Homo Pragensis

Homo Pragensis
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373374/mid_homo-pragensis-RQ2-373374.jpg 3 1 1

Fotografická publikace zachycující každodenní život Pražanů a okolí Daniela Šperla.

DádazPrahy
07.02.2023 3 z 5

Knížka příhodného obdélníkového formátu obsahuje 86 černobílých fotografií zobrazujících Pražany v různých prostředích (ulice, MHD, parky, hospody...) i v různých situacích (spěchající, jedoucí v MHD, čekající, radující se i opilí), navzdory názvu knížky také i několik záběrů bez lidí (např. bourání domu, křížení trolejí nad Čechovým mostem, nápis na ohradě). Nejvíce mne asi zaujala fotografie tří mužů sedících na třech lavičkách, kdy každý hledí zamyšleně jiným směrem a fotografie muže v bílých rukavičkách na hřbitově, který vysypává popel z urny na rozptylové loučce. V knížce jsou vesměs zajímavé záběry, dokumentující pestrost nebo i absurditu každodenního života v Praze. Škoda, že fotografie jsou zcela bez popisků - informace o tom, kdy a kde byly jednotlivé fotografie pořízeny by mnohé vysvětlily. Přesto knížku doporučuji pozornosti všech, kdo mají rádi dokumentární fotografii.

Praha každodenní život

Daniel Šperl