala bavit. Knize bych vytkla jediné - Mia. V jedničce to ještě šlo. Ale tady? Sakra, seber se už!

evilunicorn
23.12.2018 3 z 5

Nevím,asi už začínám být přesycený všemi těmi krimi,psycho thrillery..Není to špatná kniha, zápletka je skvěle vymyšlená,a napětí jí nechybí,ale styl psaní mě nějak nedokázal vtáhnout plně do děje.To hlavní co si budu z té knihy pamatovat,jsou nejspíš asi neustálé otázky "Co?"a"Cože?", které se opakovaly téměř co stránku,a z norských vyšetřovatelů dělaly bandu nic nechápajících a nesoustředěných tupců.Vážně škoda, těšil jsem se na ni,i díky doporučení od přátel.Ale jak říkám, tohle je čistě subjektivní pohled.

laydee
09.12.2018 4 z 5

Super, ale první díl se líbil více. Mia mi místy začínala uz vadit.

Adriassa
05.12.2018 4 z 5

Kniha byla napinava a mela zajimavy namet, konec lehce uspechany a stejne jako u predesle knihy mi chybelo trochu vysvetleni...
Jen me tam rozcilovaly dialogy detektivu a ta jejich vecna natvrdlost a neustale "Coo"?, "Kdo"?? Prijde mi trochu nerealne, ze jak Munch tak Mia, jsou vetsinou mimo...nedovedu si predstavit, ze by nekdo takovy opravdu mohl u policie delat. Prijde mi to jako nejaky soucasnu trend, ze jsou ve vetsine detektivek vysetrovatele alkoholici, fetaci a emocne labilni jedinci... Skoda....puvodne jsem chtela dat pet hvezdicek, ale konec to opet trochu zkazil.

Movego
19.11.2018 5 z 5

Trochu slabší než V lese visí anděl (ale opravdu jen trochu). Děj se opět nevleče a každá kapitola přinese něco nového. Co mi trochu vadilo byl uspěchaný konec. Každopádně 5 hvězdiček si to zaslouží

sylva8672
08.11.2018 5 z 5

Další naprosto úžasná kniha od tohoto autora od které jsem se nemohla odtrhnout. Do poslední chvíle jsem napjatě čekala, jak to skončí a doufám, že brzy vyjde další díl!!

YurgenTM
05.11.2018 5 z 5

Možna že to není tak napínavý příběh jako byl v první knize, ale je to kvalitní detektivka.

amanek
03.11.2018 3 z 5

Vadilo mi, že Mia je věčně mimo, sjetá práška, opilá, toužící po smrti. Vážně někdo takový, může pracovat u policie a navíc uspěšně řešit případy? Vlatně mi přišlo, že většina knížky bylo jen, Mia nevnímá, musí si dát prášek, další pivo, panáka...a konec mi přišel nějak upsěchaný a zmatený.
Jinak námět by špatný nebyl.

Kapkaa
03.11.2018 4 z 5

Stejně jako první díl jsem to přečetl pohlcen během pár večerů a byl jsem nadšen. Nicméně je to malinko slabší než první díl. Nejvíc mi překvapivě vadila hlavní postava Mia, která SPOILER! je furt na dně a přijde mi spíše ufňukaná, čekal jsem nějaký posun oproti jedničce, ale bohužel.

Turmee
28.10.2018 5 z 5

Druhý díl je rozhodně stejně skvělý jako první. Detektivní zápletka děsivá a řádně zamotaná, vyšetřující osoby sympatické a lidské. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout, tak mě syrový příběh severu vtáhnul.
Líbí se mi, jak se prolínají živontí příběhy jednotlivých postav, v různých časech a místech, aniž by se v nich čtenář ztrácel. Krátké kapitoly tomu dodávají ten správný šmrnc a peří trochu nutné zvrhlosti.

lucie2371
26.10.2018 5 z 5

Kniha se četla krásně, stejně jako první díl. Doufám, že budou další!

rlupinek
26.10.2018 3 z 5

Při čtení Sovy jsem musel trochu srovnávat s prvotinou autora V lese visí anděl, která se mi velmi líbila. Sova byla slabší, a to více než o trochu. Děj nebyl úplně tak špatný, jen se mi zdálo, že konec byl tak trochu z rychlíku. Nevím, jestli jsem četl dobře, ale nějak mi unikl motiv. Anebo jsem spíše čekal nějaký "vyšší" motiv, než ve skutečnosti byl. Co jsem ale ke konci už téměř nerozdýchával, byly dialogy, které byly ve velké většině dosti zmatené - věčně depresivní vyšetřovatelka, nechápavý vyšetřovatel, vyjukaný nováček... Zkrátka byl jsem rád, že kniha nebyla delší. Věřím, že další autorovy knihy budou lepší a vrátí se na úroveň V lese visí anděl (a Mia se už konečně přestane chtít zabít "Pojď, Mio, pojď!).

Knihomol1466
25.10.2018 5 z 5

Poslouchám jako audio, velmi napínavé a skvělý přednes Petry Špalkové.

Markisha
24.10.2018 2 z 5

Mně se naopak líbil první díl V lese visí anděl, tohle už mě tak nezaujalo a konec zklamal.

bigben
24.10.2018 4 z 5

Nadšená, děj plynul, překvapující vrah i rozuzlení. Jen ty tragické osudy hlavních hrdinů:-) nevím, jestli existuje detektivka, kde vyšetřoval nemá za sebou nějaké osobní trauma...