Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404271/bmid_sova-lRJ-404271.jpg 4 2408 2408

V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy.Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Uglen, 2015

ZuzaZam
25.01.2018 3 z 5

Trochu slabší než V lese visí anděl, ale dobře čitelné a čtení jde rychle..:-)

Laura99
22.01.2018 5 z 5

Dostala jsem ji k vánocům a přečetla ji na 3x. Takže čtěte!!

Gracian1964
21.01.2018 5 z 5

Tristo komentárov...a ten môj tristoprvý...škoda že som to nedočítal trochu skôr, mohol som mať jubilejný tristý komentár ja, ale to nič, prežijem to, ehm... Tento druhý príbeh tohto beťárskeho Samuela Bjorka som si prečítal tentokrát v češtine, a musím priznať, že český preklad sa mi páči viac, ako preklad prvej knihy do slovenčiny, i keď to znie absurdne, keď to po sebe tak čítam....Cestujem sama bola dobrá, veľmi dobrá, ale SOVA sa mi javí ešte lepšia, ak už pre nič iné, tak práve pre tú češtinu... úžasne dobre sa to čítalo, skvele vygradované, skvele vymyslené, napínavé ako guma v trenkách, ako sa vraví....Takto treba písať detektívky, moje nervy...forma i obsah v dokonalej rovnováhe, kvalitne a pútavo...ak bude aj ďalší príbeh, určite si ho nenechám ujsť...a verím, že Mia si to s tou samovraždou rozmyslí... Alebo nerozmyslí... Uvidíme...

Aríka
20.01.2018 5 z 5

Co bych k této knize měla napsat? Hm...už vím. Tohle byl ještě lepší příběh než první. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout natolik, že jsem si ji nesla i na fotbal a o přestávce si četla. Opět čtivý, poutavý a mrazivý příběh. Za mě rozhodně doporučuji.

MoničkaBerucha
19.01.2018

Už se těším na další detektivní příběh

Chaki
18.01.2018 4 z 5

náznak pokračování v posledním odstavci, že by Mia Krugerová a Holger Munch vyřešili ještě nejméně jeden případ? :)

Alex.rrr
18.01.2018 5 z 5

První díl byl dokonalý a Sova krásně navazovala. Místy byla pro mě knížka slabší, ale rozhodně to vylepšil závěr. Na autorovi se mi líbí, že to není kniha vždy s happyendem. Nebojí se nechat utrpět ztrátu i hlavním postavám, což mě udržuje v napětí do poslední chvíle. Oproti prvnímu dílu Mia neustále neřeší své problémy chtíčem spáchat sebevraždu, i když to stále je ve hře. Trochu do pozadí se přenesl i náš vyšetřovatel Holger. Mluví zde za sebe pouze případ. Zvláštní příběh a rozhodně se těším na pokračování.

sgjoli
16.01.2018 4 z 5

Abych se přiznala, po přečtení jsem byla z knihy trochu rozpačitá a dlouho jsem přemýšlela o tom, jestli se mi kniha vlastně líbila, nebo ne. Nakonec hodnotím jako lepší průměr, ale v rámci Bjørkových děl ji bohužel vidím jako tu slabší.

Některé pasáže mi bohužel přišly jako přes kopírák (ve srovnání s knihou V lese visí anděl) - skoro to bylo až rušivé. U některých motivů mi tu také připadalo, jako by autor tak trochu vykrádal sám sebe.

Každopádně tu vidím i pozitiva - i v Sově se Bjørkovi podařilo vytvořit skvělou atmosféru – syrovou, suchou, temnou, místy skoro až neosobní. Možná to zde nebylo tak intenzivní jako v předchozím díle, nicméně i tak jsem si to užívala v plné míře. Bjørkův styl psaní je lehký, příběh umí výborně vystavět, veškeré informace vám odkrývá postupně a přesně ve chvíli, kdy je potřebujete vědět.

Za mne tedy lepší průměr.

kacenka72
16.01.2018 2 z 5

Slabší než první díl - opakování stále stejných motivů, v týmu snad jen jeden člověk, který funguje normálně, pachatele jsem odhalila asi v půlce knihy - ne na základě faktů, ale pocitů - fakta tam totiž nikdo moc neřeší a taky to funguje. Za mě slabší kousek.

Radana44
14.01.2018 2 z 5

Příběh docela dobrý.Ale neustálé opakovaní jak jsou všichni šíleně unavení,Mia ,pokud si nedá pivo s panákem nic kloudného nevymyslí.To mi přišlo příliš,Holger a jeho dcera,taky nic moc.První díl ušel,tohle nic moc.Máme tam otevřený konec,co to bude?

Makii
11.01.2018 4 z 5

Příběh byl super, bylo to příjemně zamotané, mnoho dějových linek, rozuzlení bylo překvapivé. O to by nešlo, to bylo fajn. Ale ty dialogy!! Už mě to ke konci vážně dohánělo k šílenství! To skutečně musel každý na jakoukoli otázku odpovídat slovem: "Co?", "Cože?" ??? Jsou hluchý? Nebo nevychovaní, nebo na něčem frčí všichni a jsou úplně mimo? Jinak Mia - ta už mě vážně nebaví. Zajímalo by mě, kolikrát tu sebevraždu ještě bude páchat. To bylo trochu rozčilování - ale jinak je ten příběh dobrý, líbil se mi.

Cella
09.01.2018 4 z 5

Za mě dobrý. Asi nikdo nečeká, že mu severská detektivka zajistí literární zážitek na několik měsíců, nicméně na několik večerů ano. Postavy byly zajímavé, daly se snadno představit a příběh taky nebyl k zahození, rozvíjel se hezky plynule. Akorát ten konec... Laciná bouda na čtenáře typu "odpočívejte v pokoji, paní Columbová" – znalci jistého legendárního seriálu už vědí.... Tohle už tady bylo stokrát a kdo je na to ještě zvědavý....

dominika2585
09.01.2018 3 z 5

Druhý díl ze série byl o něco slabší než předchozí. Příběh byl originální, trochu psychotický co se opeřeného pachatele týče, ale rozhodně zajímavý. Trochu mi lezla na nervy věčně opilá a prášky nadrogovaná Mia, celkově jsem doufala, že ji autor ve druhém díle nechá víc se předvést, a že konečně upustí od těch sebevražedných řečí. Zapojení dalšího člena Holgerovi rodiny mi přišlo už trochu moc, doufala bych, že máma od dítěte, které před nedávnem unesli, si bude trochu dávat pozor. Pachatel se vynořuje odnikud, vyšetřování založené čistě na základě domněnek a výsleších svědků. Trochu postrádám technickou stránku věci, jako sběr a analýzu důkazů (Deaverovská fanynka se pozná). I přes spoustu negativních věcí se mi příběh líbil, kniha se četla dobře, a určitě si přečtu 3. díl, ovšem raději nebudu předem nic velkého očekávat. Uvidíme, jestli nás autor překvapí!

škwor
08.01.2018 5 z 5

V knize nebyly popisovány žádné brutality, šlo o klasické vyšetřování. Přesně takové, jaké mám ráda. Úplný konec mě decentně rozhodil, ale opravdu jen decentně. Za mě určitě stojí za přečtení! :)

Katee
08.01.2018 3 z 5

Moc se mi líbila kriminální zápletka, podle mě opravdu originální nápad. Ale ty dialogy... Ach jo. To bylo samé ,,Co jako?", ,,Jak jako?", ,,Ano?", ,,Cože?". To autor nemůže myslet vážně. Správní kriminalisté by si měli rozumět skoro i beze slov, avšak u těchto postav jsem měla vážné pochyby o jejich inteligenci a nějak mi nesedí, že by dokázali takový případ vyřešit. Na rozhovory jsem byla už vážně alergická. Také mi přijde zvláštní autorova úchylka na názvy a jména začínající na ,,M". Marianne, Miriam, Marion, Mia, Munch, Mikkelson, Magnar (v prvním díle)... Nejdřív jsem četla tento díl, teď jsem se pustila do prvního, tak uvidíme, jestli z něj budu mít totožné pocity. Zlatý Nesbo, na jeho knihy Sova rozhodně nemá.

SilvaK
08.01.2018 4 z 5

Počúvala som ako audioknihu. Zápletka výborná, len sa mi zdali trochu pritiahnuté za vlasy všetky tie prepojenia s prípadom v rámci jedného vyšetrovacieho tímu. Ale inak v pohode.

bohous76
06.01.2018 4 z 5

Celkově velmi slušná knížka. Zápletka dobrá, ale konec se mi v jistých věcech úplně nelíbil. Předchozí kniha "V lese visí anděl" mi ale přišla o něco lepší. Za mě pro tuto knihu velmi solidní 4 hvězdičky.

Princezna_V
04.01.2018 3 z 5

Příběh mě zaujal víc, než v předchozí knize. Ale bohužel Mia je krajně nesympatická pí*a, u kapitol s ní by se člověk nejradši vyblil. Zatažení do případu už druhého člena Holgerovi rodiny? Pokud přijde třetí díl, Munchova bývalá stará by se měla začít bát, protože z jejich famílie už si může vrah vybrat jen ji...

gonegirl
02.01.2018 5 z 5

Každý správný vyšetřovatel má nějaké osobní problémy. Tady je má dokonce celý tým. A do toho přijde záhadná a mrazivá vražda...
Jsem nadšená! Tato kniha má vše, co od dobré detektivky očekávám. Propletené osudy lidí, složité mezilidské vztahy, studené severské prostředí a naprosto nechutná a děsivá vražda.
Jen doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu, protože už teď mi ti podivínští policisti chybí.

renata0698
29.12.2017 4 z 5

trochu zklamání. číst se to dá, ale na V lese visí anděl to skutečně nemá. Škoda. uvidíme co napíše nového