Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404271/bmid_sova-lRJ-404271.jpg 4 2408 2408

V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy.Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Uglen, 2015

whiolet
26.04.2018 4 z 5

Hodnotila bych knihu mezi 3-4 hvězdičkami.
V tomto díle mě neskutečně štvala Mia a její "mám se zabít, nemám se zabít", prosím ve třetím díle už se Mio zabij! Bude to aspoň zajímavější!
Zajímavé je, že v každém případu se vrah dotkne někoho z Munchovi rodiny, hmmm vlastně je to už docela trapné a ne zajímavé.
Suma sumárum kniha se četla dobře,ale mám k ní spousty výhrad, takže jsem rozpačitá a u toho třetího dílu budu doufat, že se Mia zabije...

raty
22.04.2018 5 z 5

Dávám pět. Kniha mě bavila, byla napínavá a čtivá. Jen mě někdy napadá, jestli v Norsku žije aspoň jeden obyčejný člověk :-)

sramkovamichala
16.04.2018 5 z 5

Skvělé čtení s napínavým dějem!!

Ennie
11.04.2018 4 z 5

Druhý díl nezklamal! Skoro stejně výtečný jako první (ale fakt chybělo jen trochu). Skvělý příběh.

stafbul
09.04.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale V lese visí anděl mne popravdě bavil více. Tento titul mi připadal mnohem více přitažený za vlasy, přičemž opakovaný útok na detektivovu rodinu....no nevím....

Thromulus
04.04.2018 4 z 5

Po Andělovi jsem se na tuto knihu těšil, ale malinko mě zklamala. Sice se četla dobře, ale štvalo mě, jak se některé věci na každé druhé stránce opakují. Navíc v tomto díle chybělo neustálé napětí a navazující pokroky v řešení případu.

BlackBlade
03.04.2018 4 z 5

Souhlasím s mnohými komentáři, opětovné zapletení Munchovi rodiny do příběhu mi tam nesedí, ale není nereálné... proč ne ;)
U Anděla se přikláním k hodnocení lehce na 4/5 (85 %), tady naopak lehce pod 4/5 (někde okolo 75 %), ale protože tu není jemnější hodnocení, oboje dávám 4****

eva.haf
03.04.2018 4 z 5

Četla jsem "Anděla", který se mi líbil a tak jsem se pustila i do Sovy. Druhý díl je asi napínavější než první, ale mám několik výhrad. Jak už tady zaznělo, opětovné ohrožení Munchovi rodiny mi přišlo trochu moc. Také to, jak se Mia a Holger potácely mezi vědomím a nevědomím (alkohol a léky), až je s podivem, že vůbec něco vypátrali. Některé jejich myšlenkové pochody jsem třeba vůbec nepochopila, hlavně u Mii, vždycky měla nějaké tušení a pak z toho nic nebylo... A ten konec...

lisc
01.04.2018 2 z 5

Úplně mě nenadchla, vadila mi Mia se svými depresemi, alkoholem a léky (už by se mohla vzpamatovat aspoň trochu) a taky opětovné zatažení Holgerovy rodiny do případu mi přišlo poněkud šablonovité (viz V lese visí anděl) a navíc jsem úplně nechápala jeho dceru.

pastelka53
29.03.2018 5 z 5

Peckoidní kniha, se skvělým dějem a mysteriózní zápletkou.
Hlavní postavy jsem si zamilovala a i jsem s nimi dýchala.
Rozhodně kniha ke které se vyplatí vrátit .. a to několikrát!!

SteoSG
25.03.2018 4 z 5

Akurat mi vadili tie jej depresivne stavy: skoro stale chlastanie+lieky a samovrazedne myslienky. Nema autor nejake psychicke problemy?!?

Calibra
25.03.2018 3 z 5

Utvrdila jsem se v tom, že jsem si V lese visí anděl pokazila posloucháním jako audioknihy a byla si jistá, že tomuhle dílu dám víc hvězdiček. Ale bohužel se tak nestalo, příběh byl docela fajn, ale rozhovory policistů, kteří se na celý stránce nedokaží vyjádřit a ten druhý pochopit, takový natvrdla jsem dlouho nezažila... Miiny stále myšlenky k sebevraždě a opíjení se... A pak opětovné zatažený Holgerovi rodiny do případu.... Nějak mi to všechno vadilo a dávám opět tři hvězdy.

Leninkka
23.03.2018 4 z 5

S nadšením jsem přečetla i druhý díl série H.M. Kniha opět napínavá a čtivá.
SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akorát mi vadilo, že byla do děje a s vrahem opět zapletena Holgerava rodina. To už mi přišlo fakt divné.

Horalka5
22.03.2018 5 z 5

Za mě stejně dobré jako první kniha. Skvěle napsáno - falešné stopy i závěr!! Už bude další?? :)

Marodaro05
19.03.2018 4 z 5

Moje první zkušenost s detektivkou. Záměrně jsem knihám podobného rázu vyhýbala, i když vlastně nevím proč.
Každopádně mi byla Sova doporučena, a tak jsem ji dala šanci. Prvních 100-150 stránek jsme se hrozně nudila, špatně jsem se orientovala v postavách a celkově jsem byla strašně zmatená. Ale pak už jsem si zvykla a nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Malinkou výtku bych ale přece jenom měla. Na to že se kniha celou dobu vlekla, byl závěr až příliš moc uspěchaný.

Annie_022
19.03.2018 5 z 5

První kniha mě moc nenadchla, ale od Doby jsem se nemohla utrhnout. Trochu mě překvapily některé komentáře, ale proti gustu... Já krimi miluju, tady jsem rozhodne zklamaná nebyla. Už se těším na další knihu!

Abikk
13.03.2018 4 z 5

Dobrá detektivka, určitě si přečtu od Bjørka další.

charlita
09.03.2018 odpad!

Tahle kniha (a obecně tento autor) mě přinutila založit si profil na databázi knih. Je totiž tak mizerně a nudně napsaná, že považuji za svoji občanskou povinnost VAROVAT každého, kdo má v plánu udělat stejnou chybu jako já (to znamená přečíst tento pokus o detektivku). V lese visí anděl se ještě dalo přežít, i když to mělo svoje mouchy, ale Sova...
Slovy klasika "Vážený pane, Váš dramatický pokus jsem bohužel četl, a nevím, co Vám mám vytknout dříve, zda chatrný děj, mátožnost postav,..." a k tomu bych za sebe doplnil časovou osu. To jak autor pracuje s časem je obdivuhodné. Ale spíš než detektivku, to připomíná nepodařený pokus o cestování časoprostorem, který by ve vědeckých kruzích zaznamenala jistě velký ohlas.
Kapitolou samo o sobě je pak to, že autor vystavěl román na dvojici extrémně nesympatických hlavních hrdinů. Dvojice policajtů - jeden s depresemi, druhý s rozpadlým osobním životem (to je tak originální konstrukce, že ještě teď žasnu). Kniha je jinak celkem krátká a kdyby se z ní vytrhly strany, kde hlavní hrdinové litují svých zpackaných životů, tak zjistíte, že příběh sám o sobě vydá za trochu delší povídku...
Nuda, nuda, šeď, šeď... A ještě bych přidal kopa klišé a vykrádaček od lidí, co detektivky opravdu umí psát.

Macek58
06.03.2018 4 z 5

Dobrá detektivka.Nikdy neuškodí občas přejít na severské krimi.

Evca2899
05.03.2018

Bylo to dobré. Určitě srovnatelné s andělem. Takové hodně volné pokračování s novým případem.
Je pravda, že určité myšlenkové pochody mi přišly zmatené, ale nějak to nakonec do sebe zapadlo a četlo se to hezky.
Stojí za přečtení a rozhodně se těším na další díl.