Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404271/bmid_sova-lRJ-404271.jpg 4 2408 2408

V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy.Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Uglen, 2015

Mali88
05.03.2018 5 z 5

Poslouchala jsem jako audoknihu a nemělo to chybu. Skvěle namluvené od Petry Špalkové. Chvílemi jsem opravdu bála. Za mě lepší než první díl. Doufám, že série s Holgerem a Miou bude pokračovat.

reclipse
04.03.2018 5 z 5

děj byl zajímavě propletený, ale napínavý. Jedinné, co vytýkám je dlouhý popis soukromého života Holgera i Mii, který znám již z knihy "v lese visí anděl. Tyto pasáže přeskakuji, protože je to naprosto slovo od slova stejné...

Jablotro
04.03.2018 4 z 5

No, opět zajímavé čtení. Opět až moc rozvětvené a opět psychicky nestabilní. To už mě trochu unavovalo a vadilo. Číst o tom, jak se někdo chce zabít, věčně chlastá a jede na prášcích mě nebavilo. A motiv? Pro mě ne zcela jasný. ;-)

nik077
02.03.2018 5 z 5

Další bezva detektivka....autorův styl se mi moc líbí a dobře se mi čte....moc se těším na další pokračování....neboť otevřený konec nahrává pokračováním

Mia07
28.02.2018 5 z 5

Kniha velmi dobře napsaná, pěkně a rychle se čte. Přečteno za den. dávám plný počet hvězd, ale pár škraloupů tam bylo..... Necháme se překvapit pokračováním série.

Háňa88
26.02.2018

Za mne skvěle zpracovaná detektivní kniha a to já nejsem fanouškem detektivek. Vyprávění o každé odobě, zvyšující se napětí. Za mne obrovská spokojenost a co nejdříve si přečtu i Anděla.

adaba
26.02.2018 5 z 5

Kniha se dobře četla, líbila se mi víc než kniha V lese visí anděl. Mělo to spád i napětí. Už se těším na další autorovu knihu.

Zoy
26.02.2018 5 z 5

Dočetla jsem knihu velmi rychle, stejně jako Anděla. Co dodat. Super. Žádná hluchá místa, děj se odvíjel přímo ukázkově. Už se těším na další autorovu knihu, doufám, že nebudeme muset dlouho čekat.

amorito
21.02.2018 3 z 5

Knížka se četla dobře a bavila mě, první díl mě ovšem zaujal víc. U Sovy jsem si začala víc všímat toho, že autor s čím dál větší oblibou rozjede příběh po víc linkách, ale bohužel je nedotahuje. U prvního dílu jsem si myslela, že si autor možná některé linky nechává v běhu ještě do další knížky, ale při čtení druhého dílu jsem pochopila, že to tak není.

Jak už tu padlo několikrát, psychické rozpoložení skoro všech postav je prazvláštní, což už ve spojení s jistou "zabedněností", kterou v dialozích vykazují minimálně polovinu knihy, dokáže být poměrně iritující.

SPOILER!
Pro třetí díl, který má být v Norsku vydán v roce 2018, tipuji, že se v ohrožení ocitne Munchova bývalá manželka :-)

Miška.Miška
20.02.2018 5 z 5

Co dodat ! Opět wauuu můžu jen doufat že někdy bude další kniha.

Synysterka
18.02.2018 5 z 5

Sova předčila mé očekávání, opět napínavý příběh, který nejde odložit, dokud se nedočte.

katka9574
16.02.2018 5 z 5

Stejné nadšení jako během četby "Anděla" :-) Obě knihy jsem zvládla za necelé dva dny a řadím je mezi to nejlepší z detektivního žánru, co jsem zatím měla možnost číst. Paráda, doporučuji!

ivzu77
16.02.2018 4 z 5

Druhý případ vyšetřovatele Hungera Muncha a Mii Kr. mě velice zaujal. Zápletka příběhu, téma rituální vraždy, hnízdo, peří, panna.... Dobrý. Kriminalisté už se až tak moc od prvního dílu neotevřeli, jejich postavy spíše stagnovaly. Ale pořád dost dobrá detektivka.

chanahd
14.02.2018 2 z 5

No, co o knize říct? Holger Munch díky nevyspání a silným bolestem hlavy nějak nevnímá. Mia díky litrům alkoholu a práškům je tak nějak mimo. V týmu snad jen jeden normální vyšetřovatel. Občas šílené dialogy...

Jordison
12.02.2018 2 z 5

O proti prvnímu dílu slabší. Samotná zápletka, zločin a jeho motiv byl rozhodně zajímavý a zajímalo mě, jak to dopadne, ale byla tam spousta věcí, kvůli kterým jsem měla chuť přeskakovat text. Například dialogy o ničem. To, že je polovina týmu úplně mimo. Líbí se mi nápad, vykreslit vyšetřovatele jenom jako lidi, co mají také své osobní problémy, ale už toho bylo příliš.
/SPOILER/
Brala jsem, jak se Mia chovala v prvním dílu a teď jsem čekala, že se buď zabije nebo se dá dohromady a bude normálně fungovat, a přitom byla k ničemu. Až najednou ke konci jí napadne sledovat nějakou stopu a ne se jen litovat, opíjet a ládovat prášky. Pořád dokola to samé. No a závěr? Už když to začalo vypadat, že další obětí bude Munchova dcera, tak jsem se chytala za hlavu. To si vrazi nemůžou vybrat někoho jiného než jeho příbuzné?
SHRNUTÍ: Zajímavá zápletka ale příliš mnoho detailů, které mě rozčilovaly.

evasamankova
06.02.2018 5 z 5

Stejně propracované jako příběh první. Čtivé, napínavé a zkrátka super.

druzickaster
03.02.2018 5 z 5

Jo musím uznat, že i druhá kniha série autora se povedla. Lousknul jsem jí za sobotu, nějak nešlo přestat. Je trošku jiná než Anděl, ale opět napínavá a vrstevnatá a trvalo mi zase dost dlouho, než jsem poznal kdo to je. Takže můžu jen doporučit.

slecnapeta
31.01.2018 3 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se tak moc těšila až si přečtu Sovu. SPOILER: Ale když mi došlo, že cílem nejspíš bude Munchova dcera Miriam, tak jsem se naštvala. V prvním díle vnučka a tady dcera.
Když opomenu tento fakt, který mi vážně zprotivil další čtení, tak příběh byl skvěle vystavěný a promyšlený. Dalšímu dílu dám šanci, ale doufám, že tentokrát nebude cílem bývalá manželka.

miruska1
30.01.2018 5 z 5

Ešte lepšia než prva časť. Zaver ostal v určitych veciach otvoreny tak čakam na pokračovanie - už aby to bolo...

andrea4053
25.01.2018 4 z 5

Tak za mna urcite lepsia nez prvy diel. Ale citala som lepsie.