Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404271/bmid_sova-lRJ-404271.jpg 4 2408 2408

V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy.Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Uglen, 2015

Ticiana
14.10.2018 4 z 5

Druhý díl se mi líbil méne. Nevím proč. Zápletka skvělá, ale něco mi tam chybělo.

SakuraLuci
05.10.2018 5 z 5

Další kniha ze skvělé detektivní série, Mia a Holger mě prostě hodně baví

Burák
03.10.2018 3 z 5

První díl ze série o Holgerovi Munchovi a jeho týmu mi přišel zcela průměrný,i když čtivý. Celá zápletka se mi za necelý rok téměř vykouřila z hlavy, takže jsem se do čtení dalšího dílu nijak nehnala. Nicméně se ke mně knížka dostala, tak jsem tomu dala šanci.

Sova mi přišla asi o něco málo lepší než v Lese visí anděl, alespoň mě ten námět (motiv vražd) bavil víc. Opět je to velmi dobře napsané (svou roli v tom hraje i dobrý český překlad). O postavách vyšetřovacího týmu se zase dovídáme víc, což na jednu stranu fajn, protože ty postavy nejsou nudné a jsou mi víceméně všechny sympatické. Na druhou stranu tím jak jim autor naložil na můj vkus až příliš, ztrácí na uvěřitelnosti.

Další díl si asi přečtu, ale pevně doufám, že se autor vyhne tomu šablonovitému odvíjení příběhu/případu, protože potřetí už to podle mě fungovat nemůže.

klaraj093
01.10.2018 4 z 5

Četlo se to dobře a rychle stejně jako první kniha.. Ale nebavilo mě to věčný proplétání lidí, občas jsem nevěděla kdo je kdo a nějak nevím kdo teda na konci umřel :-D Možná to bude tím že jsem to dočítala po půlnoci... První kniha se mi líbila více, ale nehodnotím ani tuto negativně, vzhledem k tomu, že téma je čtivé a kniha se četla dobře a rychle..

lee5747
30.09.2018 5 z 5

Je docela fajn, že člověk nemusí číst nutně první díl, protože autor představuje osoby stejně i v tomto díle. Za mě určitě kladně hodnotím styl autorova psaní, zase jsem netušila kdo za celým zločinem stojí, dokud mi to vlastně sám neprozradí. Rozhodně se těším na další díla.

MonikaV
25.09.2018 4 z 5

Já doporučuji, napínavé, čtivé, závěr úplně ''našponovaný' '.

Petra153
25.09.2018 5 z 5

Jedním slovem skvělé čtení. A to hned od první stránky. Kniha se čte lehce, rychle. Dialogy a úvahy hrdinů. Mohu jen doporučit k přečtení.

Mira7
14.09.2018 5 z 5

Propracovaný děj, postavy a detailní vyšetřování. Dějové linie do celého příběhu dobře zapadají. Je zajímavé, jak si jsou severské krimi / thrillery svým pojetím často tak podobné, ale přesto je stále čteme, že? :-)

Zuzvil
14.09.2018 5 z 5

Ano, ano, ano, toto rozhodně ano. Knížka se Sova se mi líbila ještě víc než předchozí díl V lese visí anděl. Propracovanost jednotlivých postav je famózní. Mě osobně absolutně vyhovuje zamotanost děje, který se postupně rozmotává a propojuje jednotlivé postavy. Také mi vyhovují hlavní postavy, takové vlastně nesympatické. Autor si bravurně hraje se čtenářem a jeho představivostí, nechává mu pocit, že už přece jasně ví co, kdo a jak, ale přitom vůůůbec neví :-) Knížku rozhodně doporučuji a budu se těšit na další knížky od tohoto autora.

veamertl
10.09.2018 3 z 5

Celkem zklamání. Pro mě hůř stravitelné, jazyk jakýsi košatý, zápletka nic moc, do děje mě to přílis nevtáhlo a těch řečí kolem..Skoro jsem nevěřila, že to psal chlap, protože toho okecávání, citové lability a pojď Mio, pojď.., bylo fakt moc.Miin neuspokojivý osobní život a hlavně jeho neustálé předkládání, mě štvalo, dost.

BernardBlack
07.09.2018 2 z 5

Jsem sice všežravec, ale tohle už prostě nezbaštím:)
Vyšetřovatelka nepoužitelná troska, bez které se to, ale neobejde, protože je geniální (stejně jako vrah samozřejmě).
Schéma knihy, stejné jako minule, včetně zapojení dcery detektiva (být jí, tak odletím minimálně na měsíc až bude fotr vyšetřovat další případ:)
Vývoj postav či hlubšího vysvětlení jejich pohnutek nulové, jen naházené množství figurek - zápletek přes sebe, aby k rozuzlení došlo co nejpozději, navíc zakončené v odbytém závěru.
Ale hlavně, že se kasička zaplní, že Samíku?:)

Anie.M
07.09.2018 4 z 5

velmi rychle přečteno, děj tak nějak plynul sám, líbily se mi dějové linie jednotlivých postav a ta šílenost s ptačím peřím dobře sedla do severského prostředí. nicméně první díl mě oslovil více.
SPOILER ..... když jsem se dočetla, že se bude opět zachraňovat někdo od Muncha, říkala jsem si "nééé, to není dobrý tah" a pak na konci vlastně nevím, jestli jsem chtěla, aby Miriam zemřela nebo ne.

to Smardik17: úplně jsem čekala, kdy to tam přijde :D Pojď Mio, pojď.....

mamadli1922
03.09.2018 2 z 5

Na první román Bjork kvalitou navázat nedokázal. Děj průměrný a nepřidalo mu ani neustálé zbytečné opakování, často zapříčiněné nejspíš špatnými sluchovými dispozicemi většiny postav (frekvence slov "Co?" a "Cože" na stránku byla opravdu do očí bijící) Poslední kapitola je chabým pokusem o napínavé vyvrcholení, těžce pokulhávajícím za Nesbovou Policií. Holt ne každý Nor vládne detektivnímu žánru. Bjork se má od Nesba ještě hodně co učit.

PetraChvílová
31.08.2018 5 z 5

Za mě prostě skvělé.

Smardik17
28.08.2018 5 z 5

Ale jo, lepší než první díl to nebylo, ale je to kvalitka.
Spoiler: taky jste ke konci zraněnou Miu tlačili k pachatelovi se slovy: ,,Pojď Mio, pojď."
:-D

LabajMartin
22.08.2018 4 z 5

Solidní sever :)

danielrusnok
20.08.2018 5 z 5

Velmi napínavé. Postava Mii je velmi propracovaná. Vadilo mi pouze neustálé zmatení postav při rozhovorech. Snad ani jedna postava neuměla nic pochopit napoprvé. "Jedeš s nama? Co? Jedeš nebo ne? Kdy? Teď. Posloucháš vůbec."
Poslední stránky připomínají mého oblíbence Nesba. Dokázat psát stylem, že do poslední strany nevíte na čím pohřbu jste je geniální.
V lese visí anděl je mnohem slabší díl. Sova je Bjorkuv masterpiece.

LusSyNDA
31.07.2018 3 z 5

První díl mě zaujal, ale druhý dil díl mi přišel nudný, ta "jiskra" z kapitol, které jsou krátké a vždy o někom jiném, vyprchala. Nějaké postavy mi přišli zbytečné, hodně řádek nepodstatných. Několik stránek myšlenek stále se opakujících dokola... Nakonec úplně divný rychlý konec. Vrah byl prostě vymyšlený tak nějak najednou až ve 3/4 knihy. Poslední kapitola byla hrozná, "horší" konec by byl lepší než "toto"

pury
30.07.2018 3 z 5

Odnáším si dojem, že Norů je tak málo, že do každého kriminálního činu musí být zapletena i rodina a známí vyšetřovatelů. První díl byl pro mě nový, Sova je druhý odvar z téhož pytlíku čaje. Je to hodně čtivé, ale na žádnou další knihu od tohoto autora už chuť nemám.

Aymira
26.07.2018 4 z 5

Opět trochu rozpačité dojmy, myslím, že moje hodnocení zachraňovalo až závěrečné vyvrcholení. Jako bych už podobný příběh někde četla... Stejně jako předchozí V lese visí anděl je Sova hodně čtivá, dá se přečíst za pár hodin, neexistují v ní žádná hluchá místa. Ale ani tentokrát se u mě bohužel nedostavil takový ten wau efekt, kdy bych si řekla, že čtu něco neotřelého a neobvyklého. Linie příběhu se po celou dobu dala předvídat. A i když nesáhnu k nejvyššímu hodnocení, přesto bych si moc ráda přečetla další díly, protože se to prostě hodně dobře čte.