Sova

Sova
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404271/bmid_sova-lRJ-404271.jpg 4 2408 2408

V lese sa našlo telo tínedžerky Camilly Greenovej, ktorá bola tri mesiace nezvestná. Niekto ju rituálnym spôsobom zavraždil, možno aj týral a mučil. Opatrne ju položil na lôžko z vtáčích pier a okolo tela umiestnil sviečky v tvare pentagramu. Vrah po sebe nezanechal žiadne stopy.Vyšetrovaním prípadu je poverený skúsený kriminalistický veterán Holger Munch a jeho geniálna, hoci trochu labilná kolegyňa Mia Krügerová. Ani oni, ani nikto z ich tímu však nie je pripravený na zlo, ktorému budú musieť čeliť pri pátraní. Čo je to za šialenca, kto sa to komu a za čo mstí? Spočiatku nenachádzajú nič, žiadne dôkazy, nemajú sa čoho zachytiť. Zapracuje však mladý hacker a... náhoda. Kruh sa pomaly uzatvára a všetko nasvedčuje tomu, že medzi vraždou a udalosťami, ktoré sa odohrali pred mnohými rokmi, by mohla existovať nejaká súvislosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Uglen, 2015

saez
28.12.2017 3 z 5

Čekala jsem více. Těšila jsem se na starou vyšetřovatelskou bandu, ale nějak to nemělo tu předchozí chemii. A opět ohrozit tu samou osobu? Přitažené za vlasy.

Shelby14
25.12.2017 2 z 5

To jako fakt autor věří že by tahle parta feťáků, alkoholiků a zelenáčů která většinou vede dementní dialogy někoho vypátrala? A to nemluvím o dalších nelogických kopancích v ději. Zatažení dalšího člena Holgerovi rodiny do případu je další mínus, čtení třetího dílu si fakt rozmyslím.

sojuska
21.12.2017 4 z 5

První díl mě bavil mnohem, víc. Z toho jsem byla nadšena. Tahle kniha mě trochu zklamala. Navíc překlad mně přišel v některých částech trochu nepřehledný, zmatený.....

orinka3
19.12.2017 1 z 5

Došla jsem tak do třetiny, a ne. Je to špatné. Nechápu tu módu podivných vyšetřovatelů, kteří by v první řadě potřebovali zajít na vyšetření sami se sebou. Zlatý Hercule Poirot!

irskádívka
19.12.2017 2 z 5

Marketing skvělý, kniha sotva průměrná. Knihu jsem četla krátce po knize "V lese visí anděl" a musím říct, že jsem byla zklamaná. Čekala jsem na vývoj v charakteru a osobností hlavních hrdinů, nějakou postupnou gradaci děje. Bohužel, nic z toho se nekonalo. Postavám vyšetřovatelů se nevěnoval dostatečný prostor, staly se z nich plytké a nepříjemné karikatury sama sebe. Pokud máte na výběr mezi touto knihou a hodinou jogy, úklidem nebo mytím nádobí - zvolte raději to nádobí.

Anne95
18.12.2017 4 z 5

Kniha byla poutavá a příběh poměrně dobře utíkal, ale první díl mě bavil víc a i se mi četl lépe. Příběh ještě o něco více šokující. 4*

roso.mak
17.12.2017 3 z 5

No jo no, zas taková hitovka to nebyla. Anděl se mi líbil víc.

Dost to pokazilo to velkolepé drámo na konci, bez kterého by to nebyl ten správný thriller. Záporák se vynoří odnikud, na to, jak je závěr knihy holywoodský, motiv vraha je čistě náhodný. Detektiv je pořád stejně tlustý a geniální Mia by měla brát svého psychiatra vážněji. Kdybych si ji kupovala a ne půjčovala, byla bych dost zklamaná.

verden
15.12.2017 odpad!

Možno som pri hodnotení až príliš prísna, naozaj neviem, čo spôsobilo ten veľký prepad oproti Cestujem sama, či som len ja bola vtedy nejako inak nastavená alebo je Sova objektívne oveľa horšia.

Tak či tak, nedá mi inak ako zaradiť ju medzi najhoršie knihy, aké som kedy (do)čítala. Bolo to celé zle, od dementných dialógov, cez totálne pribrzdené postavy (ťažko uveriť, že by takíto ľudia mohli robiť vyšetrovateľov, hoci aj v Nórsku, hehe), zbytočné naťahovanie 'stopáže' točením sa stále okolo toho istého, až po ten neskutočne trápny pokus o zaskočenie čitateľa v podobe poslednej kapitoly. SPOILER! Nehovoriac o tom, že byť na Munchovom mieste, dobrovoľne odídem niekam za polárny kruh, lebo očividne majú všetci vrahovia v Nórsku v hľadáčiku jeho rodinu.

Málokedy také niečo hovorím, ale nečítajte to, neoplatí sa.

malpet
14.12.2017 4 z 5

Druhý díl po knize V lese visí anděl. Žádné zjevení jako Jo Nesbo to není ale přesto dokáže autor vykreslit zajímavé a uvěřitelné postavy. Z obou knih člověk získá dojem, že v Norsku všichni jen chlastají, jsou na drogách a nejrozšířenější zábava je unášet malé holčičky a zavírat je do sklepa :-)

Agatha84
12.12.2017 1 z 5

Páni,tak tohle je ve srovnání s prvním dílem jen velmi slabý odvar a velké zklamání. Žádný ´wau efekt´ se tentokrát opravdu nekoná. Opakující se fráze beze smyslu,jednoduché věty,které vlastně nic neříkají a děj nikam neposouvají,dialogy na úrovni negramotných. A Mia mi leze na nervy.

terinkha
12.12.2017 3 z 5

Ten námět neměl chybu! Pasáže o malém klučíkovi byly fakt creepy, ani si nechci představovat, že někdo v něčem takovém vyrůstá.
Mia je kupodivu ještě stále živá, zas jí hrabe, ale to k ní tak nějak patří (a rozhodně to nedosahuje rozměrů psychopatů od Flynnový). Líbí se mi, že se hodně objasňují příběhy jednotlivých postav, dodává to příběhu trochu jinej rozměr.
Ehm, vrahovy praktiky jsou FAKT odporný, konec opět trochu přitaženej za vlasy, ale bavilo mě to číst a to se počítá ;-)

Gari89
12.12.2017 2 z 5

Nebylo to špatné, jenže až moc se to podobalo andělu, což mě trochu zklamalo. Ale určitě stojí za přečtení.

Mahulenka86
09.12.2017 5 z 5

Obě autorovy knihy jsem přečetla za sebou a ani od jedné jsem se nemohla odtrhnout. Trochu mi ale vadilo,že do příběhu byla zatažena nejprve vnučku a teď dcera. Mii fandím, doufám, že z ní příště neudělají úplnou trosku.

MoniLi
08.12.2017 5 z 5

Velmi čtivá kniha, ale je to ten typ co za měsíc nebudu vědět o čem jsem četla :) Myslím, že dvě od pana autora stačily.

marketa9252
06.12.2017 5 z 5

Další napínavý díl...

kytarka
06.12.2017 5 z 5

Četla jsem hned po přečtení V lese visí anděl. Připadala jsem si jako by první kniha neskončila. Hned jsme se vrhly na další šílený případ. Super jako první díl. Hodně čtivé, pořad jsem si říkala ještě jednu kapitolu, ještě jednu... no však to znáte když se začtete do dobre knihy. Tahle u mě mezi ně patří. Doufám, ze bude další díl

Anasa
03.12.2017 4 z 5

Napínavé, výborné, ale autor se nezdržel motivů, které mi v detektivkách poměrně vadí. Zatáhnout mezi oběti či podezřelé vlastní rodinu? Možná jednou, ale nic se nemá přehánět. Také s postavou Mii bych přibrzdila. V prvním díle jsem ji chápala, ve druhém ne. Autor ji nechává klesat hlouběji a hlouběji. Brilantní vyšetřovatelka závislá na lécích a alkoholu? Čím dál tím víc mimo? A opravdu něco vyšetří? Další knihu ze série si zřejmě ze zvědavosti přečtu, ale vývoje hlavních postav se obávám. Pokud Bjork nezmění taktiku, musel by už třetí díl být konec Mii i Munchovy rodiny.

Trustty
30.11.2017 5 z 5

Stránky mi prsty jen prosvištěly. Ještě lepší než první díl. Čtivé, napínavé.

mrwendor
30.11.2017 3 z 5

Napínavé. Trochu zamotanější, aby bylo cítit to spravne napětí. Jsem zvědav, co ne/přinese další díl.

michaela0741
28.11.2017 5 z 5

Druhé knize už musím dát plný počet hvězdiček, protože oproti "V lese visí anděl" se autor polepšil a netrvalo mu tak dlouho, než pospojoval dějové linky. Skvělá kniha a už es těším na další .